Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszi, tengeri malac vagy...

Nyuszi, tengeri malac vagy csincsilla?

Figyelt kérdés
Előnyökre, hátrányokra vagyok kíváncsi: melyik meddig èl általában, melyik mennyire barátságos, kint vagy bent jobb neki, gyakori betegsègek, vagy bármi egyèb, szemèlyes tapasztalatra kiváncsi vagyok.

2015. okt. 12. 16:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
Nekem tengerimalacom van, a többihez nem tudok hozzászólni. A tengerik olyan 20 évik élnek, venni kell nekik kényelmes ketrecet, forgácsot, szénát és fontos, hogy mindig legyen tápja/magja vagy répája, hogy tudjon rágcsálni. Füvet mértékkel ehet, nyáron, vagy melegben lehet kint tartani, de hidegben bent.
2015. okt. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Első vagyok, és még annyi, hogy eleinte elég félénkek, de akit gyakran lát, hamar hozzászokik.
2015. okt. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
20 évig?? A tengerimalac 6-7 évig él.
2015. okt. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Azok a hörcsögök nem? Nekünk állatkereskedésben ezt mondták..
2015. okt. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Nyuszi:

- 6-7-8 évig élnek

- állófülü, lógófülü fajták közül válogathatsz

- évente kell oltani őket

- 100-120 cm-es ketrec kell nekik

- WC-re tudnak szokni

- szénaevők + Versele Laga Cuni Nature / Cuni Complete táp a legjobb nekik

- kevés zöldséget kell este adni nekik

- naponta 30-40 perc futkosás minimum

- vezetéket rágnak

- ivarérés után lehet megkergül - ivartalaníttatni kell

- egyedül is lehet tartani, vagy ivartalanul párban lányokat, vagy fiú+lány.

- elfogad fajtársának

- nagyon aranyosak, amikor szagolgatnak 2 lábon állva a levegőben

- vedlik

- vágni kell a körmeit


Tengerimalac:

- társas állatok, minimum 2 kell (fiú-fiú, lány-lány, ivartalan fiú + lány)

- 100x50-es ketrec kell 2-nek

- szénaevőek, mellé Versele Laga Cavia Nature / Cavia Complete

- naponta 1-2 alkalommal kaphat zöldséget

- 2 malacnak 2 tál és 2 bújó kell

- nem kell nekik oltás

- 7-8 évig élnek

- körmöt kell vágni

- szeretnek játszani, igazi kis zabagépek

- lehet velük TV-zni, filmet nézni, elvannak ölben


Nyuszi tenyésztők:

[link]

[link]

[link]


Tengerimalac tenyésztők:

[link]

[link]

[link]


a Von Romanov csinizik is, ő tud róla tájékoztatást adni.

Szerintem kérdezd a tenyésztőket a tartásuk csínjairól, és az alapján válassz.

2015. okt. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Hát az állatkereskedésben rosszul mondták. Sajnos sok helyen előfordul hogy az ott dolgozók nem is értenek annyira az állatokhoz.

A tengerimalacokról nem tudok olyan sokat de ami tapasztalatom volt velük azt leírom. Barátságos állatok de eleinte félénkek. Nem lehet őket egyedül tartani. Bár sokan butának tartják őket, igazából elég okos állatok . De ez csak akkor látszik ha sokat foglalkoznak velük. Nagyon ritkán harapnak és ha felveszed őket nem tudnak úgy karmolni mint egy nyuszi. Kb. 100x50 es ketrec kell 2 malacnak.5-10 évig élnek.

A csincsillák nagyon aranyosak és a szőrük nagyon puha. Ők akár 20 évet is élhetnek. Nagyon okos de önfejü állatok. Őket sem szabad egyedül tartani. Nagy ketrec kell nekik ami magas hogy tudjanak benne ugrálni. Sok foglalkozással kézhez lehet szoktatni őket. Csak lakásban lehet tartani.

