Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ezekből a tápokból mennyit...

Ezekből a tápokból mennyit kell adni a nyusziknak?

Figyelt kérdés
2 mini nyuszim van. Az egyik 1 kilós és 5 hónapos a másik 0,5 kilós és 3 hónapos. Versele-laga cuni complete és versele-laga cuni nature tápot kapnak zabbal és árpával keverve. Ezeket 1/4 aránnyal keverem össze. Az a mennyiség amit a tenyésztő mondott kevés mivel észrevehetően fogytak, de nem merem megemelni az adagot, nehogy valami bajuk legyen. A tenyésztő szerint bőven elég nekik. A kisebb 1 evőkanállal kap naponta, a nagyobb pedig 3 evőkanállal. 1 evőkanálba kb 10 gramm fér. Légyszives segítsetek, hogy fel merjem-e emelni a napi adagot.
2016. júl. 31. 18:34
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Jól mondta az egyik válaszolo, hogy maajd leszólják, hogy nem kell nekik táp. Köszönöm szépen azt a sok segítséget csak az aa baj, hogy nem ez volt a kérdés. Meg van az okom, hogy miért nincsenek együtt, illetve a táp mennyiségét kérdeztem, és nem azt, hogy adjak-e nekik vagy sem. Akárhányszor kiírok ide egy kérdést mindig jön a leszólás, kioktaatás, kötekedés. Arra a kérdésre szeretnék választ kapni amit feltettem. Tényleg olyan nagy kérés, hogy egyszer megkapjam a váálaaszt mindenféle mellébeszélés néékül?
2016. aug. 2. 00:54
 12/20 anonim ***** válasza:
milyen választ kéne adni erre,hogyha a nyulaknak NEM kell táp? értem,hogy te mennyiséget vártál,de az a nagy helyzet ,hogy nem kell nekik. 0 gramm naponta,hogyha így megfelel(a kérdésre válaszoltam)
2016. aug. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
de felőlem tömheted táppal,de akkor majd ne gyere ide sírni,hogy miért élt csak 3-4 évet a nyuszid? 10 év helyett..
2016. aug. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Nem beszólunk vagy okoskodunk, hanem segíteni akarunk, hiszen ez az oldal lényege. Azt kérdezted, mennyit kell adni ezekből a tápokból. A válasz erre, hogy semennyit.

Az a javaslat, hogy tartsd őket egy ketrecben, szintén segítség. Nyilván te is azt szeretnéd, hogy boldogok legyenek. Hát így lesznek boldogok és egészségesek.

2016. aug. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Nem akartam bunkó lenni csak az a problémám hogy vékonyak a nyuszik és a szénától nem fogják visszanyerni a súlyukat. De már mindegy mert egy kicsivel többet adok nekik. Úgy látszik az emberek ebben sem egyformák. Valaki ragaszkodik a táphoz valaki pedig csak a szénához.
2016. aug. 2. 23:14
 16/20 anonim ***** válasza:
nem csak szénát kell nekik adni. fokozatosan térj át a tápról a frissen szedett zöldekre. azt hiszem a 10. válaszban van egy link, ahol leírják,hogy pontosan miket kell nekik adni. azt tanulmányozd. tényleg jót akar mindenki itt az állatoknak. ezért írtuk,hogy hagyd el a tápot.
2016. aug. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Mindkettő butaság. A táp iszonyú káros. Semmiképp se add, ha hosszú és egészséges életet szánsz a nyusziknak. Viszont ha csak szénát adnál, az is. kb ugyanolyan káros lenne, mert alig van benne tápanyag meg vitamin és túl sáraz (ahogy a táp is) a száraz étrend meg csomó betegséghez vezet, mivel a nyulak eredeti étrendjének 90%-a víz (friss növények 80-90%-a víz és eleve ugye azt eszik). Csomó nyuszi hal meg vesebajokban meg hasonlókban, sokszor homokos a vizelet a száraz kaja miatt.

A megfelelő étrend friss növényekből áll. Nem széna, hanem friss mezei növények, nem csak fű, hanem minden egyéb.

2016. aug. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Mondjuk még el is fogadom, hogy ok, nem kell táp, főleg zöldet adjak a nyuszinak, majd abból hozzájut a szükséges tápanyagokhoz. De nem mindenkinek van kertje, vagy olyan hely, ahonnan napi szinten szedni tud, mert a belvárosi, kutyasz.ros füvet biztos nem adom neki. És még csak nem is Budapesten élek. (imádom a nyuszim, bármit megtennék érte, szóval nem a szándékon múlik. És kap zöldeket, az ablakpárkányon nevelem neki a bio zöldségeket,de mindennap akkor se tudok kizarándokolni a város szélére,hogy tiszta és vegyszermentes (honnan tudom,hogy az-e) növényeket keresgéljek)...
2016. aug. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Én is belvárosi vagyok, kevés idővel és kocsi nélkül.. mégis minden nap kibuszozok a város széli mezőre, ami nincs közel, szedek este, sokszor éjjel 2 zsák zöldet. Megéri. Cserébe mindhárom nyuszim elmúlt 10 éves és soha semmi emésztési bajuk nem volt.


Amúgy ha boltban veszel zöldeket (zöldségzöld, levelesek, nem gyökeres rész, amit mi is eszünk!) az is sokkal egészségesebb, mint a táp. Télen pl. az enyémek is ezt kapják. Hiába vegyszeres, még így is sokkal jobb.

A kutyaszar egyébként nem árt, nem fertőző. A nagyvárosi zölddel inkább a kipuffogógáz a gond.

2016. aug. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
18# esetleg rokonokkal vagy barátokkal nem tudsz összebeszélni? én pl a város tábla után élek. a környékünkön van egy erdő ,aminek a közelében nem járnak kocsik. onnan szoktam szedni az állataimnak zöldeket. egyik munkatársamnak is szoktam vinni, ő is tart tengerimalacokat meg nyulakat. mivel úgyis szedem magamnak is, nem sokkal több idő neki is szedni. szóval hátha van valamilyen ismerős aki tudna segíteni. ha nincs,akkor meg legalábbi heti 1-2x el kéne utaznod oda,ahol tudsz szedni. a hűtőben eláll egy pár napig. mert azt megértem,hogy nem akarnál minden nap ezzel foglalkozni.
2016. aug. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!