Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tényleg a pelletált tápok a...

Tényleg a pelletált tápok a legjobbak? Vagy jobb, ha én magam állítom össze? Patkányról van szó.

Figyelt kérdés

2016. dec. 14. 17:35
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Nagyon nehéz pontosan összeállítani egy keveréket és még ha sikerül is szinte biztos hogy nem eszi meg minden részét a pati, szeretnek váligatni. A pelletált tápban pont az a jó hogy minden egyes szemben megvan minden ami kell nekik így elkerülhetőek a válogatásból eredő hiánybetegségek
2016. dec. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A pelletált tápok a legrosszabbak!

Tény, hogy így rákényszerül, hogy minden részét megegye, de ez neki nem jó. A pelletált tápokban nem tudhatod pontosan, mi van (nem csak az van benne, amit ráírnak az összetevők közé!) és mindig kerül bele egy csomó szenny, kosz a pelletálás során. Nagyon egészségtelen dolgok vannak benne. Ráadásul az emésztőrendszerének sem túl jó hosszútávon a pelletált forma (mert őrölt és duzzadó). Plusz tele szokták rakni adalékanyagokkal. Ha színezék nincs is benne, ízfokozó biztosan, hogy meg is egye. Mert alapjáraton nem lenne olyan hülye, hogy ezt a hulladékot megegye. Plusz tartósítószerek, mesterséges vitaminok stb.

A saját magad által kevert táp jobb, még ha nem is eszi meg minden részét.

2016. dec. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most elgondolkodtam. Miből állíthatnám össze saját kezűleg? eddig így gondoltam: rágcsáló magkeverék (pl Vega, nálunk ez a márka kapható a boltban) + jó minőségű kutya vagy macskatáp. Utóbbiak közül melyik lenne a jobb választás? Úgy hallottam nem tesz jót nekik a túl magas fehérjetartalom. :/
2016. dec. 16. 17:53
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

Utóbbiakkal nagyon vigyázz mert a túl sok fehérje nem tesz jót nekik.

Amúgy elárulom hogy attól hogy a pelletál táppal vagdalózik valaki hogy "fúúúú de mást is tesznek bele, nem tudom mit de biztos tele fan fúúúúúj sok csúnya dologgal" a legtöbb magkeverékben meg egy rakat olyan dolog van (szotyi, kukorica) ami iszonyatosan hízlal, plusz a patkány alapjában véve nem kimondottan magevő állat, minden felzabál ami a keze ügyébe kerül (aztán vadan a fél éves patkány már öregnek számít, nem véletlenül)

De ha kettesnek jobb ha hiánybeteg és elhízott állata van a válogatás miatt minthogy a "csúnya gonosz adalékokat meg ízfokozókat" (kipróbáltam, kb semmi íze a tápnak szóval nem azért eszik mert finom lenne emberi mértékkel) kapjon amik TALÁN tényleg vannak benne és TALÁN, LEHET hogy több év kifejlesztés ellenére bajt okoznak, nyugodtan.

Na persze most nem ilyen teszkós dugósított vegyesrágcsálós szemétről beszélek, azt a kukába dobnám, hanem Beaphar Care+, Versele-Laga Rat Complete és Oxbow Regal Rat. Amúgy, igen, van olyan hogy a patkány parízeren elél 3 évig de ez nem igazolja hogy másik több ezer is el fog, nekem is van egy két és fél éves makk egészséges meg egy akit másfél évesen elvitt egy daganat mert valszeg beltenyésztettebb volt mint egy 15. századi nemes.

2016. dec. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hát nem is tudom. :D ha pellet mellett döntök, mit kell néznem rajta? Mik legyenek feltétlenül benne? Most találtam egy elég szimpatikusat, a gyártóval is csak jó tapasztalatom van kutya- és macskatáp terén: Brit Animals Rat. Esetleg erről a tápról tudnál véleményt mondani? :)
2016. dec. 16. 19:49
 6/9 anonim ***** válasza:

4. válaszoló!

Nem csak talán lehet bennük, hanem biztosan van bennük. Olvass utána az erre irányuló kutatásoknak! Bizonyított tény, mennyire káros és mennyivel rövidítheti az állat életét.

Természetesen az összeállított táp alatt nem arra gondoltam, hogy egyéb tápokat meg magkeverékeket keverjünk össze... akkor ugyanott tartunk.

Minden egyes magot külön is meg lehet venni fillérekért, illetve lehet hozzá keverni pl. szárított gyógynövényeket, zöldségféléket, fehérjeforrást (a legjobb szárított lisztkukac, tücsök stb. formájában) így garantáltan egészséges tápot kapunk, ami még olcsóbb is, mint egy jobb minőségű bolti táp (ami hiába jobb minőség, egészségtelen).

Pl. itt van egy egészséges keverék (= saját készítésű táp):

[link]

Vagy nézd meg ezeket a képeket:

[link]

2016. dec. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6 ez eddig szép és jó csak a 3 patkányomból az egyik (a leggyorsabb) felporszívozza a lisztkukacot, a második ami neki ízlik, a harmadik ami finomat meghaygtam és amit nem szeretnek (úgy a felét) otthagyják, aztán kiszámolhatom én mg-ra a tápanyagokat ha a felét se eszik meg, főleg nem olyan arányban, a doki meg hülyére keresi magát mert mind3 hiánybeteg lesz.

Amúgy az emberi kajákban is van adalék mégis szívbaj nélkül megesszük, nem arzént pumpálnak bele, egyébként meg ha a zacskón nincs rajta ez a híres "csúnya gonosz adalék" hogyhogy mindenki nyilvánvaló tényként kezeli a létezését? Ennyi erővel még zöldséget se szabadna a boltból venni mert biztos az is le van permetezve valami mérgezővel, együnk füvet.

2016. dec. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A táp érdekes, még sosem volt szrencsém ilyenne találkozni, annyira rossznak nem tűnik, az itt adotakkal összevetve kevés benne a fehérje (egy jó 10%-al alanyonyabb) de ha csak ennyi a különbség azt lehet pótolni kézzel, sajt, lisztkukac, stb, de én csak akkor rendelném ha jobban megéri mint a többi (versele és beaphar legolcsóbb az állatijó áruházban, ott vesd vele össze, oxbow a non-plus-ultra de m.o-n nem árulják és drága) mert plusz melós (igaz ha egy-egy elosztható falatnyi a pótlás azt még meg lehet egyenlően oldani)
2016. dec. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Lehet kapni gazdaboltban hatásos szert. Nálunk egér volt, azok ellen is jó.
2016. dec. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!