Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyire macerás a nyuszi tartás?

Mennyire macerás a nyuszi tartás?

Figyelt kérdés

az alap dolgokat tudom hogy pl csak párban szabad tartani őket, hogy nyuszinként 2 m2 hely kell és hasonlók, viszont mennyire nehéz őket, hogy is mondjam "alomra" szoktatni hogy ne bogyózzanak mindenfele. Mit kell alájuk rakni, menyit és mit esznek/ehetnek. Nem rágnak szét mindent a szobában ha ki vannak engedve? szóval úgy alapból minden érdekel. Amire én gondoltam hogy vennék 2 bak nyuszit (testvéreket) és a vendégszobában lennének ahol sajna nem fűtünk szóval elég hideg van bent. arra gondoltam hogy valami ilyent vennék: [link]

és csak estére lennének becsukva nappal ki lennének engedve a szobába és néha ki lennének engedve onnan is.(nem lehetnének egész nap a házban mert van egy kutyánk és egy macskánk. szóval ez így megfelelő lenne? igazából nem nagyon értek hozzá csak annyit amit itt összeolvastam.


(főként azért szeretnék nyuszit mert nagyon jópofák, aranyosak és most épp egy prezentációt kell majd tartanom a nyulakról amihez kell egy nyúl ketrecestül, amit bemutathatok. Kérni nem tudok és amúgy is szeretnék egy nyuszit habár ha ezek a feltételek nem alkalmasak akkor keresek tovább kölcsönnyuszit)



2017. jan. 6. 14:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hova valósi vagy, de azon érdemes elgondolkodni, és utána nézni, hogy van-e a közeledben nyulas állatorvos. Ami sajnos többnyire csak Budapesten van. Mert ha baj van, minden perc számít. Nem lehet vele napokat várni, hogy orvoshoz kerüljenek. Ha egy étkezést kihagy, és nem eszik, már rohanni kell vele.
2017. jan. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
hát van jócskán állatorvos a környéken, csak van olyan amelyik nyulakkal is foglalkozik, olyan 20 kilométeres körzetben van vagy 10 db szóval...ennyire betegesek vagy mi??
2017. jan. 6. 14:57
 3/14 anonim ***** válasza:
32%

Nehezebb a nyúl tartás mint gondolnád.

Mert azért hogy HŰ de szeretnék , meg de aranyos , na azért ne tarts és nem tudod tartani. A nyúlnak a húgy szaga olyan erős hogy lecsavarja a fejét az embernek. Lakásba főleg nem lehet , nem ajánlatos tartani.

Szerintem menj el egy nyúl tartóhoz és ott érdeklődj, nézd meg a tartást.

2017. jan. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
a törpenyulak nagy részét házikedvencként lakásban tartják, úgy olvastam hogy ha rendszeresen van takarítva akkor nem büdös...
2017. jan. 6. 15:14
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

Első vagyok. Nem betegesek, de ugyanúgy előfordulhat nálunk probléma, mint a kutyánál vagy macskánál. Csak egy mezei kutyás-macskás állatorvos nem tud megfelelően ellátni a nyulat, még ha azt állítja is.

Ha pedig nem tudod ezt vállalni, jobb, ha nem vállalsz nyuszit.

Itt egy lista a nyulas orvosokról:

[link]

Az pedig, hogy büdös, nem igaz. Ha ivartalanítva van, megfelelően almozva, és rendszeresen takarítva, semmi szaga nincs.

A kutya, macska húgy is bűzölögne a lakásban, ha nem takarítanád fel. Na, ugyanez a helyzet a nyuszival. Nem a nyúlra kell ráfogni, hogy büdös, ha a gazdi igénytelen, és lusta takarítani.

2017. jan. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
nem Magyarországon élek így nekem hiába mutogatsz magyarországi orvosokat. Mint mondtam rengeteg orvos van erre, valamelyik biztosan foglalkozik nyulakkal. A legközelebbi menhelyen nyuszik is vannak, gondolom ott akkor értenek a nyuszikhoz (ott van egy állatorvosi rendelő)
2017. jan. 6. 16:11
 7/14 anonim ***** válasza:

a bogyózásra a legjobb megoldás az ivartalanítás. utána ha szerencséd van, szinte teljesen szobatiszta is lehet. előfordulhat baleset, de nagy részben vissza fog járni a helyére.

amúgy ha tudod,hogy nyulaként 2 m2 kell,akkor miért nézegeted ezt a ketrecet? annak az alapterülete 0,5 m2 sincsen,ha jól számolom.. és te kettőt tennél bele,holott fentebb írtad,hogy 2 m2 kell nyulaként,tisztában vagy vele..

szerintem gondold még át ezt egy kicsit, ne ugorj bele most csak a sulis dolog miatt.

én minden állatom előtt hónapokat/éveket érleltem magamban az ötletet, nem vágtam egyből bele,nehogy csak fellángolás legyen. + sok idő,mire mindent megtanulsz az adott fajról . szerintem olvasgass még.

amit linkeltél meg ne vedd meg, nagyon kicsi lenne...

2017. jan. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
nem értem amúgy a logikát,hogyha nappal kint lehetnek,akkor éjszakára miért kell őket bezárni? miben változik a helyiség éjszaka?
2017. jan. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
éjszaka alszunk, minimálisan sem tudunk rájuk figyelni így biztonságosabb a ketrec.
2017. jan. 8. 21:40
 10/14 anonim ***** válasza:
ha elkerítesz nekik egy részt a szobából,akkor nem lehet baj.. kérlek ne zárd be őket egy ketrecbe.. nagy mozgásigényük van
2017. jan. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!