Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha nem sikerült kézhez szoktat...

Ha nem sikerült kézhez szoktatnom a patkányom (tudom hogy az én hibám) és megrekedtünk mi a teendő?

Figyelt kérdés

A baj az hogy ugyan nem fél tőlem de nem is szeret sőt igazából ha nincs nálam kaja semmibe vesz ha van nálam jutalomfalat odajön elveszi és otthagy vagy megeszi ahol van és utána hagy faképnél ez változó. Arra lennék kíváncsi hogy hogyan lendülhetnénk tovább innen? Illetve a másik kérdésem hogy sajnos elpusztult a párja és vennék mellé egy kicsit. Sokat olvastam a témában viszont nem tudom hogy mennyiben változtat az összeszoktatás menetén hogy nem kedvel különösebben a patkim?

Bocsi hogy ilyen hosszú lett.


2016. szept. 12. 23:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolom lány pati, azokra jellemző, hogy "lelépnek" a kajával :) enyémeim is ezt csinálták szegénykéim úgy hiányoznak. Nevére próbáltad már megtanátani? Vagy akár trükkökre? Youtubeon sok hasznos vidi van. Az összeszoktatásos részhez nem tudok hozzászólni, neharagudj.
2016. szept. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazából a nevét tudja de csak akkor jön ha hangulata úgy tartja amúgy látványosan tesz a fejemre. És ezt szó szerint kell venni. Szólok neki rám néz és elfordul majd valami tök mást csinál mintha észre se venné hogy ott vagyok.
2016. szept. 13. 00:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet az is, hogy megviselete a társa halála. Mivel jelenleg egyedül van nincsenek kielégítve a társas igényei, tehát ezáltal sem érzi kiegyensúlyozottnak magát. Ha párban lennének akkor valószínű, hogy barátságosabb lenne veled.

Nem minden állat egyforma. Van aki nem szereti ha "nyúzzák" és van olyan is aki babusgathatóbb. Még próbálkozz továbbra is kajával, esetleg vedd ki az öledbe (onnan is etetgesd). Próbálj meg vele minél többet foglalkozni. Lehet "megsértődött" mert valamikor elhanyagoltad vagy nem foglalkoztál vele annyit.

2016. szept. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2016. szept. 13. 18:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Jaja, lehet sértődött vagy szomorú a társa miatt, ha új patit szeretnél mellé érdemes kézhez szokott, érdeklődőt mert akkor a másik is megy utána, nálam is ha a főkolompos felfedező megindul 1-2 követi :) (2 hét karantént tartsd be)
2016. szept. 15. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!