Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Első hörcsög! Lehetne pár...

Első hörcsög! Lehetne pár kérdésem?

Figyelt kérdés
Csütörtökön megyek érte. Aranyhörcsög. Mikor rendezzem be a helyét? Ha már holnap berakom a forgácsot nem szikkad meg? Azért gondoltam hogy hamar berendezem mert talán egy kicsit átveszi a lakás szagát és nem lesz olyan sok az ismereltlen szag. Terráriumban lesz. Ha hazahoztam meddig hagyjam békén? Sokat olvastam a hörikről, de van amelyik oldal két hetet javasol, a másik meg azt hogy mindjárt beszéljünk hozzá és tegyük be a kezünk. Amúgy ehet natúr puffasztott búzát? De csak ritkán, természetesen. Az. Hogyan tanítsam meg az önitató használatára? Írnátok lány höri neveket? De ne legyen gyümölcs vagy zöldség név! Köszi! Bocsi a fura fogalmazásért de nem vagyok annyira otthon a témában!

2016. szept. 5. 22:16
 1/2 anonim ***** válasza:

- A forgács nem tud megszikkadni. Akkor készíted neki elő a terepet amikor csak szeretnéd.


- Pár napig kell békén hagyni, aztán úgyis látni fogod rajta, hogy mennyi időt igényel még. Vannak olyan hörik, amik már első nap a kezedbe mászik. De beszélni már az elejétől beszélhetsz. Meg hát úgyis adsz neki kaját, akkor be kell nyúlnod hozzá. Csak ne csinálj hirtelen mozdulatokat


- az itatót megtanulja magától. Ahol eddig volt, ott se halt szomjan. De az itatót mindig ellenőrizd, nekem van hogy elakad benn a golyó és nem jön belőle víz. (pedig ecettel ki szoktam vízkövezni) Ilyenkor meg kell nyomni aztán csöpög is.

2016. szept. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én aznap délelőtt rendeztem be az uj hörcsög helyét, amikor hoztam. Hamarabb szerintem felesleges. Tenyésztőtől lesz? Mert a kereskedésben sok a beteg és beltenyésztett, valamint ott nincsenek kézhez szoktatva. :/ Azt megkérdezhetem, mekkora terrárium fogod tenni?

Majd látod rajta, mennyire gyorsan szokja meg a helyét. Ha nem félős, már aznap adhatsz neki nasit (szotyi, sajt, lisztkukac), és beszélj hozzá sokat, hogy megszokja a hangodat.

Ne adj neki natúr puffasztott búzát. Vegyél neki rendes magkeveréket. De ne azokat az olcsó sz@r panzi, yoyo és társait, mert azokban semmi vitamin nincsen. A Versele Laga márka a legjobb, az minőségi. Minden nap adj neki a magkeverékből, valamint zöldséget. Gyümölcsöt csak heti egyszer vagy ritkábban kapjon, mert cukorbetegségre hajlamos állatok. Fehérjét 2-3 naponta adj neki (sajt, főtt tojásfehérje, tejföl, lisztkukac, gyászbogárlárva, stb).

Az önitatót magától meg fogja tanulni használni.

Facebookon vám egy Hörcsög imádók nevű csoport, oda lépj be. Benne van Magyarország összes híres tenyésztője, és több ezer hobbitartó, így ha bármi kérdésed van, inkább ott tedd fel, többen tudnak segíteni.

10 éve hörcsögöket tartok, írhatsz nekem is nyugodtan

2016. szept. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!