Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ma vettem meg a kis hörcsögöme...

Ma vettem meg a kis hörcsögömet. Mennyi idő még megszelidül?

Figyelt kérdés
Mert amikor felé megyek a kezemmel, akkor mindig szökik amikor meg felemelem, akkor mindig kiesik, mert annyira ki akar szabadulni, hogy kiugrik. Amugy teljesen kicsi, azt is alig állapitották meg, hogy fiu e vagy lány. Tehát mennyi idő amig megszokja a ketrecet, az ottani kaját, a vizet, meg főleg engemet? Mellesleg nem nagyon eszik és iszik egyenlőre. Sőt, inni még nem is ivott. Ez azért van mert nem éhes, vagy mert fél, or what? :0

2016. aug. 10. 14:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
94%

Tényleg nem érted?

Nem fognak szomjan halni (bár megeshet), hisz valóban a zöldségfélékből nyerik a folyadék nagy részét. De a betegségek elkerülése végett, az egészség fenntartásához és a jó közérzethez szüksége van friss vízre. A természetben és fogságban is isznak a hörcsögök. Nekem pl. az egyik heti 2 cseppet, ha iszik, de a másik naponta akár perceken át is iszik (és teljesen egészséges, nem betegség miatt csinálja).

A hörcsögöknek igenis kell víz!

Elég szomorú, hogy ennyi idő hörcsögtartás után ezt az alapvető dolgot nem tudod.

2016. aug. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
93%
Ekkora idiótát ! A hörcsögöknek KELL víz. Ő is élőlény. Nekem több is volt és ittak ahogy beraktam az itatót. Hiába volt friss gyümölcsük,zöldségük mindig. Az ilyen megérdemelné, hogy ő se kapjon vizet. Nyerje ki ő is nehezen gyümölcsből. Főleg ilyen melegben.
2016. aug. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

kis köcsög

nekem rengeteg aranyhörcsögöm volt

soha nem kaptak vízet mégis 2-3 évig éltek


A "sziriai arany hörcsög" sivatagi állat, és a természetben szinte semmi lehetősége sincs víz közelébe eljutni, így a kajával viszi be a folyadékot.


Nálam soha nem kaptak vízet mégis sokat hugyoztak.

Nem volt semmi baj az egészségükkel.

berakod neki a vízet, de ha rendesen adsz nekik zöldséget gyümölcsöt akkor hozzá se nyúlnak a vízhez.


Mondom agyasok


Nálam soha nem kaptak vízet

De ti csak rakjatok be nekik, ugy se isznak belőle:-D

2016. aug. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

1. A hörcsög éjszakai állat, nappal ne nagyon háborgasd, főleg amíg új neki a hely.


2. Enni is majd éjjel fog inkább, ha adtál neki szotyit, lehet, hogy már hallod is, ahogy "darál". :)


3. A víz ártani nem árt, max. nem iszik, de ha iszik, akkor szükséges volt neki. Az állatok kitapasztalják az idők során, mi a jó/rossz nekik, és olyat nem esznek/isznak, ami rossz.


4. Kb. 15 hörim volt eddig (nem egyszerre), mindnek volt vize. Annyi, hogy ne hagyd benne sokáig, mert megposhadhat.

2016. aug. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Tegnap vetted a hörit és már aznap délután zaklattad.

Legnagyobb hiba. Amikor hazaviszed alapból sok neki a stressz az utazás és az új környezet miatt.Hagyni kell 1-2 napot legalább,hogy felfedezze a helyét és megnyugodjon.Utána próbáld kézhez szoktatni.De csakis akkor,amikor ébren van.Tilos a házából kiszedni.

Enni biztosan fog majd. Kínáld több féle kajával.Legyen kint neki jó fajta táp és egy másik tálkában rakhatsz ki zöldségeket. Az is lehet,hogy csak éjszaka eszik.

Nekem több hörcsögöm van, van amelyik nappal nem eszik, de este mindent bepusztít. Szóval türelem.

Víz meg kell mindenképpen. Beteszed az önitatót,cseréled a vizet 1-2 naponta. Aztán majd ő tudja,hogy akar -e inni. Nem tudom amúgy honnan jött ez a tévhit,hogy nem kell nekik víz..több ismerőstől is hallottam már.Hülyeség.Főleg ha inkább száraz kaját,magokat kap,akkor muszáj.

Nyilván ha sok fűfélét és zöldséget kap,akkor nem iszik annyit.De a lehetősége legyen meg.

2016. aug. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
#13 Na látod, ez a baj. 2-3 évig éltek. Az enyémek 3-4 évig. És mind ivott. Volt, amelyik többet, volt, amelyik kevesebbet, de mind ivott. Szükségük van rá. Nézz utána, ne itt oszd a megrögzött hülyeségeid.
2016. aug. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Kell nekik víz.


Kérdező! Látogass el Facebookon a Hörcsög imádók :) nevű csoportba, ott rengeteg segítséget fogsz kapni részletesen a tartásról, gondozásról, etetésről, stb. Sokmindenre kell ám figyelni (pl gyümölcsöt ritkán, hetente csak egyszer szabad nekik adni, ugyanis cukorbetegek lehetnek, ha hosszú távon csak gyümölcsöt kapnak). Magyarország legismertebb tenyésztői és hörcsögtartói is tagok. :)

2016. aug. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Nickname1215 válasza:
100%
Nyugi, minden kishörcsögöt kézhez kell szoktatni. Csak LASSAN és ne mögüle közelítsd meg, mert akkor megijed. Ha állatkereskedésből van, akkor sajnos valószínűleg kicsit stresszes. Ezért külön figyelmet kell neki szentelni. Egy ideig próbáld nem felemelgetni, csak megszoktatni vele a kezed "jelenlétét". Egy ideig ne zargasd, hagy szokja meg az új helyét. Utána 3-4 nap múlva kezdd el etetni a kezedből. :) Az én hörcsögöm sem ivott egy ideig az új helyen, de csak ki kellett tapasztalnia hogy működik az itató. Ha aggódsz érte, rakj be neki kis ásványvizesüveg-kupakban vizet, vagy gyümölcsszeleteket. Abból is nyer folyadékot. Ha ezeket megfogadod, biztos vagyok benne hogy elmúlnak ezek a gondjaid.
2016. aug. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

#14

Sajnos fogalmad sincs miről beszélsz

A szotyi max jutalomfalatnak jó vagy segít a kézhez szoktatáshoz,DE NEM FŐ ELESÉG!

HALLOTTÁL MÁR A VERSELE-LAGA TÁPRÓL? AJÁNLOM FIGYELMEDBE!

UGYANIS A SZOTYITÓL CSAK HÍZIK!

2016. aug. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
#19, sajnos nem tudsz szöveget értelmezni. Nem azt írtam, hogy csak szotyival etesse, hanem HA adott neki, akkor halhatta ahogy rágja (késő volt-> éjszakai állat, szotyit rágcsál-> hangos). Ennyire nehéz összefüggésekben gondolkodni? :O
2016. aug. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!