Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ilyen időben lehet nyuszit...

Ilyen időben lehet nyuszit sétáltatni?

Figyelt kérdés

Van egy benti törpenyuszim akit szeretnék sétálni vinni de nem merem még hátha megfázik.Adjak rá kis rucit?Vagy nem fog megfázni?

Tavaly sokat voltunk nyáron sétálni de nem tudom hogy ilyen időben mit szolna hozzá


2017. febr. 23. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Itt -5 fok van..Bent meg 24-28 kozott.

Az enyemek fule mar 20nal hideg,annyira hozza szoktak a meleghez,en nem vinnem ki.

2017. febr. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Ne vidd sétálni semmilyen időben. Nagyon veszélyes, bármitől megijedhet és mivel zsákmányállat, az első reakciója a menekülés.. El akar futni, de a hám megállítja, megrántja és könnyen eltörhet akár a nyaka is vagy a lába, jobb esetben csak zúzódásai lesznek. Sehogysem tudod kivédeni ezt, mert sokkal gyorsabb nálad és az érzékeszervei ezerszer fejlettebbek, tehát ő simán meghallhat, megérezhet olyat, amit te nem. Meg amúgy is megijedhet olyan dolgoktól, amik számodra egyáltalán nem veszélyesek. És ha nem is lesz hbaj belőle, akkor is stressz neki a séta, hogy egy madzag végéhez van kötve és nem tud szabadon menni. Persze élvezi azt, ha kint lehet a szabad levegőn, legelészhet, de nem éri meg ilyen módon.. inkább egy karámot építs vagy vegyél, van hordozható is. Ha emeletes házban laksz, akkor el tudod vinni így valahova és abban kiengedni, ha van udvarotok, akkor még könnyebb a dolgod. Ez sokkal jobb neki, mert szabadabb és nem veszélyes.

Zsákmányállatot sétáltatni pórázon butaság, életveszélyes, felelőtlen dolog.

2017. febr. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Na ez a nyuszi hozzá szokott nem kell kioktatni végülis elvittem sétálni és a kutyáktól sem fél

Egy nagy kutya is odajött megszaglászta és mint egy másik kutyust hívta volna játszani.Semmi nem volt.Nem is fázott vígan szaladgált.Adtam neki egy kis rucit és minden meg volt oldva.

2017. febr. 23. 17:48
 4/7 A kérdező kommentje:
Itt 15 fok volt kinn
2017. febr. 23. 17:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kioktatás volt, de tényleg így van.. nem a kutyákra gondoltam, attól például az én nyulaim sem félnek. Sok más van, amit te nem érzékelsz, de ők igen és megijednek.. ne legyél olyan, mint én. Én sajnos mindig csak a magam kárán tanulok, nem hallgatok másra, csak akkor változtatok, ha megtörtént a baj velem is. Hát.. megtörtént már velem is és egy nyuszim meg is halt emiatt. Szóval ne akard te is ilyen áron megtanulni..
2017. febr. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kutyákkal vigyázni kell, egy csomó kutyának megvan a vadászösztöne, a szomszédnak is van egy nagyon aranyos, játékos vizslája de ha kiszúrná a nyulad már csak pörköltnek lenne jó.
2017. febr. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ne vidd ki. Várj még hogy melegedjen az idő.
2017. febr. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!