Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mindent rág a hörcsögöm?

Mindent rág a hörcsögöm?

Figyelt kérdés

Ketrecben lakik már 3 hónapja, és folyamatosan rágja a ketrecnek a rácsait...vettem neki egy mókuskereket, rágja a múanyag részét. Vettem neki itatót is ugye, elkezdte rágni ott is, ahol hozzá ér a műanyaghoz. Csináltam neki hurkapálcikából mászókát, persze hogy szét rágta 2 nap alatt...Mindent rág...

Jóhogy vettem neki 2 fajta fogkoptatót, na ahoz hozzá sem nyúl!!!! Hát nem hiszem el...mit csináljak hogy ne rágjon folyton...tudom hogy a fogát koptatja, de a fogkoptató nem kell neki...



2016. dec. 18. 14:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Mondták neked az állatok, hogy boldogok, vagy honnan tudod?

Cigit is sok helyen árulnak, mégis halált okozhat. Attól, hogy sok kicsi ketrec van a boltokban, megfogadhatnád az egyöntetű válaszokat, miszerint ez a hely iszonyat kicsi. Aranynak pedig 30 cm átmérőjű kerék kell, különben tönkremegy a gerince. 10 éve tartok hörcsögöket, tisztában vagyok az igényeikkel.

2016. dec. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

én is 10 éve tartok, eddig nem volt panaszom :)

eddig ez a legaktívabb kis hörink, talán mert más állatboltból hoztuk el, de addig jó míg ilyen kis fürge

2016. dec. 20. 19:48
 13/18 anonim ***** válasza:
78%

Miért kérdés akkor, hogy miért rág? Baromi kicsi a ketrece, egy csótányt nagyobb helyen tartanék.. a kerékben meg iszonyú fájdalmai lehetnek.

Az egy dolog,l hogy árulnak minden sz*rt, de nem jelenti, hogy jó is. Ahogy az embereknek is árulnak káros dolgokat, úgy az állatoknak is. Akik viszont értenek hozzá, tudják, hogy pl. egy rácsos kerék életveszélyes. Tudják, hogy a 18 cm (törpének) ill. 28 cm (aranynak) alatti kerék roncsolja a gerincet és fájdalmat okoz. Tudják, hogy egy 30-40 cm-es ketrec kínzás egy állatnak, aminek ekkora a mozgásigénye, mint a hörcsögnek. Minimum 80 cm-es kellene törpének is!

A gyártók és kereskedéses eladók 90%-a nem ért az állatokhoz! Nekik a pénz számít, nem az állat egészsége és jóléte. Attól, mert 10 éve így tartod a hörcsögeid, nem jó nekik. Nem boldogok. Ne mondd, hogy azok, mert kizárt. Legfeljebb nem látod rajtuk, mivel beszélni nem tudnak és nem érted a nonverbális kommunikációjukat sem, habár elég egyértelmű. Ilyen pl. a ketrecrágás.

2016. dec. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is írták, akkor rágják a ketrec rácsát, ha az kicsi nekik és unatkoznak. Nem feltétlen kell terráriumba tenni (nálam is mindig ketrecben voltak és nem rágták a rácsot) csak min. Egy törpehörcsögnek 60 cm-es ketrec kell, aranynak ennél is nagyobb, de minél nagyobb annál jobb. Akár a mostanit is felhasználhatod és összekötheted egy másikkal. Jó, ha van emelet is és sok játék, búvóhely. Kókuszdióból magad is készíthetsz játékokat, búvóhelyeket. Igyekezz természetes anyagokat használni, fa, cserép. Tegyél be neki szénát, szeretnek benne bújkálni és fogkoptatónak is kiváló! Lehet kapni szénaházakat, vagy ilyen bújkálókat is, azok is jók, azokat rághatja is. A bolti fogkoptatót legtöbb hörcsög nem szereti és nem használja. Esetleg a szépiát megpróbálhatod. WC-papírgurigát/papírtörlőgurigát is tehetsz be neki.
2016. dec. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Elég nagy baj,hogy már 10 éve kínzod a hörcsögjeidet ugyanabban a pici ketrecben és kerékben.

Megértem,hogy az elején még nem tudtál utána nézni,hogy hogyan kell tartani és megvetted,amit rádsózott az eladó.

De azóta már eltelt pár év, miért nem kerestél rá,hogy hogyan kell tartani?

Kb minden normális,hiteles oldalon le van írva,hogy aranyhörcsögnél minimum 28-30 cm átmérőjű kerék kell! A 13 cm-es max egy apró egérnek lehet jó.Egy aranyhörcsögnek állatkínzás.

