Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A hörcsögöm vad és harap, mit...

Frigyes Frici kérdése:

A hörcsögöm vad és harap, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A hörcsögöm elég harapós lett. Ha hozzá érek rögtön támad... Mivel tudnám meghódítani a szívét?

2016. szept. 14. 12:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Kajával tudod magadhoz edesgetni. De fontos, hogy napkozben ha alszik, ne piszkáld. Este érdemes szeliditgetni, amikor éber.

+érdemes atgondolni, hogy nincs - e kicsi, ingerszegeny helye? Ez is kivalthat agressziót.

2016. szept. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Finom falatokkal!
2016. szept. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az idióta, felesleges válaszokat vedd figyelmen kívül, mivel nem értenek hozzá, és másrészt primitívek, trollkodnak! Én sem reagálok az ilyen agyhalottakra, no meg álatkínzókkal szóba se kell állni! Majd én jelentem őket, mivell offonak! Szóval az az 1-2 max 3??? sztem NORMÁLIS válaszolók jól mondják.A hörcsög éjszaka aktív, és nappal aludni, pihenni szeretne, és ha gyakran felzavarjuk álmából, akkor elég morcos lehet. De a höriket kényeztető falatokkal meg lehet annyira szelidíteni, hogy majd kézbe tudd venni. A helyedben én kesztyűvel venném ki eleinte, mint amilyet a kereskedésben használnak, vagy gazdaboltból (nem gumi) vastagabb szövetű kesztyűt vennék és úgy. Ha van hörcsögkerék az jó, mert kifuthatja magát, s valamelyest elfárad, úgy utána is adhatnál neki finomat. Lehet kapni ilyen mézes rudat, ami rágcsálóknak való, olyan 200Ft és sokáig kitart. Szeretik! Akkor pl van olyan, hogy homokfürdő, az enyéim szerették, és mikor beleengedtem őket, akkor mint a csincsilla, elkezdett simulni benne. Ilyen homokot állatkereskedésben lehet kapni. Nekem voltak hörijei, de mivel nem igazán tudtam babusgatni, így tengerimalacokra váltottam, és azokkal jóval könnyebb bánni. Szóval a hörik dzívéhez a gyomrán keresztül vezet az út. Búvóhely mindig jó ha van, és kerék is, zöldségek, stb.
2016. szept. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
20%
Nos, ha jól látom, sikerrel jártunk a rosszindulatú válaszolók kiiktatása ellen, mivel nem látom már a rossz indulatú kommenteket, melyeket (ahogy ígértem is) jelentettem. Hurrá! Visszatérve a höridhez: Ha kisfiú, vagy kislány, akkor tegyél mellé társat, szerintem, szerintem akkor lenyugszik, ha fiú, és lesz egy nősténye (ha babáik születnek, az kb. 1 hónap vemhesség) , ugysnis a fiú+fiú lehet, hogy összevesznek! De ha lány, akkor lány társat ajánlok. Szerintem az egyedüllét is közrejátszik a vad viselkedésében, de ha lesz társa, akkor azzal együtt összebújva alszanak, mint 2 gombóc fagyi :)
2016. szept. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#4 aha, ha épp nem fogják egymást nyírni, mivel a hörcsög nem társas lény...
2016. szept. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Már hogy ne lenne az???!! Nekem volt 3 törpehörcsögöm, és semmi baj nrm történt, és az állatkereskedésben is együtt tartják a felnőtt egyedeket! CSAK ÉS KIZÁRÓLAG AZ ÚJSZÜLÖTT CSUPASZ HÖRIKET BÁNTJÁK, ÍGY LESZNEK ÚGYMOND KANNIBÁBOL. NEM EGY, NEM KETTŐ, ÉS NEM HÁROM BARÁTAIMNAK VAN MOST JELENLEG HÖRCSÖG. 2 FIÚS 1 LÁNNYAL IS VAN A KOLEGANŐM FIÁNAK ÉS MINDEN RENDBEN VAN A FELNŐTTEK KÖZT! Járj utána! Ugyanis amit mondasz, az 50%-ban igaz! A bántalmazás a kicsiknél van! 3 hörcsögeim voltak! Törpehörik!!!
2016. szept. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Akkor csapj fel egy biológiakönyvet, vagy wikipédiát.
2016. szept. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat. Attól tartok hogy az anyukàm nem engedne meg mégegy hörcsögöt, ugyanis ezt is évekig tartott kikönyörögni (szó szerint). A helye tényleg kicsi, de nem is férne el nagyobb ketrec, sem terràrium... esetleg egy otthonos emeletes ketrecet tunàk készíteni, de azt is csak ha anya megengedi.
2016. szept. 16. 09:23
 9/12 anonim ***** válasza:
Kedves citromost nevű felhasználó! Én nem vitatkozni, se veszekedni jöttem ide! A tapasztalataimból tudom, hogy egyátalán nem törvényszerű az, ahogy mondod, vagy ahogy azt a szakirodalom 100%-ban megír. Az én hörcsögeim szépen elvoltak, egyedül akkor kannibál, öldöklik, amikor a nőstény szül, és akkor a nőstény maga is kárt tehet a újszülöttjeiben, és ezt elismerem. De az én hörcsögeim már eleve úgy vettem, hogy az állatkereskedésben egy kupacban voltak, és összebújva aludtak. Akkor ezt mivel magyarázod?! Vagy most is én vagyok a hülye, tudatlan??? A saját szemeimmel láttam, és így vettem a bátorságot, hogy több darabot vásároljak.
2016. szept. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat. Attól tartok hogy az anyukàm nem engedne meg mégegy hörcsögöt, ugyanis ezt is évekig tartott kikönyörögni (szó szerint). A helye tényleg kicsi, de nem is férne el nagyobb ketrec, sem terràrium... esetleg egy otthonos emeletes ketrecet tunàk készíteni, de azt is csak ha anya megengedi.
2016. szept. 16. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!