Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Azt halottam, hogy az aranyhör...

Azt halottam, hogy az aranyhörcsög jobban "idomítható" mint a dzsungáriai. Ti mit gondoltok? Csak mert én egy dzsungáriait tudnékszerezni, és nem tudom, az mennyire "idomítható"

Figyelt kérdés

2017. jan. 25. 15:17
 1/10 anonim válasza:
Pontosan mit értesz az alatt hogy idomítható? A hörcsögök nem kutyák. Nekem 2 aranyhörcsögöm volt lehetett őket simogatni, kivenni a ketrecből ha ilyesmire gondoltál. Az aranyhörcsög szerintem jobb. A dzsungáriai túl pici azzal még annyit sem lehet foglalkozni mint az aranyhörcsöggel. Remélem tudtam segíteni. :)
2017. jan. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem dzsungariai horim volt (3 is) es mindegyik tudott valami mutatványt  Nem feltétlenül kicsi, vannak nagyobbak is, nekem pl az egyik akkora volt, mint egy aranyhörcsög. 
2017. jan. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

#2 vagyok


es sztem a dzsungariai cukibb is ❤

2017. jan. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én tapasztalt dzsungi gazdi vagyok. Most van egy aranyom. Abszolút nincs különbség. De ez hörinként eltér mert más a személyiségük.


Milyen idomítás? Nem kutyák! Kérlek... -.-"

2017. jan. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Idomítás alatt azt értem, hogy bízzon bennem és ne féljen tőlem.

Ha kiveszem a ketrecből akkor ne féljen a kezemtől...

(bocsi lehet, hogy rosszul fogalmaztam az idomítás szóval.

Utolsó válaszolónak üzenem, hogy van kutyám és nagyon jó trükköket tud...

És tudom, hogy mi a különbség egy kutya és egy hörcsög között

2017. jan. 26. 12:41
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez nem idomítás, hanem alap hogy szelíd legyen. Ezért veszünk tenyésztőtől és nem támogatjuk a szaporító,állatkínzó kereskedéseket
2017. jan. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Valóban ha tenyésztőtől veszed,akkor nincsen okod félni, alapból kezes lesz, nincs nehéz dolgod olyankor.

Szerintem az aranyt könnyebb kézbe venni,mert hogy kicsit nagyobbak. De a dzsungit is lehet kézbe venni és kicsit simogatni.

2017. jan. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

hörcsöggel kapcsolatban az állatkereskedés nem állatkínzás, más állatokkal szemben.

Azt nem tagadom, hogy a tenyésztőtől szelídebb...

Bár nem is ez volt a téma.

Az értelmes válaszolóknak köszönöm

2017. jan. 26. 19:12
 9/10 anonim ***** válasza:
De igen kínzás. 30*30-as terrákba rakják egymást halálra idegelő hörcsögöket. Beltenyészet. Az eladók egy egyszerű kérdésre nem tudnak válaszolni HELYESEN: Milyen színű?
2017. jan. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem van mindkettő, arany és dzsungi is. Több is volt már. A dzsungáriai valamivel szerintem jobban tud ragaszkodni, ha sikerül megszelídíteni. de egyébként egyénfüggő, a hörcsögök sem egyformák.

Ha tenyésztőtől veszed, nagyobb eséllyel lesz kezes. A kereskedéseket meg ne támogasd, mert bizony a legtöbb ottani hörcsög beteg, ideggyenge, beltenyésztett, ált. nem választják szét a fiúkat és a lányokat sem, tehát a testvérek szaporodnak állandóan.. és akkor azt meg se említsem, hogy magányos állat és tilos együtt tartani őket.. egy helyre zsúfolnak egy csomó hörcsögöt.. a minimum méret 80x40 cm lenne. Negyed akkora sincs a legtöbb hely. Felszerelésekről nem is beszélve.. szóval igenis sajnos állatkínzásnak minősíthető.

2017. jan. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!