A helyéről meg annyit,hogy hiába pici állat, mint te is írod izgága,sokat mozog,tesz-vesz. Nem szabadna ilyen apró helyre bezárni, ez is kimeríti az állatkínzás kategóriát.

Nekem 100x50 cm alapterületen van törpe hörcsögöm! Be van rendezve neki szépen tele játékokkal,hidakkal,bújkálókkal. Mind természetes anyagokból, ha rágja sem lesz tőle baja. De szerencsére nem is szokott kényszeresen rágni, el tudja magát foglalni. A tiédnek kb semmi más lehetősége nincs,azért rág annyit.Még kerekezni sem tud szerencsétlen, gondolom pokoli fájdalommal jár neki 13 centis kerékben tekerni.

Nem kötelező állatot tartani, de ha már tartasz akkor nomálisan kéne,hogy ne szenvedjen az a szerencsétlen állat.

Elég nagy baj,hogy már 10 éve kínzod a hörcsögjeidet ugyanabban a pici ketrecben és kerékben.

Megértem,hogy az elején még nem tudtál utána nézni,hogy hogyan kell tartani és megvetted,amit rádsózott az eladó.

De azóta már eltelt pár év, miért nem kerestél rá,hogy hogyan kell tartani?

Kb minden normális,hiteles oldalon le van írva,hogy aranyhörcsögnél minimum 28-30 cm átmérőjű kerék kell! A 13 cm-es max egy apró egérnek lehet jó.Egy aranyhörcsögnek állatkínzás.

A helyéről meg annyit,hogy hiába pici állat, mint te is írod izgága,sokat mozog,tesz-vesz. Nem szabadna ilyen apró helyre bezárni, ez is kimeríti az állatkínzás kategóriát.

Nekem 100x50 cm alapterületen van törpe hörcsögöm! Be van rendezve neki szépen tele játékokkal,hidakkal,bújkálókkal. Mind természetes anyagokból, ha rágja sem lesz tőle baja. De szerencsére nem is szokott kényszeresen rágni, el tudja magát foglalni. A tiédnek kb semmi más lehetősége nincs,azért rág annyit.Még kerekezni sem tud szerencsétlen, gondolom pokoli fájdalommal jár neki 13 centis kerékben tekerni.

Nem kötelező állatot tartani, de ha már tartasz akkor nomálisan kéne,hogy ne szenvedjen az a szerencsétlen állat.

Ha meg a youtubos videók az etalon neked,akkor linekelek párat,hogy miért rosszak a kicsi ketrecek.

https://www.youtube.com/watch?v=OkJ3YW27mkk ezt a videót nagyon ajánlom!! 5 perc körültől kezdd el nézni.Akkora ketrec kb,mint a tiéd. Berendezi a csaj aranyhörcsögnek való felszerelésekkel és konkrétan be sem fog férni a felszerelés!! Ha már videókból tájékozódsz,akkor nézd meg amiket linkelek még.

https://www.youtube.com/watch?v=0wHnvfCGECA

https://www.youtube.com/watch?v=kfH8TgOknFI

Ha ezek sem győznek meg,akkor nem tudok mit tenni..

2016. dec. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Elnézést,bekavart a klaviatúra és ugyanazt elküldte kétszer.

De a lényegen nem változtat,remélem átmegy az üzenet és szerzel be nagyobb kereket és helyet.

Az előző oldalon linkeltem,hogy kb 30 centis kerék van 3 ezerért.

Használt nagy méretű terráriumot is tudsz venni kb 5 ezer forintért.

2016. dec. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

az én ketrecemnek van emeletje is

és nincs ennyire bepaakolva mint ez!


van benne egy kis házikó, amiben alszik, kerék az emeleten, wc guriga alul van szintén a szénán

szóval azért nem oylan szörnyű a dolog mint ahogy gondoljátok :)

2016. dec. 27. 10:52
 18/18 anonim ***** válasza:
De az sajnos. Az emelet nem számít, csak az alapterület. Szóval teljesen mindegy, hogy van-e emelete, a ketrecnek minimum 80x50 cm-esnek kell lennie. Sokkal több felszerelés kéne annál, amit most felsoroltál. Több házikó, búvóhelyek és mászójátékok lehetőleg természetes anyagból, ne műanyagból. A kerék törpének 20, aranynak 30 cm átmérőjű kell legyen. Kell fürdőhomok is. Az a jó, ha jól tele van pakolva, a hörik ugyanis nem szeretik az üres tereket, mivel zsákmányállatok.
2016. dec. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!