Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengeri malacom nem engedi...

A tengeri malacom nem engedi h kivegyem, már 3 hónapja van itt, próbálnék foglalkozni vele de nem engedi, mit tegyek?

Figyelt kérdés
2016. aug. 7. 16:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Eleinte nekem is ilyen gondom volt, az asztalomra tettem és míg számítógépeztem belógattam a kezem. Először ő kezdett el közelíteni, majd megengedte, hogy hozzáérjek.

A másik lehetőség, hogy elkapod és kiveszed, így is hozzá fog szokni.

2016. aug. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Magát a kivételt sokszor nem szeretik, ha a simogatást engedi az már jó, takarításkor hagyd a szobában mászkálni (eleinte be fog bújni egy sarokba, érdemes elkeríteni egy részt ahol nincs olyan nagyon elbújós hely), vedd az öledbe, ha berreg az jó, ha rágcsálja az ujjad akkor tedd le mert azt jelzi hogy neki ez nem jó és meg fog harapni.
2016. aug. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 iron_man664 válasza:
Az előző hosszászólással nem értek teljesen egyet, de lehet hogy az én tudáso hiányos vagy én értettem valamit félre a tengerimalacom viselkedéséből, DE szerintem próbáld meg etetgetni, kézből adni neki salátát, paprikát, hogy valami pozitívval kössön össze téged, és majd megszokja. Nekem egyébként nem voltak ilyen problémáim a malaccal, ez csak egy ötlet.
2016. aug. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nem minden malac szereti ha simogatják, kiveszik...stb

Nekem csak az egyik malacom szereti ha kiveszem simogatom ilyesmik. De ez is 8 hónap után. Szerintem adj nekik időt. Lehet még pár hónap, félév, de lehet , hogy egy évre rá már teljesen jól kijöttök!

2021. nov. 24. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!