Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ilyen feltételek mellett...

Ilyen feltételek mellett tarthatok törpenyuszit, vagy inkább mondjak le róla?

Figyelt kérdés

Ősztől megyek albérletbe, mivel most kezdem az egyetemet.

Amúgy vidéken élek, van sok állatunk, kutyák, macska, haszonállatok,stb.

Ha elmegyek, biztosan hiányozni fog a közelségük, mivel imádom az állatokat, ezért arra gondoltam, hogy majd törpenyuszit tarthatnék.

Ami elbizonytalanít, az az , hogy hétvégente hazajönnék, és nem tudom, hogy megviselné-e az 1-1 óra utazás oda- vissza? Értelemszerűen ott a lakásban tartanám, itthon meg mivel kertesház van futkározhatna, de mennyire tudná megszokni a két környezetet?

Mit gondoltok?


2016. aug. 25. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:
46%

A nyuszik extrém érzékenyek a stresszre. Az állandó környezetváltozás megviselné.

Egyébként is min. 2 nyuszit kellene tartani, mivel a közhiedelemmel ellentétben társas állatok. Akármennyit foglalkoznál vele, egyedül nem lenne igazán boldog.

2016. aug. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Sajnálom,de jobb lesz,ha lemondasz róla.
2016. aug. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tarts inkább tengerimalikat vagy hörcsögöt.
2016. aug. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi. S a tengerimalacot nem viselné meg ennyire a környezetváltozás?
2016. aug. 26. 09:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem van 2 és már teljesen megszokták. Nekem 2 órás a hazaút havi 1x-2x látogatok velük haza. Eleinte bevoltak parázva, de már hozzászoktak. Viszont ha minden hétvégén hazautaznál akkor lehet jobb választás lenne egy hörcsög. Őket 2-3 napra magukra lehet hagyni (persze sok rágcsálnivalóval és vízzel ellátva).
2016. aug. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%

az utaztatást nem ajánlom. egyedül fogsz lakni az albiban? nincs más aki azon a 2 napon rájuk nézne és megetetné őket?

így én is inkább a hörcsögöt javaslom. ő baromi jól elvan 2 napig nélküled,ha van kajája és vize.

a tengerimalacokat is egyedül lehet hagyni,ha van megfelelő mennyiségű kaja. mondjuk szombat reggel még adsz nekik és vasárnap este megint. ez kibírható talán. de szerintem várjál még az állatkérdéssel.

induljon be az egyetem,lásd hogy hogyan lesz időd,milyen lesz a hetirended.

nagyon sokan egyetemen az elején hetente hazajárnak,aztán idővel már sokkal ritkábban. jönnek az egyetemi barátok, bulik, hétvégi programok a városban.

szóval a legtöbb egyetemista ismerősöm már nem jár haza hetente. úgy meg kb mindegy lenne ha nyulakat vennél. havi 1-2 utat kibírnának ,főleg ha megoldható kocsival is az utazás.

de én tényleg azt ajánlom,hogy várj egy kicsit még ezzel, legalább az első félévet,hogy lásd mennyi időd van és milyen állat illene hozzád.:) tudok amúgy olyat,aki nyuszikat tart pont így,ahogy te írtad,hogy ha hazamegy viszi őket.szóval csak megoldható, de ő pl nem megy haza minden héten a programok és a barátok miatt

2016. aug. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk utazós nyuszi, folyamatosan jár velünk minimum 2 hetente hétvégén 1 órás úton (ott is van ketrece), de volt már velünk Balatonon többször is, Hajdúszoboszlón, szóval utazott már 2-3 órát is, de nem viseli meg (mondjuk mi pár hetes korától ehhez szoktattuk). Mi kocsival járunk, általában én ülök vele az anyósülésen, és a hordozó nyitva van, kifekszik az ölembe. Szóval szoktatás kérdése, de mondjuk a tömegközlekedésen biztos, hogy neccesebb lenne. Ő is egyetem mellett lett nekünk, szóval ez nem lehet akadály :) Az viszont igen, hogy nem minden albérlet engedi az állattartást, és természetesen a lakótársaidnak is van ebbe beleszólásuk. Ezen kívül számolj azzal, hogy félévente oltatni kell (4-5000 Ft), és nem árt, ha nyuszihoz értő állatorvosotok is van (ebből Budapesten több is van), és ivartalaníttatni (attól függ, hogy bak vagy nőstény, 10-20ezer Ft, de ez ugye egyszeri). Viszont, ha ő van, akkor nem maradhatsz sokáig buliban, mert bizony haza kell jönnöd kiengedni (mindennap!), megetetni stb. A szobádat nyúlbiztossá kell tenned, pl. nem maradhat elöl kábel, mert megrágja. És egy nyúl 8-10 éves felelősség! Ugyanakkor nagyon hálás, imádnivaló kisállatok :) Ezeket mérlegeld!
2016. aug. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
64%

Ha meg is szokja, akkor sem tesz jót neki az állandó utazás.

Amúgy sem egyszerű a nyuszival, minimum kettő kell belőle, 4 négyzetméteres ketrec kell két nyuszinak napi 6-8 óra kiengedés mellett, nem zárhatod be őket egy 100x50es lukba.

Én inkább lemondanék róla a helyedben.

2016. aug. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!