Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kos orrú törpenyúl tartókat...

Kos orrú törpenyúl tartókat kérdezném! Többi lent (? )

Figyelt kérdés

Van egy kos orrú törpenyulam és tapasztalatokat szeretném ha írnátok hogy nektek is ilyen bajok vannak e vagy voltak a nyusziaitokkal:

Először is a fenekén a szőrbe beleragad az ürüléke

Másodszor nagy a foga(széna is meg fogkoptató köve is van neki meg faágak)

És a körme is baromi hosszú

Ezekkel a problémákkal érdemes e elmenni az állatorvoshoz és az levágja a szőrét stb

De elaltatja és az kockázatos lehet?mert úgy hallottam hogy nyulaknál az altatás veszélyes

Vagy nem altatja el,simán lefogja?

Ha el is altatja inkább vigyem el orvoshoz és csinálja meg vagy mi legyen?

Egyébként elég vad a nyuszi vagy legalábbis csak nekem engedi hogy megsimogassam...

Nektek voltak ilyesmi gondok a nyusziaitokkal?



2016. szept. 29. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Az én nyuszimnak a fenekénél le szogtam vágni a szőrt ha összeregad mert ott már csak rosszabb lesz. de ezt csak évente kell nekem.

2. jól teszed hogy ennyi rágnivalója van, én még azt szoktam csinálni hogy a szájához rakok fadarabot és akkor azt idegesíti és elkezdi rágni és azt 5 percig tartom neki amíg faragja a deszkát. Ha nagyon nagyon nagy a foga, orvos lecsípi, de ha igaz amit írsz, akkor nem lehet vészes.

3. körmét ne te vágd le, hanem az orvos. ugyanis ő tudja hogy meddig szabad levágni. ha jobban levágod mint kell, az a nyuszkónak nagyon tud fájni.

4. szőrét te is tudod vágni ha le kell, de más is. te döntésed.

5. nem altatja el egy nyírás miatt.

6. nekem könnyebb a dolgom, a nyuszim mindenkit szeret aki simogatja. fontos hogy miota van nálad és hogy viselkedtek vele az emberek korábban, vagy jelenleg.

7. igen, ezek a gondok szinte minden nyuszigazdinál vannak.

2016. szept. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Szerintem akkor elviszem orvoshoz

2016. szept. 29. 15:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Először is a fogát csak a doki tudja lemetszeni, a körmét te is le tudod körömcsipesszel. A körmvágásról rengeteg vodeó és oldal ír, a fehér részét kell levágni de úgy, hogy abból is maradjon egy minimális mert fájhat neki ha a húshoz nagyon közel vágod. Ha nem túl hosszú a foga akkor még lekophat neki faágtól vagy koptatótól de amíg vad az orvos ia nehezen tudja azt lecsippenteni vagy lereszelni. Szelídíteni úgy tudod ha sokszor erőlteted neki a simogatást és az emberi érintkezést. Az én nyuszimat napi szinten szelídítettem az elejétől fogva, most nagyon szelíd. A kezemből is eszik, plusz ha kiemgedem mindenhova követ :)

Persze ha gondolod akkor vidd el a dokihoz de az előző nyuszimat nem altatta el mikor a fogával bajlódott mert szelíd volt az is. A szőrt pedig te is ki tudod vágni de akkor ragad bele az ürülék ha az folyékonyabb. Megfelelő étrenddel ez elkerülhető. Persze a nyuszi körmét csak fél éves kor után ajánlatos levágni mert addig nagyon érzékeny az alatta lévő hús! Sok sikert! :)

2016. szept. 30. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2016. szept. 30. 14:28
 5/5 A kérdező kommentje:

És mennyibe kerülne kb ha elvinném a körmét és a fogát lecsippenteni

A foga már szinte görbe meg kicsit bebarnult az baj?vagy le fog esni neki?mert egyszer már leesett aztán megint ujranott

2016. szept. 30. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!