Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 6 éves, állatszerető gyereknek...

6 éves, állatszerető gyereknek mi a jobb választás: nyúl, tengeri malac?

Figyelt kérdés

6 éves kislányomat szeretném meglepni egy kisállattal. Természetesen kutyát szeretne, de ahhoz még nem elég érett.

Úgy gondoltam, nagyon örülne és gondját viselné egy szerethető, szőrös kisállatnak, csak nem tudom, vajon kezdésnek mi a legjobb választás? Köszönöm a tanácsokat.



2016. aug. 31. 16:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
63%
Olyan állatot vegyél, aminek ki tudjàtok elégíteni az igényeit, és te is szívesen foglalkozol vele, mikor már a gyerek ráunt. Egy nyuszival legalább annyit kell foglalkozni, mint egy kutyával. Nem egy ölelgetni való plüssállat, sőt, kifejezetten nem szeretnek kézben lenni. Ha mindenképp állatot akarsz, akkor hörcsög. Mire te is ráunsz, pont megöregszik.
2016. aug. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
54%

Nem tudom, hogy házinyúlra vagy törpenyúlra gondoltál, de az utóbbit én nem ajánlom egy gyereknek. Az ő fejükben többnyire az él az apróságokról, hogy cukik és gyömöszkölni lehet őket. Viszont egy törpenyúl leginkább nem szereti ha fogdossák, emelgetik, szorongatják, hurcolásszák, sőt, simizni is akkor lehet, ha ő is épp akarja. Ezt egy gyerek nyilván nehezen fogja tolerálni, na meg a nyuszi is belehalhat a felesleges stresszbe, amit ezek okozhatnak neki.

A másik, hogy egészségügyileg is nagyon érzékeny állatok, az egyik órában még vígan ugrándozik, a következőben pedig már gubbaszt, mert leállt az emésztése, amibe 24 órán belül meg is halhat. Nem viheted akármilyen állatorvoshoz, kifejezetten egzotikus állatokra szakosodott orvosok tudnak szakszerű ellátást nyújtani neki. A kezelési költségük is igen magas lehet, betegségtől függően.


Egyébként ha nagyon kutyás a gyerek, nem biztos, hogy bármilyen más állatra egyáltalán rá fog nézni függetlenül attól hogy az épp mennyire cuki. Ha nem kell neki, akkor mit fogtok csinálni, utcára kerül szerencsétlen állat?


Én a helyetekben inkább várnék még az állattartással, és akkor kapja meg inkább a kutyáját, mint hogy egy olyat állatot "erőszakoljatok rá", ami nem is érdekli.

2016. aug. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Dehogy, soha nem tennénk utcára egyetlen állatot sem, pont azt tanítjuk a gyerekeknek is, hogy ők nem tárgyak, hanem ugyanolyan élőlények, mint bárki más.

2016. aug. 31. 20:06
 14/21 anonim ***** válasza:
8%

szerintem teljesen jó,hogy állatot akartok neki venni.jó ha van állat a háznál(ha tudtok gondoskodni róla).

de tényleg olyat vegyetek,amit ti is szeretnétek és gondoskodtok róla,hogyha a gyerek nem fog(ráun stb).

nekem gyerekkoromban csak halaim voltak.aztán ahogy nőttem kaptam cicákat.majd később felnőttként bővítettem az állataim listáját. gyerekként nem tud az ember annyira felelősséget vállalni az állatért,részben magának is veszi a szülő. meg hát költeni is nektek kell rá. úgyhogy legyen átgondolva.:)

amúgy törpesün is tarható otthon és nem él olyan sokáig. csak sok türelem kell hozzá+ éjszakai állatka. de tudok olyan gyereket,aki nagyon jól bánik a sünijükkel,komolyan öröm nézni

2016. aug. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
8%
Sün pont nem való gyereknek. Volt sününk, konkrétan a gyerek el is felejtette, hogy van, mert nappal a házában aludt, csak akkor jött ki, mikor mi már aludtunk. Etettük, takarítottuk, de nagyon ritkán találkoztunk vele, pedig a mi szobánkban volt a helye.
2016. aug. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Nekem ennyi idősen teknőseim meg halaim voltak. :) mindig én gondoztam őket, az akváriumot pedig a szüleim tisztították.

