Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől fehéredett ki a tengerim...

Mitől fehéredett ki a tengerimalacom jobb pupillája?

Figyelt kérdés
A tengerimalacom most 8 éves, és a jobb szemében kifehéredett a pupillája. Mitől lehet ez?
2008. okt. 13. 20:45
 1/8 anonim válasza:
8%
buzi geci dogoj meg kriszto
2008. okt. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Én a választ nem tudom bár lehet öregszik, én inkább elözö hozzászólonak mondanám, pizsama készenlétben, és ne bántsuk egymást, .... én nem is értem ???!!!
2008. okt. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megvakult. :( Az egyik szomszédomnak a kutyájának a jobb szeme megvakult, s az is fehér.


A vak tengerimalac fajtárs(ak) mellett (!) jó minőségű életet élhet, könnyen adaptálódik vagy egyáltalán nem zavarja e hátrány, mivel a látás náluk nem annyira fontos, egyéb érzékszerveire támaszkodik. A vak tengerimalac, ha különben egészséges, ugyanolyan kedves társállatunk lehet, mint egy látó.

2008. okt. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hályog, vagy tényleg megvakult arra a szemére. Nekem szegény aranyhörcsögöm járt így. :(
2008. okt. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztos azért mert már nagyon öreg. így is nagyon szép kor 8 év egy tengerimalacnak. Nekem 2db fél éves malacom így a pontos választ én sem tudom, de szerintem vagy megvakult vagy valami ezzel kapcsolatban. Voltál már állatorvosnál? Lehet hogy ő tud segíteni.
2008. okt. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Thx a válaszokat.:)

Úgy vagyok vele, hogy a malac nem "sír", úgyhogy nyilván nem fáj neki, étvágya is van, meg nem is változott meg. Így ha őt nem zavarja, akkor már így öregkorában nem csesztetem állatorvossal szegényt.

2008. okt. 14. 20:25
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem viselkedik furcsán, én a helyedben akkor is elvinném mert lehet hogy valami fertőző dolog, és lehet hogy fáj neki csak nem mutatja ki. Inkább vidd el, de mondjuk a tied, úgyhogy te döntesz.
2008. okt. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valószínű hályog vagy megvakult. Doki nem árt neki, persze ebben a hidegben óvatosan vidd el dokihoz. :)
2009. nov. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!