Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac vagy csincsilla?

Tengerimalac vagy csincsilla?

Figyelt kérdés
2017. jan. 21. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Makákó...

Mi a kérdés? Nekem mi van? Mit ajánlunk? Melyik a cukibb/szebb/okosabb?


Mit szeretnél tudni?

2017. jan. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyjából ebben a sorrendben, de a neked mi van részt kihagyhatod, az roppantul hidegen hagy és nem befolyásol a döntésben. :)

Bocs, gondoltam nem írok kisregényt, hogy légyszike tapasztalatokat, meg tartott-e valaki mind a kettőt, meg melyik okosabb meg melyiket érdemes inkább tartani, melyik 'jobb' háziállat.

Tengerimalacom volt, csincsillám nem, a fajtafórumokon nyilván mindenki témának megfelelően elfogult. Ezért kérek véleményt.

Nem gondoltam, hogy ez ilyen részletes kifejtést érdemel, sőt, pontosan azért nem is akartam kifejteni bővebben a kérdést, hogy a válaszokban a válaszolók véleményét kapjam meg egy egyszerű eldöntendő kérdésben.

Bocsi, legközelebb alaposabb leszek. :)

2017. jan. 21. 19:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kell kisregény, de legközelebb írj némi támpontot, hogy mire vagy kíváncsi.

Speciel nekem volt mindkettő. A csincsilla macerás, drága, a dédelgetést annyira nem díjazza mint mondjuk a tengerimalac. A malacka nyitottabb, a csin szebb, díszesebb ritkább, de kb. ennyi.

2017. jan. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én tengerimalacot választanék.

A csincsillák baromi sokáig élnek, elég drága a tartásuk, nehéz őket teljesen szelíddé tenni,sok foglalkozást igényelnek és adott esetben azonnali állatorvosi segítséget. Nekem nem annyira szimpatikus, nem tartanék, elég volt egyszer beszélnem egy több éve csincsillatartóról erről. Nem nekem való és szerintem sok emberhez sem, nem hiába adják el őket 1-2 év tartás után rengetegen.Úgyhogy nem árt átgondolni és informálódni,hogy mennyire illik hozzád.

A malacok kezesebbek,olcsóbb tartani .Én inkább őket választanám.

De amúgy helyfüggő is lehet.A csincsilláknak az alapterületen kívül a magasság is számít ketrecnél.

Tengerimalacnál inkább az alapterület számít.

Mindkettő erősen szociális,igénylik a fajtársat

2017. jan. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Sima malac. Abbol meg haszon is van
2017. jan. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 mjordan23chi válasza:
Nem tudom, nekem az amerikai staffi jobban tetszik.
2017. jan. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!