Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mindent rág a hörcsögöm?

Mindent rág a hörcsögöm?

Figyelt kérdés

Ketrecben lakik már 3 hónapja, és folyamatosan rágja a ketrecnek a rácsait...vettem neki egy mókuskereket, rágja a múanyag részét. Vettem neki itatót is ugye, elkezdte rágni ott is, ahol hozzá ér a műanyaghoz. Csináltam neki hurkapálcikából mászókát, persze hogy szét rágta 2 nap alatt...Mindent rág...

Jóhogy vettem neki 2 fajta fogkoptatót, na ahoz hozzá sem nyúl!!!! Hát nem hiszem el...mit csináljak hogy ne rágjon folyton...tudom hogy a fogát koptatja, de a fogkoptató nem kell neki...



2016. dec. 18. 14:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
28%

azért rág, mert hörcsög.

kend be a rácsot pl.citromlével, és majd abbahagyja.

2016. dec. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
50%
De kis cuki leheet *.*
2016. dec. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%

A ketrecet le kéne cserélni terráriumra.

A műanyag tereptárgyait pedig fából készült tárgyakra kéne leváltani.

A kerék maradhat műanyag(ha megfelelő méretű), de a házát mindenképp cseréld le fából készültre.Mászókát,játékokat is lehet kapni ,direkt kezeletlen fából!

A hurkapálca nem igazán jó szerintem,elég vékony.

Ha házilag akarsz csinálni neki mászókat,akkor szedj legalább ujjnyi vastag gallyakat. Azokon is fogja koptatni a fogait és jóval természetesebb és egészségesebb,ha a fát rágja,mintha a műanyagot és a fém rácsot rágná..

A bolti fogkoptatók nem a legjobbak szerintem, nyilván a höri is okkal nem használja.

De csak úgy random is tehetsz be neki gallyakat(kezeletlen,nem mérgező fából).

Mekkora helye van egyébként?Mekkora a kerék átmérője? Valami oka van,hogy ennyire sokat rág. Lehet a stressz vagy ingerszegény környezet is az oka.

De valamilyen szinten ugye természetes,hogy rág. De ha nonstop ezt csinálja,akkor valami baj is lehet.

Próbáld feldobni a helyét több játékkal,házikóval,mászókával, fürdőhomokkal stb. És amiket írtam,hogy fokozatosan cseréld le a fém és műanyag tárgyakat ill. ketrecet

2016. dec. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%

A hörcsög nem rágja a ketrecet azért, hogy kopjon a foga! Ez egy tévhit. A rács rágása tönkreteszi a fogát és ha festett a rács, akkor még káros is, mert lenyeli közben az apró festékdarabokat.

A hörcsög kizárólag azért rágja a rácsot, mert elégedetlen. Valószínűleg unatkozik és ki akar jönni.

Mekkora a ketrece? Mekkora a kerék átmérője? Pontosan mik vannak bent neki, hogy van berendezve? Tudnál róla egy képet küldeni? Akkor talán meg tudnánk mondani, mit tegyél.

Amúgy a bolti fogkoptató nagyon egészségtelen és még a fogat is alig koptatja, inkább vedd ki. A faág például ezerszer jobban koptatja a fogat és egészséges, sok ásványi anyagot tartalmaz (almafa, mogyorófa stb.)

2016. dec. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! :)

Igen tudom hogy azért rágja a hörcsög a ketrecen mert unatkozik, vagy valami nem tetszik neki...:/

De hát mindig ki veszem minden nap, játszok vele, annyi kaját is adok neki, és mégis ki akar szabadulni :D


Milyen gallyakat adhatok neki pl?

Nekünk a kertben van diófa, cseresznye, alma, és akácfa..Valamelyiket adhatom neki?


Mit jelent hogy ingerszegény környezet?

Próbálok neki kis mászókákat csinálni, de nem hatja meg...:/ olyan kis szökőbajnoknak nevezném, mert minden áron ki akar jönni! :D


A ketrece hát nem nagyobb mint egy átlag terrárium, de már 10 éve ez a ketrec van, szóval, ez maradni is fog, de van emeletje is :)

2016. dec. 19. 10:47
 6/18 anonim ***** válasza:

mekkora a helye és mekkora a kerék átmérője?

törpénél minimum 60x40 cm alapterület kell, minimum 18-20 centi kerék.

aranynál minimum 80x50 cm alapterület és min. 28-30 cm átmérőjű kerék!

ha már nem vagy hajlandó leírni hogy tartod,legalább vizsgáld felül,hogy a minimumot biztosítod -e neki!

ha nem,akkor tényleg ajánlom,hogy cseréld le nagyobbra a helyét(lehetőleg terráriumra) és a kerekét is cseréld le,ha kisebb,mint a leírt méret.

[link] ez 28cm és mindössze 3000 ft.

[link] 20cm 1800 forintért..

Nagyobb terráriumot venni sem kerül sokba szerintem, használtan pár ezer forintért tudsz venni.

2016. dec. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%
nem bántásból vagy kioktatásból írtam, de ha 10 éves emeletetes ketreced van,akkor gyanítom,hogy normális méretű futókerék be sem fér neki.
2016. dec. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Igen, már elég régi a ketrec, már több hörcsögünk is volt. Kb 4 db volt 10 év alatt! Most Barbi az 5. ha jól emlékszem :)

na leméretem csak a kedvedért a ketrecet: 37 x25

míg a kerék átmérője: 13 cm

A kereket azért vettem, mert mondta a kisállatbolti eladó, hogy ez tökéletesen megfelel egy aranyhörcsögnek és nem kell nagyobb. Végülis, szerintem se :)

2016. dec. 19. 17:53
 9/18 anonim ***** válasza:
Hát pedig ez még egy törpehörinek is rohadtul kicsi... :(
2016. dec. 20. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
hát pedig rengeteg helyen árulnak még ennél kisebb ketreceket is höriknek..sok online webshopban, vagy akár youtubon is nézem a vidiket, hogy iylen kis helyen is boldogan élnek az állatok :)
2016. dec. 20. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!