Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyusziknak milyen a memóriájuk?

A nyusziknak milyen a memóriájuk?

Figyelt kérdés
Mikor megvettem őket még otthon laktunk. és 4 hónapja költöztünk el külföldre. Azóta nem voltunk otthon, ahol igazából éltek 3 hónapig. Kérdésem, hogy szerintetek fognak emlékezni a helyre, vagy a családtagjaimra akikkel 3 hónapig végig együtt voltak? :D

2016. szept. 25. 10:40
 1/5 anonim válasza:
A nyuszik a szag alapján emlékeznek a legjobban. Ha a szag ugyanaz maradt vagy hasonló akkor nincs probléma. De a legtöbb könnyen alkalmazkodik és 3-4 napn belül felfedeznek mindent
2016. szept. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kutatások szerint 2 hetes a memóriájuk minden téren.
2016. szept. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valóban jó lehet a memóriájuk, de az előző megszokott szagok most nincsenek teljes mértékben jelen, az új környezet befolyásolja őket, és ehhez próbálnak újra alkalmazkodni. A családtagokat, akiket pár hétig ha nem látnak, nem, hinném, hogy arc szerint megjegyeznék, de ha rajtad kívül valamelyikük még sokat törődött velük, annak a hangját és a szagát megismerhetik. Hosszabb idő után ő is feledésbe merül. Jelenleg mivel Te vagy az, aki most is velük van, és már a családtagok közül is már csak Te foglalkozol velük ezennel, Te lépteid halljáj, és a nyuszijaid az új helyükre fókuszálnak, így az is eltereli a figyelmet. De pl. ha egy kisállat a nem törődés miatt elvadul, annak ellenére, hogy ott a gazdája, az pl. nem a memóriának köszönhető, hogy "nem szeret a gazdi már", hanem az ösztöneinek, hogy elszoknak a kézbevételtől. Félelmet éreznek. Így válhat valaki még idegenné.
2016. szept. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerencsére az elvadulás közelében sincsenek :) A családból amúgy mindenki rengeteget foglalkozott velük. Most is naponta skype-olunk az otthoniakkal, és akkor szoktak figyelni. :)
2016. szept. 29. 17:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát, akkor ezek a nyuszók a sok foglalkozás által lettek ennyire okosak, és lehet, hogy nekik a skype-on a hang ismerős és tudják már. Igazából léteznek kivételes állatok is, pl amelyik trükkökre idomíthatók, és tengerimalacban is láttam a YouTube-on, és szerintem ez egy velük született személyiség. A nyuszijaid szerintem ezért emlékeznek ennyire, mert velük született személyiség, hogy fogékonyabbak az átlagnál mindenre. Akár idomíthatóak is, mert pl. a tengerimalacról sem gondoltam volna, hogy akadályokat tud ugrani tudatosan összeszerelt pályákból, és a figyelme ilyenkor nem terelhető. Nagyon érdekes, vannak "zsenik", és ez az okosság ügyesség a sok törődéssel fejleszthető, a jutalomfalat ezt még fokozza is. :3 Van képed a nyunyukról? Nekem volt nyuszóm, Zsetonnak neveztem el. :)
2016. okt. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!