Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha egy fiú malackának meghal...

Gyümölcskosár kérdése:

Ha egy fiú malackának meghal a párja milyen gyorsan kell venni neki társat?

Figyelt kérdés
Van egy fiú Rex másfél éves malackám. Gyönyörű nagy egészséges. Volt egy kislány ivartalanított párja 6 éves. Egész ma reggelig. Ő ma meghalt a kezemben. Iszonyúan fáj nem tudom magam túltenni rajta. Eltemettem őt szépen. Bár a fiú malackám még nem keresi őt de biztos vagyok benne, hogy tudja érzi mi történt a társával. Kicsit szomorkásnak látom. Megjegyzem a mindkét malackám csak éjszaka volt a ketrecében nappal szaladgálhattak kedvükre egy ágyon nekik elkerített részen. A lényeg az hogy szerintetek minél hamarabb vegyek neki társat (pár hónapos fiúcskára gondoltam, amúgy is szeretnék neki társat mert tudom, hogy kell. )Vagy kibír e pár napot társ nélkül? Kb: 6-7nap lenne egyedül. Ki fogja bírni ennyi napig egyedül? És hogyan tudnám feldolgozni a lány malackám halálát? Régóta vannak malackáim mindegyik elveszítése fájt de ez most még jobban fáj. Az a durva hogy ma reggel volt még annyi ereje hogy megvárja hogy megdajkáljam utoljára aztán elaludt a kezemben. A régi lány malackám is megvárt amig haza jövök és ő is a kezemben halt meg. Lehet ez furcsának tűnik nektek, de szerintem az állatok is szeretnék látni még utoljára a gazdit. Mi erről a véleményetek? Illetve arról milyen hamar kell neki új társ? 44 éves elkeseredett nő :( :(
2017. febr. 7. 17:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy elvesztetted a malackádat! :/

Először is, szerintem nem probléma, ha nem egyből 1-2 napon belül kap másik társat, ha 5-7 nap múlva kapja meg az új barátját, akkor sincs gond.

Biztosan ki fogja addig bírni. :)


Meg tudom érteni amit érzel. Még 2015-ben nyáron történt velem, hogy elvesztettem a legelső malackámat. Érdekes volt, mert nagyon keveset voltam otthon, majd miután hazatértem, nem sokra rá elpusztult... Mire hazaértem már eléggé furcsán viselkedett, nem evett, kedvtelen volt, csak feküdt és nem csinált semmit...

Akkor megszeretgettem, majd az éjszaka folyamán szebb helyre távozott. :/

Mintha csak megvárta volna, hogy hazatérjek, hogy elbúcsúzhasson tőlem én pedig tőle...

A másik malackámnak én másnap már tudtam biztosítani új társat, igaz, nálunk sietős volt a dolog, mert a társa elvesztését követően teljes depresszióba süllyedt szegénykém (nem evett, nem ivott, csak feküdt és keservesen sírt, nem akarta hogy hozzáérjek vagy én vagy bárki más...), s akkor nyugodott csak meg, mikor már ott volt mellette az új kis barátja.


Elveszíteni egy szerettünket (legyen ember vagy állat) mindig nagy fájdalommal jár, és csak az idő segíthet.


Vigasztaljon a tudat, hogy te mindent megtettél érte, mindent megadtál neki, boldog és teljes malac életet biztosítottál számára! :)

2017. febr. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vigasztaló szavakat! Hát remélem fog az idő segiteni! Akkor tudod hogy mit érzek! Hat egyenlőre csak kicsit szomorú Matyikám de ahogy látom rajta hogy nagyon kivan akkor hamarabb veszek neki párt! Fiatal fiúcska jó lesz ugye? Már érdeklődtem hol tudnék venni pár hónapos fiúcskát. Most pár napig csak azért nem tudok neki párt venni mert ma műtötték a fogam és eléggé megviselt. És annyira hiányzik a pici lány! :( És olyan rossz, Matyikám szomorú! Dajkáljuk ahogy tudjuk. Örülök hogy te is malacka imádó vagy!
2017. febr. 7. 19:09
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, két fiút is lehet együtt tartani, csak fontos, hogy ne legyenek egyidősek, legyen nála fiatalabb. :)


Persze most biztos furcsa neki is, elvesztette a társát, de biztosan rendbe fog jönni a kis lelki világa. :)

2017. febr. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen látszik rajta hogy erez valamit kicsit szomorú szegenykem. O másfél éves az új kisfiú pár hónapos lesz. Minél hamarabb megszeretnem venni az új kis malackat remélem akkor tényleg rendbe jön a kis lelki világa. Csak állandó sirhatnekom van a kislány miatt. Tudom hogy az új kisfiút is imádni fogom ahogy eddig mindegyik malackamat de egy meghalt malackat egy új sem tudja pótolni vagy igen,? Létezhet hogy ilyenkor a malackak gyászolják a társukat? Tudom fura kérdés lehet de szerintem igen. Bocsi a helyesirasert telorol írok most.
2017. febr. 7. 23:52
 5/9 anonim ***** válasza:

Senki és semmi sem tudja pótolni teljesen. :/ Nem lehet átadni a "helyét" egy új kis kedvencnek.


Én is még soha életemben nem találkoztam se előtte, se utána olyan malaccal, mint a legelső malackám. Annyira jellegzetes volt a stílusa, a viselkedése, hogy elég ritka az ilyen a malacok körében, szerintem.


Gyászolni ő is gyászol, csak máshogy, mint mi emberek...

2017. febr. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek a leírtakkal. De gondolom ha lesz új barátja akkor talán én is kicsit megnyugszom majd.
2017. febr. 8. 13:00
 7/9 anonim ***** válasza:
100% :)
2017. febr. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor jó holnap már lehet hogy lesz új kis barátja. Csak nem olyan egyszerű jó helyről venni egészséges még nem ivarérett fiucskat.
2017. febr. 8. 20:53
 9/9 A kérdező kommentje:
Na ma vettem Matyikámnak egy 5 hónapos kisfiút. Egyenlőre kergetőznek a kicsi még fél. De ez természetes. Az a baj, hogy szinte sehol nem értenek a malacokhoz az egyik helyen pl. azt mondták az időseb fiú megöli a kisebbet és a lányt is. De közölte ő nem ért hozzá. És ne vegyek hozzá társat. Na néztem egy nagyot gondoltam nagyon ért hozzá. Rám ijesztett. De nem hiszek neki. Olvastam tudom, hogy korkülönbséggel lehet fiúkat együtt tartani. Na több helyet is bejártam mire ebben a boltban a főnök is meg az eladó is mondta, hogy lehet két fiút tartani. Rendesek voltak. Mondták figyeljem őket és ha nem férnek meg egymással kicserélik egy még fiatalabb kisfiúval akit csak pár nap múlva lehet elhozni. De én remélem jól meglesznek mert én nem szeretek állatokat cserélgetni mint egy zoknit. Persze tudom benne van a pakliban hogy nem jönnek ki majd egymással de én reménykedek hogy igen. A kicsi már jelölget is nem túl jó illatú pisivel de gondolom ez normális.
2017. febr. 9. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!