Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mekkora ketrec kell egy...

Mekkora ketrec kell egy aranyhörinek?

Figyelt kérdés
60x40-es ketrecméret elegendő lenne a számára 1-2 emelettel?

2016. okt. 17. 06:59
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a hasznos tanácsokat/tapasztalatokat. :)
2016. okt. 17. 20:42
 12/15 anonim ***** válasza:

nem elég.az emeletet meg felejtsd el. azon túl,hogy balesetveszélyes, nem praktiukus.

egy aranyhörinek 30cm átmérőjű kerék kell. emeletes ketrecbe esélytelen,hogy beférjen.

de minden tárgyből nagy méret kell neki(házikó,etető ,játékok stb). nem fogsz beférni ekkora alapterületen.

én minimum 80x40cm alapterületet ajánlok. és inkább terráriumot.sokkal jobban be lehet rendezni, mint egy ketrecet.

nekem 60x40es helyen törpém volt régen, de még az ő cuccai is szűkösen fértek be, pedig neki S-es ház kellett, 20 centis kerék stb..

2016. okt. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Hogy lenne már elég? Még egy törpének is kicsi. Oké, hogyha nagyon akarod belefér minden, bele lehet passzírozni a házat, fürdőhomokot, kereket stb. de hol marad helye a hörcsögnek futni? 80x50 cm a minimum, de még az sem valami nagy. A tengerimalachoz meg ne hasonlítsuk, mert nem feltétlen attól függ a helyigény, hogy mekkora az állat. Lehet, hogy a hörcsög fele akkora, mint a tengerimalac, de a mozgásigénye attól még dupla akkora. Szóval ha boldog hörcsögöt szeretnél, 80x50 cm-nél ne legyen kisebb helye. Inkább nagyobb.
2016. okt. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Szerinted a tengerimalacok nem mozognak, nekik nem kell a helyigény? Ráadásul ketten vannak, tehát kétszer akkora a helyigényük+kettő kell minden felszerelésből.

Ha egyes hozzászólókon múlna az állattartás akkor senkinek nem lenne semmilyen állata. Rendben, köszönöm, megértettem és felfogtam, de erről ennyi a véleményem.

2016. okt. 18. 16:50
 15/15 anonim ***** válasza:

"ez a ketrecméret még mindig jobb, mint egy 40x30-as zug, nem? "


egyértelmű, hogy jobb. de mivel még meg sincs a höri, még lenne lehetőséged nagyobb helyet intézni neki. ha a ketrec megvan, hát cseréld el egy nagyobbra ráfizetéssel. ennyit megér szerintem.az egész életét abban fogja leélni kb. a 60x40ben a felszerelései elférnek szűkösen. de magának a hörcsögnek nem marad semmi hely,hogy kicsit ásson,rendezkedjen, sétáljon stb..

felőlem abban tartod amiben akarod, de én nagyobbat vennék a helyedben.

2016. okt. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!