Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért halt meg a tengerimalacom?

Miért halt meg a tengerimalacom?

Figyelt kérdés

Ma reggel halottam találtam:(

Karácsonyra kaptam 1mx40cm es ketrece volt és 6hónapos volt.

Nem volt társa, minőségi magot és szénát kapott.

Néha banán répa.

Kb 2 napja nem fogyott a széna pedig cseréltem hogy nem e az a baja vele hogy nem friss

Ugye ahogy írtam 6hónapos volt de nem nőtt semmit 4 hónapos kora óta, ez normális? Hallottam olyat is hogy vérfertőzés miatt vagy hogy mondják ezt az állatoknál

Semmi macska stb nem árthatott neki



2017. ápr. 3. 15:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Társ kellett volna neki és magot sem szabad kapnia, nem magevők! Frissen szedett füvek,széna , bio zöldségek esetleg gyümölcsök(Azok közül pont a banán és a széna annyira nem jó, magas a cukortartalma).Tápot is lehet kapniuk, de olyat,amiben nincsenek magok.

Ha nem evett az utóbbi napokban és nem fejlődött,az baj, valószínű ezzel kapcsolatban vihette el valami.Nem hiszem,hogy a te hibád volt, de ez az etetés nem volt így jó.

C vitamin pótlásra figyeltél?Minden nap be kell vinniük táplálékkal, nem tudják elő állítani(mint az embernél).

Én azt ajánlom,hogy gyászold meg a malackád.

Utána próbálj alaposabban utánaolvasni és tenyésztőtől beszerezni két malackát.(ezzel elkerülve ,hogy vérfertőzött egyedet vegyél)

A mostani felszereléseket fertőtlenítsd le,mielőtt másikat vinnél haza.

És soha ne tarts egyedül malacot, nekik ez szenvedés.Bár nem halálos, de nem jó nekik úgy.

[link]

[link]

[link]

2017. ápr. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi amugy a tápja olyan volt hogy szárított gyümölcsök szotyi
2017. ápr. 3. 15:55
 3/11 anonim ***** válasza:
Az nem jó neki, se a szotyi(nem magevők), se a sok gyümölcs.
2017. ápr. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Versele-Laga Cavia Complete, Cavia Pro ezek jók a malacoknak, a többi kapható táp elég gyenge.
2017. ápr. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bármilyen betegség elvihette, nyilvánvalóan nem a magtól halt meg szegény. Valamilyen fertőzés, bélbetegség.
2017. ápr. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
48%
Ismét egy állat meghalt mert a gazdája inkompetens és nem képes legalább utánanézni alap dolgoknak. gratulálok!
2017. ápr. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
58%
Tengeri malacot egyedül sajnos nem lehet tartani , és ez az étrend nem volt jó neki. Ez is csoda , hogy eddig húzta. :S
2017. ápr. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
17%
Ja te már megállapítottad, hogy miért halt meg gratulálok hatos.
2017. ápr. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
6-os Képzeld volt már tengerimalacom ugyanezekkel etettem és ugyanugy egyedul volt 7évig élt
2017. ápr. 3. 17:32
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 és akkor ez a helyes tartás? van aki meg 103 éves korában cigizik, akkor a dohányzás egészséges?
2017. ápr. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!