Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mik a hátrányai annak, ha...

Mik a hátrányai annak, ha hörcsögöt tartasz a lakásban? Mennyi hozzá egy akvárium/ketrec, itató etető? (magyarul az egész cakkum pakk)

Figyelt kérdés
Szeretnék már rég óta, az ismerőseim - akiknek van hörijük - azt mondják, hogy nincs vele sok gond, de anyukám szentül meg van győződve arról, hogy nagyon büdös.
2010. ápr. 23. 15:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Egy állat akármilyen is alapvetően büdös. A kutya, a macska a hörcsög mindegyik. Ez az állat szag, amit nem tudsz fürdetéssel stb-vel elnyomni vagy megszüntetni. Menj be egy állatkereskedésbe ott is büdös van. Aki ehhez nincs hozzászokva az ne vegyen állatot.

Egyébként a hörivel nincs sok gond, de én csak egyet vennék a helyedbe. Nekem volt kettő. Az egyik megölte a másikat (tudom nem ez a normális) én soha többet nem szeretnék hörit.

2010. ápr. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia! Nem büdös egyáltalán, ha rendesen tisztán van tartva.

Nem tudom, hogy most mennyibe kerül az akvárium, viszont nekünk 20 éve folyamatosan vannak hörcsögeink, és itatójuk sosem volt. Arra figyeltünk, hogy mindig jól megmosott zöldséget-gyümölcsöt kapjanak, ezáltal a vízigényük is fedezve van (ne csepegtesd le a vizet, ha megmostad).

A hörcsög alapvetően nagyon tiszta kis állat, egy sarokba pisil mindaddig, ameddig tisztának találja. Nem nagy munka naponta a kis sarokból kivenni a forgácsot, így nem lesz büdös. Emellett elég, ha hetente 1x - 2x teljesen kicseréled alatta a forgácsot.

Éjszakai életet él, de ha nem hagysz bent neki éjjelre szárazkenyeret, vagy olyan "hörcsögbútort", amivel zöröghet, akkor nem fog kopácsolni az akvárium üvegén.

Remélem, segítettem!

2010. ápr. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az én hörcsögöm az aranyhörcsögnél kicsit kisebb termetű hetente takarítok és egyáltalán nem büdös ,főleg mivel amelyik sarokba pisil mindig letakarom forgáccsal.

Amúgy terrárium? 1500-5000 Ft itató nem kell feltétlenül mert megvannak a gyümölcsből,zöldségből szerzett vízzel(én naponta adok neki frissen) Etető pedig 500-1000 FT. de ez sem kell feltétlenül mert megtalálja a földön is.

2010. ápr. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

a terrárium kb 5000nél kezdődik (ennyiért kapod a legkisebbet ami már nem túl kicsi neki), az alom olyan 100-150, ez kb 3 cserére elég (én hetente cserélem ált), a kaja amit én veszek 600 körül szokott lenni de ennél van olcsóbb is meg drágább, de ez elég sokáig kitart, ha mellette kap gyümölcsöt, zöldséget..

itatót nem tudom pontosan mennyi, de 1500nél tuti nem drágább, etetőnek meg akármilyen kisebb tálkát berakhatsz neki amit otthon találsz.

Egyébként ha rendesen cserélve van az alom akkor én egyáltalán nem szoktam érezni hogy büdös lenne, ha valamiért elfelejtem kicserélni, pár nap múlva lehet érezni de akkor is csak a terrárium közvetlen közelében (olyan sokáig még nem felejtettem el cserélni, hogy az egész szobában höriszag legyen :p). de ha mégis büdös lenne, jön a jó idő, lehet folyamatosan szellőztetni, akkor meg pláne nem érezni semmit :) De egyébként tényleg nincs vele sok gond, én csak azt sajnálom hogy olyan rövid ideig élnek :/

2010. ápr. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ketrec 3-4000Ft, itató 300-500Ft, Mókuskerék 300-400ft, Forgács 150-300Ft, wc-papírguriga 0Ft, eleség fressnapfban kimérten 500/kg (az sztem megéri) természetesen vehetsz 10 dkg-t is:) ezért szeretem:) síriai aranyhörit ajánlom, legalább azon van mit fogni (nem ugy mint a roborovszkin és a dzsungáriain, egynél többet sose tartottam mert állandó volt a verekedés, sokszr véresre haraptá kegymást, bár én sose vártam meg hogy egyik kinyirja a másikat... különtettem...) akváriumot ha azt veszel, magas legyen, mert sunyi kis dögök, kimásznak a futkosón keresztül is:D lányhöri jobb, mert nincs olyan nagy hátsója (fiúknak a heréjére gondolok) XD szóval lányhöri forever (meg amugy patkány is ugyanilyen, lánypatkány csakis!!) :D
2010. ápr. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hello! Itt vannak hörinek cuccok ha mégis kapsz hörilabda meg ilyenek!



[link]

2010. ápr. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
15:14-es vagyok, jaja azt én is sajnálom:( de nekem megélték hálistennek a 4 évet:) volt vagy 10 hörim xD
2010. ápr. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hátrányát elfelejtettem leírni!!! Kapar éjjel mint állat! h akváriumban van, a sarkát kaparja a fogával! Ketrecnek meg a rácsot rágja, és ha nem szereted ezt éjjel hallgatni, eléggé hátrány:D de ma már éppenhogy ez hiányozna nekem( most patkányok vannak, azok is éjjel tevékenykednek). nem bírom mostmár a csöndet a szobámban_)
2010. ápr. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Szia.Én tegnapelőtt vettem dzsungáriai törpehörit.900ft volt ketrecet vettem hozzá 2300 ft volt amiben benne volt az itató etető sőt még a kerék is.Kaja 5-600ft körül van.Szerintem nincs sok gond velük nagyon aranyos kis állat.
2010. ápr. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Nekem már úgy volt hogy volt egy akvárium tehát ez nemkellett már, nekem 4000-5000 FT-ban jött ki :D. A hörivel eggyütt +800ft meg még volt a hörcsöglabda, ház, itató, (etetőtál) alom, kaja.
2010. ápr. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!