Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktathatnám le kiscicám...

Hogy szoktathatnám le kiscicámat a karmolásról, harapdálásról? (szobacica)

Figyelt kérdés
2009. dec. 28. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez természetes egy kiscicánál, hogy lehetetlen leszoktatni.Próbálgatja a karmait, az erejét.Idővel rá szoktak jönni, hogy ez fáj a gazdinak. Nekem kettő van és ha megharapnak,azonnal megnyalogatják a helyét rajtam:)

Én akkor aggódnék ha nem vadóckodna ebben a korban,az nagyon furcsa lenne.

2009. dec. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Koppints az orrára! Ne túl erőset, de azért érezze belőle, hogy rosszat csinált.
2009. dec. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A macska nem olyan mint a kutya! Nem lehet leszoktatni, főleg ha még kicsi.
2009. dec. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ohh akkor megnyugodtam.:) Köszi.
2009. dec. 28. 16:41
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem igenis le lehet szoktatni.

Ha megharap, akkor sikító hangot kell kiadnod, az alomtársai is ezzel jelzik, ha fájdalmat okoz nekik.

Nem szabad hagyni, hogy a gazdi kezét játéknak takintse. Ne játssz vele a kezeddel, mert akkor ezt nem tanulja meg. Vegyél neki sok játékot, műegeret, plüssállatot stb amiket harapdálhat meg karmolászhat. Továbbá nem árt egy kaparófa, ha rájön, hogy mire kell használni, akkor szeretni fogja.

Az is lehet, hogy nő a foga, akkor harapósabb.


Hát, sok kitartást és jó cicázást!

2009. dec. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell leszoktatni csak játszani akar veled,meg egyébként is kicsi ilyenkor nagyon elevenek tudnak lenni magától leszokik az ilyesmiről,szerintem örülj hogy szeret játszani veled!:) (kivéve ha nagyon durván karmol és harap)
2009. dec. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én rá szoktam fújni:D meg ha nagyon bedurvul rákoppintok.. persze nem túl erősen:) enyém is kicsi még, de szerintem vmikor el kell kezdeni a nevelést:D
2010. jan. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!