Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit ehet a tengerimalac?

Mit ehet a tengerimalac?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 9. 07:59
 1/4 anonim válasza:

Zöldségből például uborka, répa, paprika, fejes saláta.

K betűvel kezdődőket sose adj neki mint például karalábé, káposzta mert attól felfuvódik és elpusztulhat.


Gyümölcsből adhatsz neki almát, dinnyét, epret, barackot.


Mi régebben vettünk neki a kisállat kereskedésben magokat ami külön nekik volt. Meg volt valami kis granulatum "koktél" nevezetű táp. Fogkoptató is szükséges bár szerintem az kiváltható azzal ha magokat eszik.


Egyébként a fűvet is megeszi, persze legyen tiszta!

És ne felejtsd el megittatni sem.


Remélem tudtam segíteni.

2017. ápr. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Boltból vett dolgokból miket adhatok neki?
2017. ápr. 9. 08:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Elsősorban széna az a legfontosabb. Nagyon jól koptatja a fogakat és a pocakját is rendben tartja. Magkeverékből a Versele-Laga táp elég jó van külön tengerimalacoknak.


Amit ne kapjon: hagyma, burgonya, csípős paprikák.

2017. ápr. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Széna, kertből szedett növények(pl pitypang,csalán,füvek stb) mindig lehetnek előtte.

Ezenkívül kaphat zöldségeket és gyümölcsöket.De ne ezek legyenek túlsúlyban.

Tápot kaphat, de amikor ilyen jó idő van, tudsz nekik mást is adni, én nem adnék sok tápot.

Télen inkább,amikor nincs lehetőséged növényeket adni neki és friss zöldségből,gyümölcsből is hiány van.

Magokat ne adj neki,nem magevők, semmi szüskégük rá.

A boltból inkább gyógynövénykeveréket vegyél, gyógynövényes szénát stb..A jutalomfalatok meg a mézes rudak csak a gazdinak vannak, a malacoknak annyira nem jó.

2017. ápr. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!