Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacot kint lehet...

Tengerimalacot kint lehet tartani 10°c körül a nyullal?

Figyelt kérdés
Van egy kisházunk ahol van 4db kb. 2 kg-os nyulam. Nem egy ketrecben lennének a nyullal és kívűl lenne 9-10°c, bent meg nyulak melegítenének és vastagon almoznám a tengerimalacokat. Szerintetek így nem fáznának meg(ketten lennének)?

2017. febr. 4. 14:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, annyi sületlenséget összehordanak ezen az oldalon az emberek, hogy az borzalmas. Alap dolog, hogy a Fressnapf cikkeinek nem hiszünk, mert annyit értenek az állatok, mint én a kémiához (egyszóval semmit) . Tengerimalacot nem tartunk kint, max tavasztól-őszig, de ilyenkor is óriási odafigyelésre van szükség, hogy sokkal kevesebb macerával jár bevinni őket. A tengerimalac Dél-Amerikából származik, ergó nem bírja a hideget. Huzatra nagyon érzékenyek. Mindenki azt hiszi, hogy a tengerimalacok igénytelenek és olcsó a tartásuk. EZ NEM ÍGY VAN! Eleve minek valakinek tengerimalac, ha kint akarja tartani? Hogy naponta egyszer kimenjen hozzájuk 10 percre? Így felesleges tartani őket. Szalmát nem rakunk malac alá alomnak, mert könnyen felsérti a mancsukat és az iszonyatosan tud nekik fájni. A másik, hogy nem etetjük őket kukoricával és magokkal! Nem magevő állatok! Fűevőek! Magyarul a fő táplálékuk a széna és a jó minőségű táp (Versele-Laga Cavia Complet, és Versele-Laga Cavia Nature a 2 megfelelő táp, a többi maggal van tele, ami tilos nekik mivel könnyen beleragad a fogukba, vagy felsérti a torkukat) ! Fogkoptatónak csak a széna jó, a száraz kenyér, zsemle, kifli és egyéb pékárú is TILOS! Alapból ezek csak addig szárazak amíg nem érintkeznek valami folyadékkal (esetünkben ez a tengerimalac nyála) és így már nem is kemények mire elérnek a hátsó fogakhoz, így azok túlnőnek és akár felsérthetik a malacka pofáját ami pokoli fájdalmas, ráadásul meg sem bírják emészteni, a belekben felduzzadnak és akár a malacka halálához vezethetnek. Ellenben a szénával, ami tökéletes. Tengerimalacokra nagyon veszélyes a puffadás, semmi puffasztót nem ehetnek (semmi "k" betűs zöldséget /megjegyzem, hogy nem, burgonya sem adható/ ) . Tengerimalacot tartani költséges és idő igényes! Ha nem tudsz nekik normális körülményeket biztosítani akkor ne vegyél magadhoz malacot, máskülönben az egész életüket végig fogják szenvedni. Ja és még: KÉT KÜLÖNBÖZŐ NEMŰ MALACOT CSAK ABBAN AZ ESETBEN TARTUNK EGYÜTT, HA VALAMELYIK IVARTALANÍTVA VAN! A nőstény malacra nagyon veszélyes a fialás, arról nem is beszélve, hogy a szervezetének ideje sincs megpihenni, mert amint megellik újra fogamzóképes és ezt a hím ki is használja. Nincs nagyobb állatkínzás, mint így kizsigerelni egy állat szervezetét. Gondolj bele milyen lenne, ha te megszülnéd a gyerek és utána rá azonnal 9 hónapra születne még egy és megint 9 hónap múlva még egy, egészen életed végéig. Belefáradnál? Szenvednél? BIZTOS! Akkor miért gondolod, hogy neked jogod van ezt megtenni egy szerencsétlen állattal? Ő nem tud szólni, nem tud panaszkodni, csak tűr csöndesen, csak létezik, mert neki az nem igazi élet. (ez a szaporítós monológ a maggal etetős, szalmázós, szaporítós embernek nem nevezhető, tudatlan "valaminek" szólt. Remélem Te is legalább annyira fogsz majd szenvedni, mint a tengerimalacod, megérdemled!)

Ajánlom mindenkinek a Fressnapf felvállalhatatlan cikkei helyett ezen oldalak alapos átolvasását és megértését:

[link]


[link]


MINDEN EGYES BETŰJÜK ELOLVASANDÓ!


Üdvözlettel:

Egy felelősség teljes, IGAZI tengerimalac imádó gazdi :) !

2017. febr. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
11/11-es válaszoló mindent elmondott! Halgass rá, mert igaza van, és én is adom!
2017. febr. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
40%

Lehet kint bár külföldön azért van is erre keret, ilyen szép nagy fedett "házuk" van, jól leszigetelve, gondolom fűtve és egy kinti kifutó, pl németek tartják így, egy kinti kis házat is lehet jó melegen tartani.

Amúgy igaz hogy Dél-Amerikai állat de azt ne felejtsük el hogy a perui Andok hegységen is megél aminek a legmagasabb pontja 6000+ méter szóval gyakran van ott hideg. Persze ez a vad tengerimalac de szerintem egy dús hosszúszőrű egy jól szigetelt/fűtött kinti házikóban azért megoldható.

2017. febr. 5. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Én a többi dolgot tudom a tengerimalacról és két lány lenne. Én csak azt kérdeztem, hogy megoldható-e külön ketrecben a szigetelt, agyagból készűlt kisházban a nyulak közt való tartás?
2017. febr. 5. 08:09
 15/16 anonim ***** válasza:

Megfelelő körülmények között megfelelő létszámú tengerimalaccsoportot lehet kint tartani!

Németországban pl. szokványos dolog, pedig ott hidegebb van, mint itt, mégis télen-nyáron kint tartják őket és semmi baj nincs belőle. Persze ehhez tudni kell, hogy náluk az általános állattartás teljesen más, mint Magyarországon. Természetesen pozitív irányba más.. Aki úgy tartaná kint, mint ők, az tarthatja. Aki tipikus magyar módjára bezárna két malacot egy kinti 100-120-as ketrecbe, az felejtse el a kinti tartást.

Hogy hogyan lehet őket kint tartani, azokról itt olvashattok (németül):

[link]

[link]

[link]

[link]

2017. febr. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ha a legnagyobb hidegben is megvan a házban 15-20 fok szerintem simán
2017. febr. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!