Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacosok! Mennyire...

Tengerimalacosok! Mennyire nagy probléma az, ha két fiú tengerimalacot (tesók) együtt szeretnék tartani? Most hozzuk majd el őket, még pár hetesek. Így is lesz balhé, ha ivarérettek lesznek?

Figyelt kérdés
2017. febr. 20. 12:35
 1/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy hímek esetében egy felnőtt mellé kellene kicsit, de ez már így alakult. Kisfiam már beléjük szeretett. Nem szeretnék visszakozni, hogy csak az egyiket hozzuk el...Vagy muszáj lenne?
2017. febr. 20. 12:37
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet balhé később náluk. Nekem fél év volt a két hím malacom között, és volt egy időszak amikor folyamatosan verekedtek. Aztán rájöttem, hogy kicsi volt a hely már nekik, kaptak egy nagyobb ketrecet, mind a kettőnek volt külön kis háza, etetőtálja és utána szent volt a béke.
2017. febr. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, fognak balhézni, mivel azonos korúak nem fog kialakulni a rangsor, folyamatosan verekedni fognak érte. :(
2017. febr. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pontosan, ahogy előttem is leírták, sajnos ez nem a legjobb ötlet. Hímeknél a felnőtt-4 hetes kombináció a legjobb. Mekkora ketrecük lenne?
2017. febr. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy balhé lesz belőle. Anno az első malacpárom két azonos korú hím volt, mindkettő kb. 1 hónapos volt, mikor elhoztam őket a tenyésztőtől. Jól megvoltak, kb. fél évente egyszer, ha összekaptak, de nem terrorizálták egymást folyamatosan, vagy ilyesmi.

Az biztos, hogy ezt minden hím párossal nem lehet megcsinálni, de ha megfelelő temperamentumú malacokat raksz össze, akkor van rá esély, hogy működni fog.

2017. febr. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs köztük lány, nem hinném hogy verekednek. Biztos lesz egy kis rangsorvita, de ez elkerülhetetlen, ha egynél több malac van egy helyen. Kettő viszont kell, nem szeret egyedül lenni a tengerimalac.
2017. febr. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!