Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpe nyúl Tartás?

Törpe nyúl Tartás?

Figyelt kérdés
Mennyibe kerül egy törpe nyúl? Mit eszik? Kell koptatni a fogát és mivel kell? Nem harap? Mejik a legkisebb törpe nyúl fajta és mekorára nől? Mijen helyet igényel?

2017. febr. 4. 20:51
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja,és hol lehet venni
2017. febr. 4. 20:52
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. febr. 4. 21:37
 3/4 anonim ***** válasza:
A wonder bunny nyúltenyészetet ajánlom. Mindenképpen tenyésztőtől vegyél.10-20 ezer forint között van a fajtatiszta, egészséges törpenyúl (tenyészetekben). Szénát és zöldeket eszik. Kiegészítőnek lehet neki tápot adni (Versele Laga Cuni Complate Junior/Adult- csak ez a jó fajta, a többi egészségtelen.A fogkoptatásra a széna a legjobb mivel azt egész anp rágcsálja. De betehetsz neki faágat is. Harapni csak akkor harap, ha nincs jól megnevelve. Minél több helye van annál jobb. Kb. 2 négyzetméter kell neki, napi több óra kiengedés mellett. A legkisebb a mini kosorrú. 1kg-osra nő azt hiszem. Ha van még kérdésed írj privátban, szívesen megválaszolom.
2017. febr. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
39%

Szia!Nekem két nyulam van, miskolci vagyok, és a piacon vettem őket húsvét körül 2 éve. Érdemes oroszlánfejű törpenyulat venni(nekem mind a kettő az). Viszont vigyázz, mert lehet,hogy nem törpe lesz, hanem nagy 5kg-os(engem is átvágtak először). 2000-4000 sorint között árulják általában őket. Nagyon kedves állatok, nem harapnak, csak az elején, mikor nincsenek hozzád szokva, később kijelöl egy embert, mint ,,Istenét" és ő az az ember akivel tényleg nem mer újat húzni. :) A Fresnapfban lehet venni 1000 ft alatt fogkoptatót venni (mi rózsaszín szőlőt veszünk, attól a szája és a leesett pórtól mindig beszínezi a száját :)). Más félét szerintem ne nagyon próbálj mert drágák, és sokszor nem is használják az ilyen csilli-villit. Tápot is lehet ott venni, 1000-1500 forint között van 1kg-os sima ki barna rúd, amellé lehet ugyan úgy a Fresnapfban venni ilyen színes karikákat. Majd ha kéred elküldök neked egy táblázatot, hogy zöldségből mit ehet és mit nem. Zöldség-gyümölcsöt nem lehet nekik olyan sokszor adni, mert megy tőle a hasuk. Ha tábot íg veszel, akkor olcsón kijössz, ha lehet úgy mondani (vannak 10dkg-os nyúl popcornok 10000 forinttért... soha ne vegyél ilyet mert nem eszi meg... inkább rendes popcornt agy neki de 1-2 szemet, meg néha egy kis keksztől is elolvad, de csak egy harapást, mert meg s mérgezhetjük!). Most megmondom hogy kicsit vegyél, mert látod felnőni a kinti élethez! Gyakorol menekülni! Nagy ketrecet vegyél már az elején, mert később úgyis kell majd nagyobb! Én is megbántam! Nagyot vegyél. Szobatiszták! Lehet venni nekik WC-t és pelletet. Egy két alkalommal oda kell nyomni a fenekét a széléhez, és utána mindig úgy csinálja! Néha trónolás közben be is alszik! :) Szerintem kettő nyulat vegyél, mert nekem két fiú van (azt mondták az egyikre, hogy lány) és mikor kanosak voltak, akkor összevesztek, és egy fél évig külön voltak. A kicsi depis lett és rágta a ketrecet, morgott, harapott... De visszaszoktattuk egymás mellé őket és most nem lehet őket egymás mellől elszakítani! Egy. lányt és egy fiút vegyél mert ha azonos neműek, akkor összevesznek! Itt egy honlap a viselkedésükről: [link] . Egy éves korukig minden képp ivartalanísd őket! DE altató géshez vidd! Én mondtam már, miskolci vagyok és csak Felsőzsolcán volt ilyen gép, és ott lettek ivartalanítva. 10000 ft körül vannak, de nem csak a szaporodás miatt, hanem a nemi betegségek miatt is! [link] : A többi betegségről is! Oltani is vidd el őket, az olyan 5000-7000 ezer forint Fő. Attól függ, hogyan kell beadni. Ezután vidd le őket sétálni! Kutya közelébe ne vidd! Vigyázz arra is, hogy a kebeleket meg ne rágja! (Nekünk ezeket a kábeleket rágta szét: TV, hangszóró 3x, fejhallgató...). Ágyra is kiteheted de ha vedlig... Vedlésre ne sima fésűt vegyél (egyebkent kb mindig vedlik) FURminatort link: [link] sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&ved=0ahUKEwj4-5S84PjRAhVKSRoKHRlhDm8QjRwIBw&url=http%3A%2F%2Fwww.petnet.hu%2Ftermek%2FFURminator_Small_Animal_kefe_kisallatoknak-225-11852&psig=AFQjCNHOkhItZ5tLXhPpf4-j9TSGG8GcnA&ust=1486377125818061 .A lepedőt kiragja! Ha lehet keríts el egy 5nm2 helyet pléd, párnák, plüss (IKEA-ból simán beszerzed olcsón). Parkettát utálják! Ölbe lenni típustól függ. Lábát ne fogdosd soha!! Forgácsot soha ne használj neki!!

Remélem hasznosak számodra a válaszaim! HA még szeretnél valamit tudni, akkor nyugodtan írj privátban is!

2017. febr. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!