Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszi szépségverseny? Van...

Nyuszi szépségverseny? Van ilyen? Mert ha igen én szeretném ha indulna a nyuszim mert szerintem nagyon szép.

Figyelt kérdés
2016. aug. 3. 09:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

persze, facebookon havonta hirdetnek meg ilyeneket :) csak egy fotót kell küldened és az alapján díjaznak.

vagy nálunk még a falunapon szokott hasonló lenni csak kutyákkal. (egy full hozzá nem értő ember, akinek van egy kis rendőrkutyás múltja, vezényli le az egészet és az a játszótéri keverék fog nyerni, akit a kisgyerekek megsimogathatnak és tud 3 trükköt.)

amúgy az igazi kiállításokon az ápoltság és tisztaság alap. a szépség pedig egyenlő a fajtastandarnak minél jobban megfeleléssel. a nyertes pedig az, akinek jó kapcsolatai vannak ;)

2016. szept. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Köszi, sokat segítettél.És a nyuszimról mi a véleményed?Megfelel a fajta standardjának?
2016. szept. 25. 13:57
 13/21 anonim ***** válasza:
40%
Jajj de cuki, édes kis plüsike! Nyunyuka! Tuti, hogy érdemes megpróbálni, én úgy vélem, az elvárt követelményeknek megfelel. TÜNDÉRI! :3 <3 Nevezz be vele!
2016. szept. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Köszi.Mondjuk a tappancsa kicsit sárga.Mert belelép a pisijébe és nem engedi hogy letakarítsuk.
2016. szept. 26. 22:02
 15/21 anonim ***** válasza:
De az pisi, és az nem szőr szín változás, és ezt a zsűri képes lesz megállapítani. A nyuszkók szőre általában ilyen, de ha a szőrbe beletúrsz, ott egyértelműen látszik a tövénél az eredeti színe. Egy próbát megérne. Amúgy a nyuszó a tisztítás melyik részét viseli nehezebben? Az én hosszú szőrű tengerimalacom fenekén is a szőr vége olyan sárgás volt, és azt levágtam. Bár a tappancsnál... hát, nyúlsampont használtok? Azzal próbáljátok ki, ha még nem, én online a vitalpet.hu oldalán láttam, mikor a malacaimnak vásároltam online. Milyen alom van alatta? A fa pellet forgáccsal jó nedv és szagelszívó hatású. Az állatkereskedésekben drága, főleg, hogy literbe adják, de az OBI-ban 15 kg 1600Ft, és jön a fűtőszezon is, ha onnan vesztek milliószor jobban jártok a pellettel, ha használtok, vagy használni akarjátok, és az enyhít a pisi problémán. Garantáltan tartósabb marad az alom, higiénikusabb, és forgáccsal a tetején kényelmes is. A pisi eltüntetésére eddig még csupán a nyúlsampon ugrott be.
2016. szept. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Hát pellete van.Az a baj,hogy próbáltuk letörölni, de nem engedte.És neki csak a tappancsán van ilyen sárga izé.Máshol nincs.De köszi az ötlet, utánanézek ennek a nyúlsamponnnak.
2016. szept. 27. 06:47
 17/21 anonim ***** válasza:
Tilos samponozni!!!
2016. szept. 27. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
2016. szept. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Itt a link a kizárólag törpenyuszik részére kapható NYÚL SAMPON AMELY LEÍRÁSA A KÖVETKEZŐ:


Általános kímélő és tisztító sampon nyulak, és törpenyulak részére. A készítmény kisrágcsálókon is alkalmazható. A termék gyengéden, mélyen tisztítja az állat bundáját. Fürdetés után alaposan szárítsuk meg a bundáját.


Saját tapasztalataim azok, hogy sem a lógófülű nyulam, sem a hosszú szőrű tengerimalacom nem látta kárát. Panzi termék, csak és kizárólag nyúlsampont, de szabad használni. Semmiféle mellékhatása nincs, az állatállományom egészséges, ápolt, tiszta! EMBERI SAMPONT TILOS HASZNÁLNI, ÉS A KISEMLŐS, RÁGCSÁLÓK FEJÉT NEM SZABAD ÉRJE A VÍZ!


Igen, én pl. néztem a linket amit az utolsó válaszadó küldött, de hozzátenném, hogy megoszlanak a vélemények, és én is tudnék nem egy linket beilleszteni ide arról, hogy miként LEHET a kisemlőst fürdetni, kefejezetten nekik gyártott sampival. Én erről csak azt tudom mondani, hogy idén 6 éve tartok kisemlőst, a nekik tervezett samponok soha nem okoztak semmiféle mellékhatást! Már nem gyakorlóként élek évek óta a kisállataimmal, hanem tapasztaltként. Az állatorvos pl. szőr-vagy bőr betegségek ellen nem egyszer ajánlott nekem (13.000Ft-ba fájt) olyan koktélt, melyet vízben feloldva kell a kisemlős bundájára felvinni. Receptre kiírt gyógyszerrel kellet akkor fürdetni a lógófülűm, miután bőrbetegen örökbe fogadtam. Tovább nem vitatkoznék ezen, én a fürdetést nem TILOS-ban tudom, hiszen ez nem így igaz. A fanatikusok, akik sokszor túl lihegik a természet rendjét, azok utasítják el a higiéniás beavatkozásokat, legyen pl. ez az állatorvosok által felírt parazita, bőrgomba elleni folyadék, és ezek elutasítása nem minden esetben jó tett, még ha jót is akar valaki. Sajnos ember az embernél is rengeteg olyan személy van, aki inkább a természetgyógyászt választja, mintsem az ártalmatlan (mint ez a nyúlsampon is ártalmatlan) orvosi beavatkozást, ami lehet vényre kapható vitamin is, vagy műtét, mely szükséges. Nem akarok senkit, őszintén, senkit sem megbántani, de nem kéne bárgyúnak lenni, mert a kisemlősöknek a ritka, vagy orvos áltar előírt kúraszerű fürdetés előnyére is válik. A kérdezőnek továbbra is ajánlom a nyúlsampont a fent említetek tudatában.

2016. szept. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
[link] Előző vagyok, a nyuszisampon linkje... bocsánat, a link nem ment át, it van újra: [link]
2016. szept. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!