Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit ehet a nyúl? De most...

Mit ehet a nyúl? De most komolyan.

Figyelt kérdés

2 hete került hozzánk egy nyuszi, húgom könyörögte ki, azóta sem nagyon foglalkozik vele, anyum és én etetjük, takarítunk utána. Sajnos nem értek hozzájuk, egy ismerősöm ellátott tanácsokkal, de szinte mindig mást mond, utána is olvastam, ahány weboldal, annyi különböző leírás, még itt GYK-n is mindenki mást mond, az előző tulaj is mindent elmondott, és most teljesen elbizonytalanodtam.


Először forgács volt alatta, de azt mindig szétkaparta, most széna van alatta, azt szokta eszegetni is, kaptunk a nyuszihoz lucernát, amit pár nap alatt meg is evett, hoztunk neki másikat, ami, hát harmatos volt, nemrég olvastam, hogy attól meghalhat, úgyhogy eléggé bűntudatom van. :(

Kapott répát, 2 szelet almát, krumplihéjat, káposztát, pitypangot, tyúkhúrt, füvet evett az udvaron. Kapott száraz kenyérdarabokat is, azokat elrágta, de ebben sem vagyok már biztos, hogy eheti-e egyáltalán, mert mindenki mást ír...


Komolyan nem tudja senki, hogy mit ehet, mit nem? Nem szeretném, hogy baja legyen, legszívesebben visszaadnám az előző tulajnak, de ott meg pörkölt lenne belőle.


Van itt valaki, aki tudna végre konkrét válaszokat adni? Kicsit kétségbe vagyok esve...



2017. ápr. 20. 18:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Latom elegge meg vagy ijedve... ne felj. Eloszor is: Almozas: forgacsot tilos alarakni mert talpfekelye lehet. Tegyel ala szalmat (igen szalmat) es majd sarokba tudod szoktatni es akkor majd odavegzi a dolgat es akkor csak oda kell alom (erre a celra a pellet alom a legcelravezetobb)

Etetes: hat ez nagyon megoszlik. Valaki azt mondja etesd tappal valaki azt h felejtsd azt el. DE a legfontosabb!! Szena es viz mindig legyen elotte. Ha tappal eteted figyelj a premium minosegra. Vagyis Verselaga. Ha nem tapoztatod a figyelj a valtozatosagra (ami tap mellett is legyen) . Ha egy uj zoldseget vagy gyumolcsot adsz azt csak szep fokozatosan vezesd be. Par dolog amit adhatsz: alma, eper, malna , banan, szolo (ezeket kis mennyisegben mert magas a cukor tartalmuk) paradicsom, uborka, paprika, salata... krumplit nem ajanlatos es szedett novennyel is ovatosan. Irj nyugodtan ha van kerdesed :) es a nyuszi tarsas allat szoval nem artana neki egy tars... mekkora helyen tartod? Kint vagy bent? Es meg kaphatok par infot a nyuszirol? Sok sikert! Jo gazdi leszel :) 14/l

2017. ápr. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

Lucernáról, száraz kenyérről tudsz valamit? Lucernát viszonylag sokat kapott, aztán azt olvastam ,hogy nem ehet sokat. :/

Most egy kicsit szűkösen van, nem valami nagy a ketrec, amit adtak hozzá, de már lett rendelve neki egy nagyobb, pár nap múlva ki is szállítják. Egyszer kint van, egyszer bent, mondjuk estére eddig még csak 2x lett kint hagyva, de majd ha megint jó idő lesz, kiköltözik. Társa nem igen lehet, ezt az egyet is nehezen engedték meg a szüleink, viszont sokszor ki van véve, nagyon barátságos, elvan az ölünkben, van nálunk macska is, kutya is, ők is oda szoktak menni a ketrecéhez, szagolgatják, a kutya nyalogatja, szóval keveset van egyedül. :)

2017. ápr. 20. 18:36
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Kenyeret az hanyagold, de lucernat kaphat kisebb mennyisegben
2017. ápr. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
lucernát, lóherét, ezeket szeretik
2017. ápr. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Még az lenne a kérdésem, hogy olyan nyúlitatót nehezen szokja meg? Most kis tálban van neki víz (új ketreccel itató is jön), de azt a tálat kinézte magának, és bele szokott üríteni a vízbe. :(
2017. ápr. 20. 18:42
 6/21 A kérdező kommentje:

Közben láttam jött még válasz, köszönöm! :)

Akkor lucernát kevesebbet kap.

2017. ápr. 20. 18:43
 7/21 anonim ***** válasza:
60%

Nyúl társas állat. Ha nem lehet még egy nyulatok mellette, akkor ajándékozd el megfelelő helyre. Komolyan.

Alapvető kajája a széna, ez mindig legyen előtte.

Krumplihéjat, és úgy általában krumplit ne adj neki, valamint kenyeret se.

2017. ápr. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Hat sajnos maradt a golyos itato... vagy napi tobbszor is kell cserelni a vizet
2017. ápr. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Adjál neki nyúl tápot, mellé meg lehet széna, répa is. Meg a viz az fontos. Meg a helyét kell állandóan tisztán tartani, mert elfertőződhet.TÁP !
2017. ápr. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Másik nyúl biztos, hogy nem lehet, beleszólásom meg nagyon nincs, hogy akkor most ajándékozzuk el, vagy ne.


Amikor látom, hogy beleürített, kimosom, adok neki új vizet, most másik tálat is beraktam nemrég, de mindkettőt wc-nek használja... A ketrecet meg minden nap kitakarítom, ki is mosom.

2017. ápr. 20. 18:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!