Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet 2 lány tengerimalacot...

Görög Diána kérdése:

Lehet 2 lány tengerimalacot egy ketrecben tartani, amikor az egyik épp a piciket szüli?

Figyelt kérdés
Van 2 tengerimalacom(lány) és az egyiket szeretném pároztatni,mert már majdnem 6 hónaposak. Az lenne a kérdésem, hogy amikor a kicsik megszületnek együtt lehet-e a 2 malackát tartani, mert nem szeretném ha mondjuk összevesznének vagy valami. Egyébként már mindent tudok a szaporításról, voltak hörcsögeim és azoknak babái úgyhogy némi tapasztalatom azért van. Előre is köszönöm.

2017. ápr. 14. 14:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
a némi tapasztalat nem elég. Ne kínozd őket. Egyébként lehet hogy a kölykök után soha többet nem tudod majd együtt tartani őket és nem lehetnek együtt mikor az egyiknek kölykei vannak mert az anya nagyon agresszíven védi a kicsiket.
2017. ápr. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha több malacka van együtt akkor ellésnél mindig szét kell választani őket , ez alap dolog!!
2017. ápr. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"mindent tudok a szaporításról"

én meg mindent tudok az adócsalásról, mégsem jelenti azt hogy csinálnom kéne, a szaporítás a felelőtlen pároztatást jelenti, bármi genetikai baja lehet a malacaidnak amit majd a kicsi is örökölnek. Így is bőven elég malacnak kell gazdi, a magyar tengerimalac-védő egyesületnél jelen pillanatban 52! malac vár befogadóra, ilyen állapot mellé nem kell mégtöbb malac.

2017. ápr. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Testvérek és eddig még nem bántották egymást. Azért szeretnék kicsiket, mert 5 rokonom is szeretne. Most olvastam, hogy lehet őlet együtt tartani, mivel segítil egymást.
2017. ápr. 15. 13:13
 5/11 anonim ***** válasza:
Na ne röhögtess, én nem valami honlapon olvastam hanem tapasztaltam. Az egyik nőstényt vemhesen vettem, 3 kölyke lett, abból kettőt megtartottam (nőstényeket), el is voltak minden jó volt. Utána az anyának új kölyke született és még a vemhesség alatt nagyon agresszív lett, utána a kölyköt elajándékoztam viszont a nőstény továbbra sem viselt el más állatot maga mellett...
2017. ápr. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja és az egyik malacom elpusztult mikor vemhes volt. Csak a hím malackám élt szép hosszú életet. Rokonok miatt ne kínozd őket mert nem értesz hozzá.
2017. ápr. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%

Te most komolyan testvéreket akarsz pároztatni?

Szépen nyisd meg a google-t és írd be hogy "vérfertőzés" majd olvasd át azt a kislexikonnyi betegséget és születési rendellenességet amit a beltenyészet tud eredményezni.

2017. ápr. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ja jó félre olvastam, nyugodtan töröltessétek, most megijedtem egy pillanatra.

Viszont ha szült az egyik megváltozhat a viselkedése hiszen a kicsinyeit védi ,attól hogy jóban vannak még lehet verekedés ha az egyik megszül

2017. ápr. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a rokonaid tengerimalacot akarnak, vegyenek rendes helyről, vagy fogadjanak örökbe. Nem a te kedvencedet kell gyötörni azért, hogy spórolhassanak egy kicsit. Sufnituningban egyetlen egy állatfajtát sem ajánlott szaporítani, elég evidens, hogy miért.
2017. ápr. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor nem lesznek kicsik. Inkább szólok a rokonaimnak, hogy vegyenek máshonnan.
2017. ápr. 16. 10:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!