Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan Közép-ázsiai Juhászkutya...

Kan Közép-ázsiai Juhászkutya tartása Magyaragár-Németjuhász keverék szukával együtt! Probléma lehet-e a hierarchiával pl? csak olyanok válaszát várom, akik értenek a témához, mert nagyon nem mindegy!

Figyelt kérdés

1 éves szuka keverékem mellé (menhelyi kutyus, nagyon megviselt lelkiállapotú, erején aluli kutyáknak is behódol, igazodik az ő viselkedésükhöz) egy kölyök KÁJ kant hozunk haza. Volt már KÁJ-unk, egy szuka, tisztában vagyok a fajta adottságaival, tudom, hogy kell kezelni, nevelni, de nem tudom, pl. az etetést hogy oldjam meg?

a szukánál nincsenek problémák, én vagyok a falkavezér. a KÁJt viszont etetésnél is nevelni kell, hetente elvenni előle az ételt, morog-e, stb, hogy megtanulja, én vagyok a falkavezér.

De a szukának adjak addig enni? az agár vére miatt amúgy sem nagy zabagép, de nem akarom felé azt üzenni, hogy itt az új kölyök, pár hetesen is előrébb való a falkában, mint a szuka, mert féltékenység, stb. alakulhat ki.

ha viszont a kan azt látja, hogy csak előle veszem el az ételt, a szuka szabadabb, hamar le akarja rendezni az erőviszonyokat...

(persze ez elkerülhetetlen, de nem baj, ha azt látja, hogy a másik kutyára más szabályok vonatkoznak??)

hogy csinálhatnám a lehető legjobban?


+ A szukát sétánál elengedem, sőt biciklivel sétáltatom, a KÁJ-t viszont ha nagyobb lesz, nem futtathatom akárhol... ezentúl a szukát is tartsam pórázon a sétánál?...


előre is köszönöm a válaszokat!


2011. márc. 22. 11:22
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Nem fogsz megsértődni, ha azt mondom, hogy kicsit túl sokat gondolkozol? Nem fogják a kutyák utálni egymást, mert egyiktől elveszed a kaját néha, vagy pórázon sétáltatod miközben a másik szabadon van. A lényeg az hogy te legyél a főnök és akkor mindent el kell fogadniuk. Amúgy tapasztalatom szerint a káj tipusú kutyűk nagyon jól elvannak az ellenkező nemmel. Ha azonos nemű kutyával találkoztok akkor már lehetnek gondok, ezért szerintem pl egy kutyaiskola nemártana ahol sok kutya van.
2011. márc. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

ááá.. hidd el, van okom kombinálni, Manó, a szuka egész más bánásmódhoz van szokva. Vele nem is voltam annyira következetes, olyan idegállapotban volt az exgazdájának köszönhetően, hogy nem is lehettem vele szigorú, örültem, ha nem pisilte össze magát az utcán félelmében, vagy nem menekült el egy tacskó elől... Ha Manó előbb megy be a kapun, mint én - és előbb megy be, mert kis dolgokban engedetlen -, nem baj, így szokta meg, attól még hallgat rám. De egy KÁJ nem mehet be előttem, mert az azt jelenti, hogy felettem áll a ranglétrán.

Most a KÁJ azt látja, hogy Manó bemegy, aki a hierarchia alján van (mert az erőviszonyok miatt az alján lesz), utána én és utána ő, nem áll majd össze a fejében a dolog. Manó előttem van? Akkor ő is előttem van, mert ő Manó előtt van!

most ez nem csak a kapura vonatkozik, mindenre...


magyarul manóval is máshogy kell viselkednem, vagy vele maradhat minden a régiben? - nem viselné jól, ha keményebben fognám.

2011. márc. 22. 11:44
 3/4 IGCM ***** válasza:

Azok alapján amit leírtál neked nem való Közép-Ázsiai.

És szerintem a msotani kutyákkal menj el kutyaiskolába,nem miattuk hanem miattad,lehet úgy érzed értesz a kutyákhoz de ez nem így van :S

Ahhoz hogy egy ilyen kaliberű kuityát tarts még nagyon soakt kel ltnaulnod!Ráadásúl a Közép-Ázsiainál alap a kutyasuli.

egyébként meg mértne engedhetnéd el!!!

JA és miez a kaja elvétel hetente XD

Fogod és elveszed ha morogsz rászólsz de 10 perc múlva add vissza neki főleg hogy kölyök!!Ha a keverék normálisan viselkedik akkor tőle nem kell kaját elvenni.....nem kell túlbonyolítani ezt a helyzetet.Ha morog elveszed ennyi...

Egyébként van egy olya nszabály is etetésre,hogy először mindig a legnyugodtabb kutya kap enni és így tovább.Nem kell megvárni mg az első megeszi,szépen elülteted a kölyköt és odateszed elé,vezezsd be a Tied vezányszót etetésnél.Csak akkor ehet ha ezt mondod neki.Pár percet várazsd max 1-23 mert még pici,nem az a lényeg hogy órákat üljön előtte...

Ha nincs kimozgatva és szellemileg lefárasztva akkor nem tudsz falkavezér lenni mert mégha akarna se tudna tisztelni a kutya mível egy felpörgetett állapotban van foylton.

Ha bicajozol velük az jó,azzal nem lesz gond.csk másfél éves kor felett lehet kutyát futtatni ezt tarzsd szem előtt!Addig labdázással probáld fárasztni a kicsit.

És komolyan gondolkodj el a kutyasulin vele,ekkora kutyának kell,felelőtlenség anélkül tartani,soakt tanul a többi kutyától egy csoportos képzésen.

Nem kell a szukát pórázon tartani elengedheted,a nagyot is rendesen behívható...nem fenevad a KÁJ ,úgyanolyan mint a többi kutya csak kicsit nagyobb :D

2011. márc. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 IGCM ***** válasza:

Ja amúgy marhára ne mfog kombinálni a KÁJ hogy a másik kutyával másképp van bánva mint vele...így fogja megszokni.Nekünk is van olyan kutyánk akivel másképp van bánva mert egyszerűen olyan a kutya iderendszere.

Szóval ezen nem fog a kutya agyalni :D

A KÁJ-nál mindent tarzsd be ahogy a nagykönyvben levan írva a szukával meg ahogyan eddig csináltad.

Egyébként nálunk a parkban van egy KÁj kan kutya tök szabadon msázkál föl le és se szukát se kant nem bánt,eszébe se jut mégha neki mennek akkorse...

Rendesen kiképzett kutyaiskolázott eb,tökéletesen megbízható.

2011. márc. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!