A nyusziknak sok fajtája van a minitől az óriásig. Okos állatok trükköket is lehet nekik tanítani. Sok foglalkozást igényelnek. Érdemes őket ivartalanítani. Nagy a mozgásigényük, sok helyen olvasni hogy 100x50 es ketrec elég nekik...hát ez nem igaz. Akkora a mozgásigényük mint egy macskának. Egy macskát se tartana akkora ketrecben valaki...inkább egy kifutóban érdemes tartani őket. Kinnt és bent is tarthatók. 8-12 évig élnek. Fő táplálékuk a széna.

Röviden ennyi, de ha van még valami ami érdel akkor írj! Remélem tudtam segíteni:)

2015. okt. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Mit èrtesz azon hogy önfejűek a csincsillák? Köszönöm a válaszokat. Szerinted akkor melyik a legjobb nekem, ha sokat foglalkozok velük, bent nem lehet, ètelt kap rendszeresen, tisztitom mindig, de szeretnèm ha valamennyire kotodne hozzam, megis pici puha es olelhető legyen. Elvileg jol banok az állatokkal. Szoval melyiket ajánlanátok nekem?
2015. okt. 12. 21:25
 8/22 anonim ***** válasza:

Ha bent nem lehet, akkor a csincsilla és a malac szerintem esélytelen, egy nagyobb méretű nyuszit lehetne, mert annak nem kell akkora nagy terület, mint pl egy csininek, illetve több zsírt tud magára pakolni.

És természetesen hőszigetelt ketrec kell neki.


Csininek a hőfok: 15-20

Malackának: 12-25

Nyusziknak (törpéknek): 15-25

2015. okt. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

A csincsillát tilos szabadban vagy a lakásból kint tartani, szerencsére ezt még az állatvédelmi törvény (2010-es) is előírja. Ha kint kell tartanod akármikor is a jövendőbeli állatodat, akkor a hőszigetelt házat és a nyuszit ajánlom. :)


A csincsilla egyébként sem a hideget, sem a hőséget nem tolerálja, 28-30 fok felett simán hőgutát kap és meghal egy óra alatt. Ráadásul semmilyen módon nem tud védekezni a kinti zajok és élőlények, illetve a sok fény ellen, úgyhogy ez a kint tartás mindenképp problémás (nem csak a hőmérséklet miatt).

2015. okt. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

A csincsilla előnyei-hátrányai témáról szívesen írok még, ha érdekel, de a vége úgyis az lesz, hogy lebeszéllek róluk. ;)


Bármennyire is aranyosak, elég bonyolult és költséges a megfelelő tartásuk, ráadásul hajlamosak a különféle betegségekre is. Azon kívül, hogy a kezdetekkor venned kell egy megfelelő méretű ketrecet (csináltatva 30-40.000, boltban 70-80.000 forint), 2 csincsilla (minimum 2 egynemű kölyök kell ugye...) egy havi tartása kb 12.500 forint akkor, ha egészségesek!


Ez úgy áll össze, hogy 2 kg táp (kb 5-6 ezer forint - Magyarországon három táp van, amit megehetnek anélkül, hogy később fogtúlnövésük vagy zsírmájuk lenne, ezeknek a kilós ára 2-3000 ft között van), kb 3-4 kg széna (kb 2000 ft), fapellet vagy papíralom a ketrecbe (kb 4000 ft) és emellé a kiegészítő eleségként adott gyógynövények (kb 500-1000 ft attól függően, hogy mit adsz neki). És kell még kvarcmentes csincsillafürdető-homok is (kb 1000 ft egy hónapra). És ez megy 20 évig, hiszen a várható élettartamuk most ennyi. ;)


Ha orvoshoz kell menni bármilyen betegség miatt, akkor az 6000 forinttól kezdődik, általában 15-20.000 forintból megoldható, de van hogy akár 50-60.000 forintig is elmennek az orvosi költségek... és amint mondtam, hajlamosak a betegségekre. Én az egészséges hónapokban is rakok pénzt félre állatorvosra, mert máshogy nem lehet bírni. :)


Tengerimalacunk is van, 6 évesek (kb 8 éves korukig élnek amúgy), az ő tartásuk kategóriákkal könnyebb és olcsóbb és sokkal inkább mutatják a kötődés jeleit.

2015. okt. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!