Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyulamról kaphatnék még...

HGYG11 kérdése:

Törpenyulamról kaphatnék még tanácsot?

Figyelt kérdés

Kaptam jó ötleteket infókat a nyulakról( https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__8552983-.. csak az merült fel még kérdésként nálam hogy: fel lehet hízlalni a nyulat?(nem akarom, épp ellenkezőleg ettől félek,nincs olyan mérlegem és nem tudom lemérni hogy hány kiló)(írták hogy ahány kiló annyi kis evőkanál erre értem) de pici még(kb 4 hetes)most pl adtam neki egy kis tálka tápot-> egyből megette és még döntögette a tálat(viszont amit éjszaka ki tettem minden szénát meg tápot megevett, annyi a lényeg hogy féltem és nem tudom milyen adagba adjak neki :/ , egyébbként próbálok neki mindenféle zöldet is adni(retek szárai,sok széna,répa,káposzta)ezek mellett sem tudom hogy adagoljam neki...

válaszért nagyon hálás vagyok



#nyúl #étel adagolás
2017. ápr. 16. 18:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
56%
2 napja van meg...regnap nyitva voltak a boltok...ráadásul a felszerelést ELŐRE szoktuk megvenni!
2017. ápr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Ez rendbe amit mondasz de te bele látsz az én anyagi helyzetembe ? :) (egyébbként tényleg nem OFF olásként szántam csak tényleg pár napot kellett csúsztatni a vásárlást ... :( )
2017. ápr. 16. 23:10
 13/17 anonim ***** válasza:
Aha...szóval nincs pénz felszerelésre. Honnan lesz oltásra? Honnan lesz orvosra, ha beteg? Náluk nem lehet napokat várni,m ha baj van, órák alatt belepusztul. Ha nincs pénz, hogy kap kezelèst? Vagy majd végignézed, hogy elpusztul? Nagyon felelőtlen vagy!
2017. ápr. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Figyelj ez a kérdés nem erre a témára indult amit most elkezdtél... ,amugy meg jogos dolgokat írsz de megint csak nem tudod az anyagi helyzetemet, nem azért nem vettem 2 napja ketrecet mert 0 pénzem van és nem mintha történne vele valami nem fizetnék akármennyit hogy ápolja egy orvos ha netán történne valami!, csak édesanyám kért meg hogy várjak 2 napot :), ennyi. De hogy ezt tisztáztuk még egyszer mondom nem ezért indult a kérdés és én már megkaptam a válaszom.
2017. ápr. 17. 11:09
 15/17 anonim ***** válasza:
A kérdés azért indult, mert felelőtlenségből nyulat kaptál húsvétra, úgy, hogy semmit nem tudsz róluk...csoda, hogy nem rágta ki magát a dobozból.
2017. ápr. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Igen, ha nem megfelelően táplálod, akkor nagy bajok lehetnek belőle.

Én azt tanácsolom, hogy széna mindig legyen előtte.Tényleg mindig, az legyen a fő tápláléka.

Ezenkívül a kertből, erdőből, mezőről akárhonnan szedjél zöldeket.Sima füveket, gyomot.

Ezek a füvek és a széna legyen a táplálékának a 90-95%-a.

De akár a 100%-a is lehetne, ugyanis mindent megkapnak amire szükségük van ezekből..És ezektől nem is tudnak elhízni, bármennyit is esznek belőle.

Néha kiegészítésképpen kaphatnak zöldségeket.

Tápra nincsen egyáltalán szükségük, több kárt okozol vele.És igen, ha táppal eteted,akkor túl lehet etetni, meg tudnak hízni, aminek elég komoly következményei lehetnek.

Szóval csak széna és a természetben szedett zöldek..Más nem kell.

És még annyit tudnék tanácsolni, hogy vegyetek még egy nyulat. Ugyanis társas állat, feltétlenül szüksége van még egy nyúlra legalább.

De te is meg fogod látni, hogyha ketten lesznek mennyivel jobban ellesznek. Én sokszor úgy látom, hogy bíztatják is egymást, sokkal bátrabbak és barátságosabbak, ha ketten vannak. És tényleg mindent együtt csinálnak.Alszanak, esznek, tisztogatják egymást, összebújnak,játszanak..

Ne foszd meg a társtól.

Itthon még nem, de más országokban már konkrétan törvénybe is van foglalva, hogy egyedül nem tarthatók.

Helynek meg ha nem tudsz ketrecet venni, nem dől össze a világ.De doboz helyett inkább keríts el neki egy részt a szobádban és kész.

2017. ápr. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, az étrendel kapcsolatban már kaptam privibe infókat de megfogadom a tiédet is ;)
2017. ápr. 18. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!