Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől pusztulnak el a dzsungár...

Mitől pusztulnak el a dzsungáriai törpehörcsögeink?

Figyelt kérdés
Pár hónapja kezdődött. Az első, nem tudom mennyit élt, de kevesebbet, mint általánosságban az előző. Nagyon szelíd volt aztán elkezdett harapni. Aztán előjel nélkül elpusztult. Lett egy másik ő 1-2 hét után pusztult el. Utána a mostani ő is csak pár hete van nálunk, és most látom hogy el van pusztulva. Még is mi a franc lehet? a terrárium mindig alaposan ki van takarítva az előző után.
2016. dec. 28. 05:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Honnan szerzitek be őket?

Tenyésztőtől, állatkereskedésből, vagy "ismerőstől"?

2016. dec. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kisàllatkereskedés. Mindig onnan hoztuk. az elötte lévők éveket éltek.
2016. dec. 28. 06:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Kereskedésekben ne számíts nagy csodára. Összevissza szaporodnak a testvér állatok, akkora a beltenyészet és a vérfertőzöttség, hogy ezek miatt jelentősen lecsökken az élettartamuk.

Egyébként mekkora helyen tartod, és mit adsz nekik enni? Minden felszerelés (fa is) jól el van fertőtlenítve?

2016. dec. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt se kereskedésből, se szaporítótól ne vegyél! (Korábban lehet, hogy szerencséd volt, de most meg ugye nincs.)

Másrészt amit írtál, az még pechsorozatnak is sok, ezért

én is arra tippelek, hogy esetleg valamelyik eszköz nincs rendesen fertőtlenítve. (Én pusztulás után kitakarítottam a terráriumot, fertőtlenítettem az összes eszközt (a fa tárgyakat kifőztem és kiszárítottam) és még három hétig vártam, mielőtt elkezdtem egyáltalán új hörit keresni. Mielőtt beköltözött az új kicsi, még egyszer kimostam a terráriumot és még egyszer elmostam a mosható felszereléseket, biztos, ami biztos.)

Ami még tipp: a kajával nincs gond? Nincs benne kártevő vagy ilyesmi? És a vitaminhiánnyal hogy állsz? (Az enyémeimnek (természetesen külön tartom őket) télen néha szükségük van egy kis vitaminpótlásra, prémium táp mellett is.)

2016. dec. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Alaposan tisztítsd ki a helyet, amit nem tudsz inkább cseréld le.

És csakis tenyészőtől vegyél. Kereskedésben tök bizonytalan a hörcsög eredete, hogy mennyi idős, kik voltak a szülei stb.. + egy helyen tartanak egy csomót,ha az egyik beteg a többi is az lesz.Valószínű alapból betegen vetted.Vagy csak simán öreg volt amikor eladták neked..Passz, de kerülni kell a kereskedéseket.

Még kb felszerelést sem érdemes onnan venni(netről jobbakat lehet rendelni), de élő állatot meg semmiképp ne vegyél onnan.

2016. dec. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!