Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyúl fülén pattanásszerű valami?

Nyúl fülén pattanásszerű valami?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A nyuszim fülén egy kis (fehér) pattanásszerűség jött ki. Nem fáj neki, nem érzékeny, szerintem nem is érzékeli, hogy ott van. Finoman próbáltam eltávolítani, hátha lejön, de nem, olyan, mint egy érett pattanás, nyomogatni természetesen nem nyomogattam, meg nem is szándékozom.

Először amikor megláttam azt hittem, hogy csak egy kis horzsolás, sebesülés mert csak piros volt, mára fehéredett ki.

Most olvastam egy nyúl tartással foglalkozó fórumon, hogy ez myxomatózis (is) lehet :( :'( De én láttam már sajnos mixós nyuszit és azok a göbök nem így néztek ki, de azért most nagyon megijedtem. 2 hét múlva következik a kombinált oltás (myxó+RHD)

Légyszi ha tudtok segítsetek, de hétfőn mindenféleképp állatorvoshoz viszem, ha probléma lenne akkor egyértelműen azonnal, csak az egyetlen egzotikus doki a közelünkben hétvégén nem rendel. :'(

Mellékelek képeket.


[link]


[link]


[link]


2017. ápr. 8. 00:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Énis láttam myxós nyuszit (sajna 3matvis). Ez tudtom szerint nem annak a jele. Ha interneten nem találtál semmi hasonlót nem érdemes (ez most lehet hülyén fog hangzani) ide feltölteni kérdést mert van nagyon sok össze visszaság a nyulakkal kapcsolatban amikértvnem érdemes kockáztatni. A legjobb ha ezt orvostól kérdezed meg ő pontosan tudni fogja a választ. ;) jobbulást a Nyuszinak, és ne félj nem lesz semmi baj! :))
2017. ápr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Telefonon felhívtam a dokit nagy nehezen kikönyörögtem a telefonszámát a rendelőtől, nem tudtam kivárni a hétfőt és azt mondta, hogy teljesen kizárja a myxomatózist, hisz akkor már nagyon erős tünetei lennének, de hála istennek nincs semmi baja, azt mondta, hogy mérget venne rá, hogy valamilyen élősködő lehet az oka, így látatlanban atkára tippel.

Kicsit megnyugodtam és köszönöm szépen a hozzászólásod! :)

2017. ápr. 9. 19:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincsmit, jobbulást Neki! ;)
2017. ápr. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Tudom, hogy régi kérdés, de... mit mondott végül a doki, miután megnézte?

2021. júl. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!