Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyi idő mire össze szokik...

Mennyi idő mire össze szokik 2 csuklyás patkány?

Figyelt kérdés
Történet a következő... Van egy felnőtt patkanyom és ő amióta meg lett véve egyedül volt. Most vettem egy kis patkányt aki még ici pici (2honapos kb vagy kevesebb) egy alap kis ketrecem van mert csináltam első patkanyomnak egy kinti kifutot ahoval el tud bujni..stb. A ketrecben a kicsit bántotta vagy nem tudom mit csianlt de fajt a picinek ha a kifutoba vannak akkor egymashoz bujva alszanak. Mind a 2 fiu es teljesen mas alombol vannak. Este külön vannam nem merem egybe teni őket. Nappal a ketrecbe is vannak meg a kifutoba is. Ma vettem a picit. Félek nem szoknak össze vagy a kicsiben kárt tesz a nagy

#Csuklyás patkány. Rágcsálók.
2016. dec. 28. 02:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A nagy meg fogja ölni. Ha a kicsi is nagy lesz akkor az erősebb öli meg a másikat.
2016. dec. 28. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
előbb utóbb úgy összekapnak h az egyiknek tuti vége lesz...
2016. dec. 28. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ez igy nem igaz mert összetartó állatok:D
2016. dec. 28. 09:22
 4/17 anonim ***** válasza:
majd meglátod...
2016. dec. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Mar nem bantja... Szoval nekem van igazam. Es az azonos nemuek jol kijonek egymassal.

Legkozelebb olyan ember irjon akinek van vagy volt ..

2016. dec. 29. 11:20
 6/17 anonim ***** válasza:
ok,majd kíváncsi leszek h vagy e olyan tökös h kiírd amikor majd megpusztítják egymást(amúgy nekem is volt)...
2016. dec. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hát ha a tieid kinyirtak egymar valamit nagyon elbasztal. Mert imadjak egymat. A nagy ugy nalogatja mintha a sajat kojke lenne. Szoval ne remenykedj h igazad van ..
2016. dec. 29. 14:32
 8/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, hogy te mennyire... hányingert keltően naiv vagy :)

Nem úgy működnek, hogy szeret-nem szeret, hanem ösztönökkel..

Ha megszokják egymást, van esély, hogy együtt is maradnak, ha meg nem, akkor majd a nagy szépen megpapizza a kis kölyköt, aztán ennyi.

2016. dec. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ha baszakodni akarsz baszakodj masal.Eleg sok ismerosom van aki ezzel foglalkozik. Jobban tudjak mint te..;)
2016. dec. 29. 20:03
 10/17 anonim ***** válasza:
81%

A patkány társas állat és ritkán nyírják ki egymást, ezek nem hörcsögök, szoktattam már össze másfél éves hímet 2 hónapossal, igaz ők ivartalanítottak voltak, kérdező, ha szeretnéd hogy kevesebbet bunyózzanak tököltesd ki őket, az enyémek a kezdeti pofonok és verekedés óta jól kijönnek, de ahogy néztem általában az ivartalanított hím + csajok felállás jobban megy.

Mikor megjött a pici 2 hét karantén jó lett volna de már mindegy, azért figyeld a betegségeket. Viszont a kicsinek ez így húzós volt, új hely és még az összeszoktatás is.

Semleges terepen jobban összeszoknak, ott egyik se érzi úgy hogy háborgatják a területét mert a patkány elég teritoriális, a legjobb ha mindent szagtalanra sikálsz és úgy teszed őket össze. Verekedés mindenképp lesz de amíg nincs vér nem kell őket szétszedni, előbb-utóbb le kell rendezniük, nálunk volt hogy a kisebb felmászott a rácsra, a nagyobb elkapta a farkát és úgy lerántotta hogy folyt a vér, most meg egymáson alszanak és nem emlékszem mikor volt utoljára bunyó.

Viszont ha a másik idősebb jóval érdemes lenne bővíteni a csapatot mert ha elpusztul a kicsi egyedül marad, a legjobb lenne kiheréltetni őket és 2 kiscsajt hozni a következők miatt (bár egy négyesfogathoz már érdemes egy Ferplast Furet XL kaliberű ketrecben gondolkozni)

-ha ketten vannak kevésbé stresszes a beszokás, összeszokás

-ha a nagy meghal nem lesz megint a kettő maradt probléma

-fiú-lány csapatok általában jól kijönnek

Viszont ha legközelebb hozol patkányt a következőképpen csináld

-2 hét karantén, lehetőleg másik szobában

-utána told egymás mellé a ketreceket pár napra hogy lássák, hallják ,szagolják egymást

-semleges terepen találkozzanak először

-van hogy instant nagy a szerelem, van hogy nem, ha nem, közös rettegés, pl mehetnek együtt a kádba vagy be a hordozóba és vidd el őket valahová

-cuccok vagy ketrecek cseréje

-pár órára beköltözés

-ha nincs bunyó éjszakára benthagyás

Részletesen itt mindent leírnak:

[link]

[link]

2016. dec. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!