Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szoktathatnám le a...

Hogyan szoktathatnám le a hörcsögöm a harapdálásról?

Figyelt kérdés
Még csak pár napja van nálam, de első pillanattól kezes, kíváncsi, az egyetlen baj az, hogy ha benyúlok a helyére, akkor a kezemet nyalogatja aztán piciket beleharap, mintha kaja lenne. Mosom a kezem mielőtt benyúlok és egyáltalán nem félős, agresszív, magától mászik a kezembe csak közben kóstolgat. Valahol olvastam hogy tegyek a kezemre pici tejfölt és akkor el tudja különíteni majd hogy az nem kaja, de nem vagyok benne biztos hogy hatásos.
2016. dec. 27. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Tenyésztőtől van vagy kereskedésből?

Beszélj hozzá nyugodt hangnemben, és adj neki nasit, hogy hozzádszokjon (szotyi, lisztkukac, trappista sajt, tejföl, natúr túró, stb). Első körben úgy add neki, hogy kivegye a kezedből. Aztán szépen fokozatosan egyre beljebb teheted a kaját a tenyeredbe, így a végén bele fog mászni. Ha harap, vegyél fel kesztyűt. Viccen kívül. Én harapós hörcsögöt vastag bőr lovaglókesztyűben vettem ki mindig, így egy idő után, mivel nem reagáltam a harapására, leszokott róla. Utána már kesztyű nélkül is ki tudtam venni.

Mekkora helye van egyébként? Milyen felszerelései vannak? Mert ha nincs fa felszerelése, amin a fogát tudja koptatni, akkor emiatt is rágcsálhat téged. :)

10 éve tartok hörcsögöket, szívesen segítek. Facebookon pedig van egy Hörcsög imádók nevű csoport, oda is lépj be nyugodtan. :)

2016. dec. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kettes kesztyűt? Nekem a hörcsögöm az arcomba harapott bele mégse húztam zsákot a fejemre.Nem kell ilyen nagy ügyet csinálni egy kis harapásból túlzás a kesztyű.
2016. dec. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én törpehörcsögöm másfél évig volt együtt tartva egy aranyhörcsöggel egy 20*30-as ketrecben. Jofogasról mentettem meg. Szerencsétlenek állandóan összeverekedtek, csak a gazdájuk hülye volt. Az arany is szerető gazdihoz került, viszont érthetően nagyon vadak voltak. A dzsungi véresre harapta az ujjamat, és nem engedte el. Nagyon mély sebet hagytott az ujjamban. Ezért kellett a kesztyű. Most, fél év után már csak ritkán harap, de érthető okokból sosem fog teljesen bízni bennem.

Előző voltam.

2016. dec. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még tart az ismerkedés. Szerintem hetek alatt leszokik erről.
2017. jan. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azóta sikeresen megszelídült és ritkán rágcsálja a kezem :) Viszont még idegeneknek ráharap az ujjára, nem fájdalmasan, nem is támadóan, inkább csak kóstolgatja őket.
2017. jan. 23. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!