Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzsungi vagy aranyhöri? Első...

Dzsungi vagy aranyhöri? Első hörim lenne!

Figyelt kérdés
Illetve ketrec vagy terrárium? Melyik hörcsög bírja jobban a simogatást, játékot? Melyik harap kevésbé (ha egyáltalán harap)? Első hörisnek melyiket ajánljátok? Fiú vagy lány?

2016. szept. 2. 18:20
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

én mindenképpen a terráriumot ajánlom.árban is olcsóbb és sokkal több lehetőséged van. bármit kihozhatsz belőle. míg egy ketrecnél meg van kötve a kezed(pl nem tudsz magas forgácsot tenni), nem férnek be nagyobb tárgyak stb.. és szerintem jóval mutatósabb a terrárium,de ez csak magánvélemény.

hörcsögök terén attól függ. ugye az aranyhörcsög jóval nagyobb.szerintem könnyebben vehető kézbe .de viszont jóval nagyobb berendezési tárgyak kellenek neki. 3

2016. szept. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

30 centis kerék, L-XL méretű játékok,faházak stb.

míg a törpehörinek elég 20cmes kerék és S-M méretű ház,játék.

szóval ha aranyat veszel,akkor arra számíts,hogy a helye is nagyobb legyen, mert érthető módon nem férne be minden egy akkora helyre,mint amekkorában törpét tartanál.

konkrét adatot nem akarok mondani,ez tőled és a helyedtől függ. de olyan 80x50cm mindenképp legyen az alapterület.ne add alább

2016. szept. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
bocsi,hogy csak 3 kommentben sikerült elküldeni..szóval még annyit akarok,hogy nézz videókat youtubon . angolul nagyon sok van,ahol bemutatják mindkét fajtát egymás mellett és elmondják az előnyöket,hátrányokat. nekem ezek sokat segítettek a döntésben.
2016. szept. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :)

Első hörcsögnek szíriai aranyhörcsögöt ajánlanék, könnyebben kézhez szoktatható, és jobban is viseli a simogatást. Harapni egyik se harap, ha helyesen kezeled. Fiatal 6-8 hetes példányt vegyél. Javaslom a fiút, mivel a nőstények nagyon hamar ivarérettek, és gyakran már az alomtestvéreik megtermékenyítik őket. EGY hörcsögöt tarts egy terráriumban, mivel nem kedvelik általában a fajtársakat, és a közös otthonnak nagyon csúnya marakodás lehet az eredménye.

2016. szept. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi már benne vagyok a csoportban
2016. szept. 2. 20:24
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Mivel teljesen más érzés a két fajt kézbe fogni a más méret miatt, azt válaszd, amelyiket közelebb érzed magadhoz.(Ha "mindegy", akkor addig olvass róluk / nézegesd őket, amikor már lesz kiforrott elképzelésed.)

Az aranyhörinek a nagyobb méret miatt nagyobb alapterületű hely és nagyobb felszerelések kellenek. DE! törpehörinek is kell min. 60-70*40 cm!, aranyhörinek 100*50-est ajánlanék.

Én a tolóajtós terráriumot szeretem a legjobban, többek között, mert

- kevésbé szűrődik ki a zaj

- oldalról nyúlhatsz be hozzá, így kevésbé ijed meg, és jobban lehet vele játszani

- biztonságosabb (nem rágja meg a festett ketrecrácsot, nem akad be a lába a rácsba vagy a rács és a berendezés közé)

A kézhez szoktatott höri nem harap. Ha harapna, akkor először nézz magadba, hogy nem te vagy-e a hibás (10-ből 9-szer a gazdi a hibás, mert akaratán kívül is megijeszti a hörit valamivel)

Tapasztalatom szerint a lányok kiegyensúlyozottabban aktívak, míg a fiúk hajlamosabbak többet pihenni, de ha nekiindulnak, akkor nagyon aktívak tudnak lenni:)) - persze az egyes hörik temperamentuma eltérő lehet.

2016. szept. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Teljesen mindegy. Hasonlóak.
2021. febr. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Dzsungi. Nagyon cuki. Nekem ilyen van teljesen szelíd és a kezemben is elalszik.
2021. márc. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!