Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen játékokkal lehet...

Milyen játékokkal lehet berendezni a hörcsög lakot?

Figyelt kérdés

80x35x40-es terráriumban lesz egy szíriai aranyhörcsög.

Mivel szeretnek játszani? Mekkora futó kerék kell neki?


2016. szept. 12. 19:46
 1/8 A kérdező kommentje:
ja és mit adtok neki enni? olvasom, de gondolom minden hörcsög más egyéniség, mást szeret :)
2016. szept. 12. 19:47
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Futókerék minimum 28 cm átmérőjű legyen és zárt futófelületű (ne rácsos) meg az egyik oldala fedett. De jobb állatboltokban (pl. fressnapf, zooplus) eleve csak ilyenek kaphatók.

Mindenféle bújó- és mászólehetőség jó neki, minél több mindkettőből. Legyen bent fürdőhomok egy nagyobb tálba és vastag réteg forgács, hogy tudjon benne ásni. Ha elég vastag, ás magának járatokat is, mint a természetben.

[link]

Itt egy csomó ötlet.


Etetni jó fajta táppal etesd őt, illetve naponta vagy kétnaponta adhatsz zöldséget és/vagy kintről füvet, pitypangot, lóherét, tyúkhúrt stb. 3-4 naponta egy pici gyümölcsöt is ehet és szintén ennyi alkalommal kell neki fehérje is (lisztkukac, szöcske, tücsök, sima sajt, túró, natúr joghurt stb.)

2016. szept. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
a futó kereket és az itatót hogy rögzítem a terrárium oldalához? vagy van öntapadós, tappancsos?
2016. szept. 12. 20:13
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak állványos kerekek is

Bújókák,házikók,fogkoptató kő/szalma,csincsikka homok,ha befér,"mérleghinta"(petnet)

2016. szept. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. szept. 12. 20:20
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A jobb kerekek nem rácsra szerelhetőek. Néhány jó fajta:

[link] (a nagyobb)

[link]

[link]


A 4-es válaszoló válaszán annyit javítanék, hogy szerintem nem szalmára gondolt, hanem szénára. A szénát én is akartam mondani, csak elfelejtettem. Nem csak fogkoptatónak jó, de szeretnek belőle fészket építeni is. Szalmára viszont nincs szüksége a hörcsögnek. Meg fogkoptatóra sem, mert az egyrészt úgysem koptatja a fogakat, másrészt baromi egészségtelen.

2016. szept. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Iazad van,szénát is tegyél be neki :) bár én szalma fogkoptatóra gondoltam:

[link]

2016. szept. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, azt hittem a fogkoptató kövekre.. azok nagyon rosszak. A szalmafogkoptató sem túl egészséges meg annyira nem is hasznos, de jobb, mint a kövek.
2016. szept. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!