Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A Nyuszi tud szeretni embert?

A Nyuszi tud szeretni embert?

Figyelt kérdés

Mert a barataim mindig azt mondják, hogy a törpenyuszim csak azért jön állandóan utánam, mert a kaját várja..stb.

Meg hogy honnan ismeri fel az embert?



2016. szept. 6. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Én úgy gondolom, hogy nem csak a kaja miatt mennek utánad. Én ha kiengedem őket és, mondjuk leülök a földre, akkor odajönnek, rám fekszenek, meg ilyesmi. És eszükbe se jut kaját kérni, csak szeretnek mellettem lenni.
2016. szept. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Igen tudnak.A szaga alapján ismerik meg az embert.Hozzám is mindig odajön a nyustikám, és anyukám mindig azt mondja hogy csak a kajáért de nem.Felismer, és szeret engem.
2016. szept. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

Persze, hogy tud szeretni. Az enyém is állandóan jön, és nem azért, mert kaját vár.

Ha leülök a kanapéra filmet nézni, rögtön kiszúrja, felugrik mellém, benyomakodik a fejével a kezem alá, kinyúlik, és élvezi a simogatást. Van, hogy egy teljes filmet végignézünk így együtt, és sokszor mélyen alszik a fejével a kezem alatt. Ha dolga van pl. wc-re kell mennie, felkel, elintézi, aztán visszajön, és visszabújik. :)

Ha nekem van dolgom, és fel kell kelnem mellőle, elkísér a szobaajtóig, ott leül, megvárja, amíg visszajövök és leülök, és akkor visszakucorodik mellém.

2016. szept. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
34%
Attól függ, mit értünk szeretet alatt. A nyulak nem képesek úgy szeretni, mint egy ember, egyszerűen ilyen érzés bennük nem létezik, nem lehetséges biológiailag, hogy létezzen. A maguk módján tudnak többé-kevésbé "szeretni", de az sem szeretet, inkább csak megszokás meg társaságvágy.
2016. szept. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%
Utolsó vagyok, még annyit elmondanék, hogy a nyulak rendkívül társas lények, szóval igénylik a társaságot, elsősorban a fajtársat. Van egy rangsoruk és az alatta állók pl. napi szinten nyalogatják a felettük lévőket. Néha fordítva is, de az ritkább. Ha pl. odadugja a fejét az ember kezéhez, azt jelenti, az ember a szolgálója és nyalogatást/tisztogatást (azaz simogatást, mivel mi nem fogjuk nyalogatni) vár.
2016. szept. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!