Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacok hazahozása?

Tengerimalacok hazahozása?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pénteken veszem meg a 3 kis tengerimalacaimat. Az lenne a kérdésem, hogy buszon el tudom őket hozni? nem lesznek hangosak? Táskába rakom őket egy műanyag dobozba amit ruhával kibélelek. Megfázni remélem nem fognak.

2016. dec. 13. 14:18
 1/8 anonim ***** válasza:
levegőt is kapjanak
2016. dec. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Gondoltam :)
2016. dec. 13. 14:36
 3/8 anonim ***** válasza:

Hááát ezt gondold át még egyszer...

Én nyári melegben szálítottam malacot egy kartondobozban, amikor nem volt még meg a hordozónk, de így utólag belátom, hogy baromi balesetveszélyes volt.


Miért rakod őket táskába? Ráadásul 3at??? Még ha egy lenne, azt mondom oké, vedd az öledbe és hagyd kicsit nyitva a cipzárat, de ha hármat beraksz egymás mellé tuti verekedni fognak ilyen kis helyre bezárva. Az enyéim is azt csinálták. Milyen neműek?


Ha tudsz, kérj kölcsön valakitől legalább 2 hordozót, lehet kicsi is, és akkor max. a 3. malacot viszed valamilyen dobozban. De legjobb lenne 3 külön kisméretű hordozó. Amúgy is szükség lesz még rá, ha később orvoshoz viszed őket.

Vagy: fordulj 3* és egyszerre mindig csak egy malacot hozz. Esetleg egyet hozz pénteken, egyet szombaton és egyet vasárnap, azt az 1-1 napot ki fogják bírni külön.

2016. dec. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

persze hogy a cipzár kicsit kinyitva elsz :D nem szeretném h megfulladjanak. Azért rakom bele a táskába hogy nem fázzanak meg. De akkor külön rakom mind a hármat egy-egy kisebb dobozba. Egyébként azt nem nagyon tudom megoldani, hogy külön-külön hozzam őket haza, mert 40 km-re vannak.

Remélem így nem fognak beszélgetni meg visítani.

Köszi a tanácsot! :)

2016. dec. 14. 08:08
 5/8 anonim ***** válasza:
Vastagabb kartondoboz, bele rongyok, vagy papíralom. Nem fognak megfázni, a doboz az elég jól szigetel, meg a buszon úgy is fűtenek gondolom.
2016. dec. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A táska rossz ötlet, egy fiatal tengerimalac még egyébként is ügyetlen, egy ilyen imbolygós felületen akár meg is sérülhet. Ahogy előttem is írták, egy vastagabb falú kartondoboz rongyokkal kibélelve tökéletes, de feltétlenül tegyél a dobozba sok-sok szénát is.

Viszont lenne egy személyes kérdésem: tartottál már korábban tengerimalacokat? Csak azért kérdezem, mert 3 tengerimalac összeszoktatása még a gyakorlott gazdik számára is kihívás, nem beszélve arról, hogy egykorúak. Lehet tudni, hogy milyen neműek a malackák?

2016. dec. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
igen páréve volt 2 :D Azért hozok 3 malackát mert már ők össze vannak szokva nem tesók csak lányok :D A legöregebb 2,5 éves a közepes 1,5 a kicsi pedig 10 hós :D Két malacka volt a terv de ők nagyon megtetszettek és nem akarom a 3.-at már elhozni :D
2016. dec. 14. 13:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha már összeszoktak, az más, illetve az életkoruk is megfelelő. :) Egy 120 cm hosszú ketrec biztosan kelleni fog, mert amikor tüzelnek, akkor bizony vannak összezördülések, és ilyenkor kell a mozgástér. :)
2016. dec. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!