Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen kisemlőst ajánlotok?

Milyen kisemlőst ajánlotok?

Figyelt kérdés

Szeretném, ha lehetne kicsit simogatni, nem lenne félős. Más kikötésem nincs. Egy 60x40-es (30 cm magas) akvárium vált szabaddá mert megrepedt. Hálót tudok a tetejére tenni.

Még annyit, ha írtok fajt írnátok árat is? Majd utánanézek én a tartási körülményeknek, de azért írhatnátok pár szót, ti miért szeretitek az adott fajt :)



2017. márc. 15. 22:15
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Ekkora helyen legfeljebb egér vagy törpehörcsög tartható, de még azokat sem ajánlanám.. nekik is nagyobb hely kellene. Egyébként mindkettő simogathatóvá válhat, ha megszelídíted, ill ha épp olyan jellem, mert ugye van köztük is örökmozgó, ami nem marad meg kézben vagy, van, ami lustaság és tűri a simogatást. A többi kisemlős jóval nagyobb helyet igényel, de az említett kettőnek is 80x40 cm lenne az ajánlott alapterület.
2017. márc. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Volt már saját állatod, amivel csak te foglalkoztál? Ha nem, akkor simogatásra inkább menj el menhelyre. Szegényeknek jót tesz az emberi törődés és könnyebben örökbe tudják fogadni őket, ha hozzá vannak szokva az emberi érintéshez.
2017. márc. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1. Akkor inkább keresek valami díszrovart bele, ha kicsi nekik.

2. Igen, volt már, most is van. Van egy macskám, két gekkóm és vagy négyszáz csótányom. Valamint, tervezem nyárra egy kutya örökbefogadását, menhelyről.

2017. márc. 15. 23:02
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Degu?
2017. márc. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Már nézem is a degut! Közben találtam egy másik fajt a japán táncolóegeret. Szerintem az még jó lehetne, de még szétnézek.
2017. márc. 15. 23:10
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Degunak közel olyan szekrényketrec kell mint a mókusoknak.
2017. márc. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Hát a táncoló egeret nem hiszem, hogy simogatásra teremtették...


Bocs, de annyira ijesztő látni, amikor valaki ennyire távol áll az állatok világától... Hogy egy kedvencet azért hozzon valaki a házba, mert van egy 60x40-es, repedt akváriuma, és abba bezárhatja?! Én értem, hogy nincs pénzed, de akkor is gáz, amikor így a gombhoz választod a kabátot...

Egy macskát pl lehet simogatni - igényli is, ingyen is kaphatsz, és pici, repedt akvárium se kell hozzá...

De a te esetedben inkább azt javaslom, hogy vegyél valami cuki plüss állatkát - mert amire te szeretnéd az állatokat "használni", arra inkább az való.

2017. márc. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

Egy akvàrium... egy repedt akvárium ketrec helyett... ami bármikor tovább repedhet(esetleg leesik egy darabja az akváriumba és balesetet okoz a kis állatnak) és ami csak felül szellőzik.... ez most komoly? És még tennél rá szúnyoghálót? :D

na jó és még én dobtam ki a nyulam ketrecét, hogy szabad legyen a házban, mert azt hittem kínozom egy 120-as ketreccel :D

2017. márc. 16. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

6. Igen, utána láttam, hogy mekkora hely kéne, egy degunak.

7. Én pedig azt láttam, hogy kezes a táncolóegér.

Lehet tényleg velem van a probléma, mert nem értem, hogy mi azzal a baj, hogy az akváriumhoz keresem az állatot. Szabaddá vált egy hely, egy állatnak. Eddig nem volt, most lett. Az akváriumba már nem lehet vizet tenni, mert szivárogna fent. De attól, másra még lehet használni. Nem értem, e miatt miért kéne vennem egy újat...

Jól van, persze nem az elsődleges, hogy lehessen simogatni. A gekkókat sem lehet, túl élem, de jó lett volna. Sajnálom, hogy mindenkire ráugrotok, akinek ez fontos lenne.

8. Nem kell ennyire túldramatizálni. Van rajta egy kis 5 centis repedés. Habár figyelj, biztos az lesz, hogy majd hirtelen összedől az egész és ezer szilánk fog beleállni az állatba...

Nagyon sok helyen láttam, hogy az emberek akváriumban tartanak rágcsálót. De, hogy megnyugodj, utánanézek. Ó, és igen az a szúnyogháló, nagyon le fogja csökkenteni a szellőzést csoda lesz ha kap levegőt.

2017. márc. 16. 15:15
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerintem nem baj hogy repedt.. nem veszélyes attól még, a repedés egy akváriumon nem vészes, csak a törés. A háló is jó a tetejére, ha vastag drótháló, sőt kell is mindenképp, mert csak 30 cm magas és kimászna egy egér vagy hörcsög, ha ugye vannak benne felszerelések.. az is rendben van, hogy az akváriumhoz keresel állatot és nem csak megveszel egyből valamit, aztán benyomorítod nem törődve azzal, hogy mekkora hely kéne neki. Szóval ezek nem gondok, DE az igen, hogy 60x40x30 cm.. Szerintem minden állatnak kicsi. Egérnek is, mert az egerek együtt jobban érzik magukat, szóval érdemes lenne 2-t tartani minimum, kettőnek meg kicsi ez a hely.. hörcsögnek is kicsi, törpének is. Az én törpehörcsögöm 80x60 cm-es helyen van és az is kicsi neki.. pedig emeletes, de épphogy elférnek a cuccai, és nagyobbat igényelne, látszik rajta. A többi állat (aranyhörcsög, degu, mókus, patkány, pele stb.) meg sokkal nagyobb és magasabb helyet igényel. Szóval ez az akvárium nem igen jó sajnos a mérete miatt semminek..
2017. márc. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!