Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyi idő mire össze szokik...

Mennyi idő mire össze szokik 2 csuklyás patkány?

Figyelt kérdés
Történet a következő... Van egy felnőtt patkanyom és ő amióta meg lett véve egyedül volt. Most vettem egy kis patkányt aki még ici pici (2honapos kb vagy kevesebb) egy alap kis ketrecem van mert csináltam első patkanyomnak egy kinti kifutot ahoval el tud bujni..stb. A ketrecben a kicsit bántotta vagy nem tudom mit csianlt de fajt a picinek ha a kifutoba vannak akkor egymashoz bujva alszanak. Mind a 2 fiu es teljesen mas alombol vannak. Este külön vannam nem merem egybe teni őket. Nappal a ketrecbe is vannak meg a kifutoba is. Ma vettem a picit. Félek nem szoknak össze vagy a kicsiben kárt tesz a nagy

#Csuklyás patkány. Rágcsálók.
2016. dec. 28. 02:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ja és mielőtt valaki lehülyézne hogy nem értek hozzá, a 7. patkánynál tartok de nálam tapasztaltabbak is ugyanezt mondják akik nem terráriumban egyedül szotyin tartják a patkányuk.
2016. dec. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm. Jobb volt olvasni amit írtál mint az előző személy. Helyzet a következő... szerintem már nem bunyóznak de mikor kint vannak az ágyon vagy akárhol a nagy szagolja a pici fenekét és ugye a pici nem igen vesz erről tudomást. Amikor ezt csinálják akkor a nagy rálép vagy ránehezedik és akkor csipog a pici de azt nem vettem észre, hogy a nagy megharapja vagy ilyesmi. A fürdetés az együtt szokott lenni és a nagy hagyja h a pici rá álljon. Amikor a komódon vannak és ki van nyitva a ketrec sokszor oda is bemennek együtt pedig kint van az inni meg a kaja. A komódon még van egy házilag készített kis bunker amibe vannak csövek és amikor a pici bent fekszik és nagy át megy rajta akkor is csipog egyet. Azt is észre vettem már, hogy a nagy nyalogatja.

És így szoktak aludni: [link]

Mondjuk estére nem merem őket összetelni mert nagyon féltem a picit. Néha nem igen tudom értelmezni a viselkedésüket. Most hogy tényleg azért csipog mert csak rá lép vagy fájdalmat okoz neki nem tudom.

2016. dec. 31. 00:06
 13/17 anonim ***** válasza:

Ha összebújva alszanak az jó jel, amit linkeltem ott olvasd el a csendes terror részt, nehogy az legyen belőle.

Amúgy fürdetni nem kell őket max ha az orvos mondja (élősködők, bőrbetegség) vagy iszonyat mocskosak lesznek, alapjáraton jól megoldják maguknak a fürdést, max a farkincát hagyja ki némelyik :)

2016. dec. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Mindenképpen elfogom olvasni most. Furdetni csak honaponta szoktam mert borzalmasan budik lesznek. Meg a nagynak valami miatt van egy sárga folt a szorebe. De az valahogy nem jon ki belőle. De mondjuk most hogy nincs vita meg mindig felek őket estere ossze rakni igaz h csinalok tesztet hogy egy napig ossze vannak zarva a ketrecbe es semmi nincs de este mindig külön vannak.
2017. jan. 1. 17:32
 15/17 anonim ***** válasza:

A sárga folt lehet az hogy a csapattársak lepisilik néha egymást megjelölésnek (szóval ha lebrunyál érezd magad rohadtul megtisztelve :D ) viszont a szaguk lehet a környezetük hacsak nem érzed konkrétan a patkányon ami viszont sok mindentől lehet.

Az éjszaka együttmaradást úgy lehetne esetleg hogy fogsz kávét meg energialöttyöt meg miegmást és fentmaradsz, ha nincs bunyó már együtt lehet hagyni őket rendesen, onnantól nincs gond.

Viszont mivel valszeg lesz még bunyó ha a kicsi felnő és azok lehetnek keményebbek én tényleg ajánlanék egy tököltetést.

2017. jan. 2. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A patkányok RENDKÍVÜL szociális lények. Mindig csapatban élnek, és hihetetlenül szervezett az életük. Az anyák egymás kölykét szoptatják, a kanok tisztogatják a nőstényeket és abszolút nem bántják a kicsiket, persze csak addig, amíg van kaja. Az éhség nagy úr, ilyenkor közösen ölnek meg egy kisebbet, amit közösen fogyasztanak el. Engem lenyűgöznek, a csupasz rózsaszín kiskölykök, ha szétmásznak, a nőstények visszahordják a fészekbe. Az egyik anya beviszi a saját almába akár a másik alom kölykét is nagyo jól teszed, hogy nem egyedül tartod őket.
2017. jan. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
#16 én azért is bírom őket mert szociálisan eléggé a két véglet, tényleg van hogy két anya együtt szoptat, sőt, olyat is láttam ha az egyiknek pl 4, a másiknak 14 kölyke születik akkor összehordják az almokat és fele-fele arányban gondozzák. Aztán van olyan is hogy utálják egymást és a kölyköknek esnek, erre a hímek is hajlamosak (arról nem is beszélve hogyha bent hagyjuk az apukát van hogy szülés után azonnal fedezi az anyát). Egyébként meg képesek egyik percben egymást gyepálni a másikban meg egymás hegyén-hátán aludni. Imádom őket olyan kis hülyék :D
2017. jan. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!