Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék tengerimalacot de...

Szeretnék tengerimalacot de ha csak egyet veszek akkor depressziós lesz?

Figyelt kérdés
Anyukám vesz nekem tengerimalacot de csak egyet mert nem akar többet. Viszont én aggódom, hogy depressziós és magányos lenne egyedül. Mit tegyek?
2017. febr. 27. 21:40
 1/10 anonim ***** válasza:
15%

Elvan egyedül, mert megszokja. Mi mást tehetne? Szadista dolog, hiszen társas lény, de ha téged nem zavar...

Győzd meg valahogy anyukád. Szerintem csak attól fél, hogy szaporodásba kezdenek, nem a kettővel van a baja, hanem azzal hogy tíz lesz. Mond hogy két lányt vagy két fiút szeretnél.

2017. febr. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
igazából őt a szag és a hang zavarja de már próbáltam neki megmagyarázni, hogy nem büdösek és hát jó néha hangosak de ez nem olyan zavaró
2017. febr. 27. 21:57
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Akkor 1 is büdös meg hangos, nem értem, mit zavarná már az a plusz 1...
2017. febr. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%

Ezt a logikát én sem értem.

Amúgy a tengerimalac tényleg hangos, matat este, vinnyog etetésidőben, ha nincs fix etetésidő, akkor mindig vinnyog. Tapos a szénán és a zöldségeken, de mást akar. Szörnyűek! Ezért tartottam kb 15 évig tengerimalacot :). Volt hogy egyszerre 7-et. Biztos kell ez neked?

2017. febr. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Nekünk is csak egy van.

2 éves,teljesen jól elvan egyedül.

Foglalkozz vele sokat és nem lesz vele gond.:)

2017. febr. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Kettőt tarts mindeképp, a tengerimalac társas álalt, te nem tudod pótolni a társát, nem vagy tengeri malac, nem tud kommunikálni veled, összebújni.

Neki ez kb olyan mintha téged bezárnálak egy szobába ahol van egy ágy, etető, vécé és semmi más, se telefon se könyv se gép, egész nap itt ülsz és napi mondjuk egy órára beengedek hozzád egy gorillát mert így nem kell neked embert hozni ha eleget van veled a gorilla hiszen az ugyanaz.

Vegyél két lányt, ha nem akarsz kereskedésből (rosszul szocializáltak, néha vemhes is lehet) keresd fel a magyar tengerimalacvédő egyesületet, van egy csomó örökbefogadható malacuk.

2017. febr. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Az, hogy valaki egyet tart, felér az állatkínzással. Ugyanis nem csak az minősül kínzásnak, ha valaki veri, bántalmazza az állatot vagy ha olyan helyre zárja, ahol mozdulni sem tud. Minden olyan tett kínzás, ami miatt az állat sokat veszít az életminőségéből. Nem véletlen tiltja törvény a jobb országokban a tengerimalacok egyedül tartását. Mo.-n sem ártana bevezetni. Aki azt állítja, hogy egyedül boldog és jól elvan a malaca, az azért mondja, mert nem ismeri eléggé a malacokat, a kommunikációjukat, nem látja rajta, hogy magányos és nem tapasztalta meg még soha, mennyire másképp viselkedik társsal és mennyivel boldogabb.

Ha nem hajlandó anyukád 2 malacot megengedni, akkor ne vegyetek. Vegyetek hörcsögöt, az magányos állat és valamivel halkabb is. Nem tud kevesebbet semmivel, mint a tengerimalac. Egyik sem lesz kiskutya soha, nem fog úgy viselkedni, de mindkettő tud kapcsolatot kialakítani a gazdival, lehet őket kézbe venni, simogatni, persze miután kézhez szoktattuk őket. A hörcsög valamivel kisebb helyen is elvan (de min. 80x50 törpének is javasolt, aranynak meg még nagyobb) és nem ad ki hangokat normál esetben. Viszont ugyanúgy zajonghat éjjel a kerékkel, áskálódással. Bár a keréken lehet segíteni.

2017. febr. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Egyet semmiképp ne vegyél.. csakis kettőt!
2017. febr. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
5-ösnek üzenem: Az hogy elvan egyedül, nem jelenti azt hogy jól érzi magát. A depressziós ember is elvan, nem veri magát földhöz, vagy tépi ki a haját, de ez azért nem egyenlő a jó közérzettel. A felelős állattartó márpedig köteles ezért mindent megtenni.
2017. febr. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehet hogy nekem van szerencsém de az én tengerimalacaimnak este egy hangjuk nincs. Este etetés lefekszem aludni még szeretek is arra elaludni ahogy rágnak imádom azt a kis susmorgó hangot :D Na és reggel amikor felkelek akkor teremnek a rácsnál hogy reggeli, de egész éjszaka semmi nincs tündérek :D

Viszont tesómnak is vannak (már nem velünk él) na és ha ott vagyok azok a malacok sikítoznak tépik a rácsot nagyon durva tényleg zavaró. Szóval lehet szoktatás kérdése, egy időben kapjanak enni és akkor talán nem lesz gond.

2017. márc. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!