10 évesen kaptam a cicámat, 3 éve kellett elaltatni, 16 évig élt. Én adtam neki enni, foglalkoztam vele, velem aludt.


Az a jó a macskában, hogy nem kell sétáltatni, elvan egyedül is ha a gyereknek tanulni (stb) kell. Viszont gondoskodni kell róla, jó esetben majdnem 20 évig.

Én azt tanácsolnam, hogy olyan állatot vegyetek magatokhoz, aminek Ti is örülnétek és ha a gyerek "megunja", akkor Ti is szívesen foglalkoztok vele és gondozzátok. :)

2016. aug. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
62%
Én egy hatévesnek sem a nyulat, sem a tengerimalacot nem ajánlanám. A tengerimalac nagyon érzékeny állat, ahogyan előttem is leírták, egynemű párban kell tartani, de a társítás nem mindig zökkenőmentes, nagy helyet és rendszeres ápolást igényelnek (heti súlymérés, karomvágás), csak egzotikus szakvizsgás állatorvos láthatja el őket, és egyáltalán nem biztos, hogy az idő során kezessé válnak. Kezdésnek én is olyan hörcsögfajtát választanék, amit egyedül is lehet tartani, az ő tartásuk jóval egyszerűbb.
2016. aug. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
54%

Utolsó :

A robovszki törpehörcsön kívül az összes hörcsög fajt egyedül KELL tartan

2016. szept. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
65%
Se nyulat, se tengerimalacot nem ajánlom. Főleg a tengerimalacot nem. Sokkalta érzékenyebbek mindenre, mint egy kutya. Ugyan annyit kell velük foglalkozni, mint egy kutyával, de még sem annyira emberközpontúak. Ami a másik, hogy az ilyen kisállatok roppant törékenyek. És nagyon könnyen megbetegszenek (pl. a tengerimalac a huzatra nagyon érzékeny, kényes az emésztése, a fogaival is lehetnek problémák) és őket nem jó "egyszerű" állatorvoshoz vinni, nekik egzotikus állatorvos kell. Egy-egy betegségnél mélyen a pénztárcába kell nyúlni, persze más állatnál is, de a tengerimalacok fokozottan hajlamosak megbetegedni. Ha pedig még is a tengerimalac mellett döntenél akkor elmondom, hogy nyugi, úgyse a lányodé lenne, hanem a tiéd. Nem hinném, hogy ő képes lenne teljes mértékben ellátni egy malackát. Nem, nem kicsi hozzá, tudom, mert van egy 6 éves kis unokatesóm és olyan finoman és óvatosan fogja meg a tengerimalacot, mint ha porcelánból lenne, de néha azért rá kell szólni, hogy ne dögönyözze, mert azt nem szeretik. A tengerimalacok nem annyira ragaszkodnak a simihez, de nagyon okosak és viccesek, de én egy 6 éves kislánynak kutyát ajánlanék. Úgyis más állatka is az anyukát terhelné legjobban akkor már mindegy, ha egy kutya. Persze a kutyákra is nagyon oda kell figyelni, de egy kisemlős még nagyobb felelősség. Egy kis menhelyi keverékkel nagyon boldog lenne. A menhelyen lévő kutyuskák nagyon ragaszkodóak tudnak ám lenni és hihetetlen aranyosak (persze a többi állat is) és ha a kislányodnak elmagyarázod, hogy azért menhelyről hoztatok, hogy megmentsétek akkor azzal duplán jóra neveled. Lehet, hogy egy szeleburdi kölyökkutyára még nem áll készen, de egy már felnőtt nyugisabb (kb. 5-6 éves, de lehet fiatalabb) kutya tökéletes társ. Ha jó menhelyet választottok, ahol elsőnek a kutyák érdekeit nézik, akkor garantáltan hozzátok illő kutyát kaptok. Az igényes menhelyeken minden információt elmondanak a kutyákról, így nem zsákbamacskát kaptok. Szerintem ez lenne a legjobb megoldás és ezzel tehetnéd legboldogabbá a kislányod, na meg persze egy menhelyi kutyuskát is :) .
2016. szept. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek, hogy segített. Egyelőre letettünk a kisállat vásárlásról, talán néhány év múlva :) Minden jót.
2016. szept. 5. 12:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!