Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a hörcsögketrecről?

Figyelt kérdés

Ez jó lenne egy aranyhörcsögnek?

[link]

Nem szorulna bele a csövekbe? A legjobbat szeretném neki de kezdő vagyok hörcsögök terén.



2016. szept. 1. 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmi értelme.

Még egy törpehörcsögnek is kicsi, aranynak minimum 80x50 cm, de inkább nagyobb, 100x50 cm kell. A csövekbe beszorulhat, takarítani is nehéz, a kerék meg kicsi benne. Minimum 28 cm átmérőjű kell az aranyhörcsögnek (zárt futófelületű, nem rácsos, és egy oldalról teljesen fedett).

A terrárium amúgy jobb, mert:

- nem kap huzatot, de mégis jól szellőzik

- szökésbiztosabb, a ketrec ajtajának kinyitására sok hörcsög rájön

- biztonságos, a ketrec rácsaira felmászva rosszul eshet vagy beakadhat a lába

- szebb

- átláthatóbb

- könnyebben lemosható (egy tál vizet odaviszel és elmosod, a ketrec rácsai porosabbak és a műanyagot, ami ált. bordázott, a bordák miatt nehéz mosni, beleragad a kosz)

- nem rágja, tehát nem zajong és a fogait sem roncsolja vele, meg a festékdarabokat sem nyeli le

- hörcsögbarátabb módon berendezhető (pl. sok forgács, mivel üregekben élnek és imádnak ásni)

- nem szóródik ki a forgács, kaja

- védve van más állatoktól, kisgyerekektől

De ha ketrecet is veszel, akkor is célszerűbb pl. jófogáson venni pár ezer forintért egy jóval nagyobbat (100x50 cm van elég olcsón)

2016. szept. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Kicsi az egész ketrec aranyhörinek. Egy dzsunginak nagyjából jó. Aranyhörcsögnek 70-80 cm hosszú ketrec kell és ennél nagyobb átmérőjű csövek és min 25 cm átmérőjű mókuskerék, ami zárt futófelületű!
2016. szept. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
16%
Persze, hogy jó. A szobatársamnak volt ilyen ketrece, és a hörcsöge nagyon élvezte, hogy ekkora a mozgástere. Ő nem szorult be sose, pedig elég dagi volt.
2016. szept. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A kerék mindenképp zárt lenne. Nem szeretném ha baja esne!
2016. szept. 1. 16:28
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Az jó! De méretre is nagyobb kell, amiben nem hajlik a háta futás közben és az min 25cm, ha nagyobb az nem baj. A kicsi tönkreteszi a gerincét.

De a hörcsögöknek nagy a mozgásigényük, ezért minél nagyobb ketrec kell. Dzsunginak kb. 60, aranynak 70-80 minimum.

2016. szept. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Értem. És ez a ketrec?

[link]

2016. szept. 1. 19:07
 7/9 anonim ***** válasza:
70•30 cm alatt nem jó! Rengeteget mennek (átlagosan napi 8 kilométert!!) A kerék pedig 28-30 cm legyen egy araranynak
2016. szept. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Aranynak 100x50 cm a legjobb, de 80x40 cm alá semmiképp se menj. A terrát én is jobban kedvelem. Ilyesmikben érdemes gondolkozni:

[link]

Hirdetőoldalakon olcsón találsz jókat.

Vagy egy szekrényt, polcot is érdemes átépíteni.

2016. szept. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

velem is megvettétek pont ezt a szart,mint ami a képen van az első hörim vásárlásakor.

aztán gyanús volt,hogy elég kicsinek tűnt nekem az a ketrec. rákerestem a neten és megtaláltam,hogy tényleg kicsi, ennél sokkal nagyobb az ajánlott méret aranyhörihez..

ne kövesd el a hibám,ne vedd meg ha jót akarsz.

inkább vegyél egy terráriumot vagy egy nagyobb ketrecet(100x50 cm). úgy legalább a hörid is jól érzi majd magát. és neked sem lesz lelkiismeretfurdalásod,hogy rosszul tartod. mert rossz érzés ám..

az arany höri jóval nagyobb,mint a törpe. a linkelt ketrec még törpének is kicsi lenne,nemhogy aranynak. és drága..

olvasgass még és ne vedd meg.

írtad,hogy a legjobbat szeretnéd neki..akkor ne add alá a méretet, 80x50cm vagy 100x50cm alapterület tényleg kell..de te is meglátod majd,hogy egyszerűen el sem férnek kisebben a cuccai. kell egy jó nagy kerék,házikó,bújócsövek,játékok,fürdőhomok,etető,itató stb..ezek nem férnének be ezekbe a kicsi ketrecekbe

2016. szept. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!