Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak? (tengerimalac)

Mit csináljak? (tengerimalac)

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet,hogy vettem egy tengerimalacot pár hete és ma vettem hozzá mégegyet (minkettő fiatal,lány)

Elég nehezen megy az összeszoktatás. Azt csináltam,hogy az ágyon összeengedtük őket és szagolgatták egymást,aztán betettük őket egy kitisztított ketrecbe kb fél óráig meg is voltak,csak szagolgatták egymást,azután kergetőzés és egy kis bunyó. Tettünk be nekik szénát és jött a fogkocogtatás meg verekedés. Na most külön tettük őket,de egymás mellé és az egyik elkezdte rágni a ketrecet,olyan irányba,hogy hátha átrágja magát a másikhoz. Ilyenkor mit kell csinálni?? :(



2017. jan. 30. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Kb. mennyi idősek a malacok, mekkora a ketrec?
2017. jan. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az egyik az kb. 6 a másik kb. 3

120×75×50

2017. jan. 30. 20:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Mármint hónap, ugye? Érdekes ez a helyzet, mert a nőstények többnyire békésebbek, valószínűleg arról lehet szó, hogy a fiatalabbik már túlesett a "kamaszkoron", és ő is szeretne domináns lenni. Ha még nem nőtt nagyon hozzád, akkor megoldás lehet, ha hozol helyette egy 4 hetes nőstényt, ha pedig megtartanád, akkor sok türelemre lesz szükséged. Ha van emelet, fejenként egy házikó és itató, illetve rengeteg széna a ketrecben, akkor megpróbálhatod megint egybetenni őket, ha pedig semmi nem hoz eredményt, akkor vedd fel a kapcsolatot a tengerimalacvédőkkel, hátha ők tudnának örökbe adni melléjük egy ivartalanított hímet, ő rendet tenne.
2017. jan. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Nálam is hasonló a helyzet, csak ők himek. Az elso malacom Dio volt, hozzà jött Marci pár nap múlva, kb egyidősek voltak. Az előső 2nap nagyon nem birtàk egymàst folyton verekedtek. Aztán egyszer csak látom hogy egymás mellet alszanak. Azutàn a legjobb baràtok lettek. Nagyon szerettèk egymàst , még a jutalom falatot is oda adta Dió Marcinak. Sajnos kicsi Dió beteges volt.Folyton vissza tért a füllgyulladàsa , meg a béna állatorvos miatt elpusztult...

Marcika kapott egy nála 9 hónappal fiatalabb társát. Picit. Mindent úgy csináltunk ahogy kellet, de nem ment az összeszoktatàs. Ők nem verekedtek, egyszerűen csak állandóan stresszelte Marcit Pici. 1 hónap után feladatuk és külön választottuk őket. Azóta így vannak. Amikor ki vannak engedve akkor tudnak együtt lenni,ez napi min 1szer fél óra, de àltalàban ennèl több. Ilyenkor is udvarol neki pici ,de azért eljàtszanak. Szóval szerintem próbáld meg őket együtt tartani pár napig, es ha nem oldódik meg köztük a dolog , rakd őket külön majd próbàld újra.

Ha netàn olyan dominàns, és gonosz ( tényleg az, de imadjuk ) mint az èn malacom akkor külön kell tartanod őket.

2017. jan. 31. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Most nem azért de én 1 nap alapján nem vonnék le messzemenő következtetéseket. Ha az ismerkedésnél jól megvoltak, akkor talán nincs akkora baj. Ilyenkor még normális a bunyó, feltéve hogy nem megy vérre.

Várjál még 1-2 hetet szerintem, ha azalatt lecsillapodnak akkor nincs gáz. De ha folyamatosan olyan súlyos verekedésekbe keverednek, hogy vérző sebek lesznek rajtuk, akkor érdemes"kicserélni" a kicsit. A tengerimalacvédőket tudom javasolni.

2017. jan. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az utolsónak igaza van, lányok közt is vannak rangsorviták, csak általában kevésbé durvák, mint fiúknál. Ez természetes, hagyni kell, hogy lejátsszák. Általában némi birkózás, fülcsipkedés vagy szőrtépés jelenti az ilyen bunyót, de ha vérre megy a dolog, akkor mindenképp közbe kell lépni, mert az már túllépi a határt. Legyen nálad valami rongy, meg nálunk bevált a vizes spricni is, így ha gáz van, gyorsan tudsz reagálni. Ha nagyon úgy érzed, hogy túl nehezen megy az összeszoktatás, akkor próbáld először csak az ikerketrecelést, és cserélgesd őket a ketrecek közt, hogy szokják egymás szagát, de pár napig ne engedd össze őket, aztán lehet próbálkozni semleges tereppel. Amíg nem szoknak össze, addig én a közös kajálást nem erőltetném, mert szerintem védi a másiktól a kaját, és így csak feszültebb lesz a légkör.
2017. febr. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!