Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nagyon undorító a nyuszim,...

Nagyon undorító a nyuszim, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon cuki, bár nem túl okos nyuszim. Ez a kisebbik baj, de rettenetesen gusztustalan is. Van az a lágybélsár, amit elvileg megesznek a nyulak, na ő sose szokta, ellenben mindent összeken vele, és beleragad a fenekénél a szőrbe is. Nem hosszúszőrű, de mégis állandóan egy hatalmas kakicsomó lifeg ott, hiába vágom le nagy nehezen, másnap megint.

Olvastam, hogy a fiatal nyuszik nem szokták megenni, de ő már 2 éves. Nem kap túl sok zöldséget, nem hiszem, hogy amiatt lenne, és a tápból sem adok neki többet, mint a dobozon lévő ajánlás.


2017. máj. 4. 15:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Az etetése nem rossz, de hiányolom a fűféléket. Korlátlan mennyiségben kínálni kéne neki a kerti gazokat és gyógynövényeket. A széna mellett ez a legfontosabb táplálékuk.

Egyébként sajnos ezzel jár az állattartás.Én pl utálom takarítani a pisit/kakit az állataim után. De ez van, vállaltam amikor magamhoz vettem. :/

Egyébként miért van egyedül a nyulad? Társas állat, nem szabadna egyedül tartani.

2017. máj. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! Azt a weboldalt már én is megtaláltam, de nem jutottam előrébb, mert semilyen 'nem egeszséges' kakit nem produkál. Sehol nem találtam ilyet, hogy ennyire ne enné meg a lágybélsarat, miközben nem látok semilyen kóros elváltozást.

Füvet azért nem merek neki adni, mert akitől elhoztam a nyuszit, mondta hogy bármilyen​ egészséges is a kutya, a kutyapisis fűtől baja lehet a nyuszinak. Van kutyám, így a kertbe nem merem kiengedni, illetve az utcáról sem merek füvet szedni emiatt.

Ahonnan elhoztam, ott is egyedül volt, erről nagyon megoszlik a vélemény, olvasgattam ezután, valaki azt mondja, jó egyedül is, valaki azt, hogy kell neki egy társ...

2017. máj. 7. 15:01
 13/16 anonim ***** válasza:

Ha van a közeledben egzotikus állatorvos, lehet érdemes volna megnézetni vele a nyuszit. ( pl.a torpenyul.hu-n van róluk lista). Illetve még szintén azon az oldalon van olyan felhasználó, aki ha jól emlékszem, sokat küzd ezzel,esetleg ott tudsz még kérdezni.

Egyébként széna -víz, minimális táp diéta mellett egyebet sajna én se tudok továbbra sem javasolni.

(friss zöldeket egyébként csak akkor tanácsos adni neki,ha rhd2 ellen is oltva van, mert pusztult már el így nyuszi. De azt átmenetileg hanyagolnám, hátha azt nem bírja. Furcsa egy nyuszitól, de előfordulhat).

2017. máj. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 eakos1 válasza:
47%
Szegény nyúl, ilyen beteg emberek vannak, a legfőbb táplálékát nem adják az állatnak. A táp csak kiegészítés lehet, szegénynek felborúlt az emésztése. Felér egy állatkínzással. A széna a legalapvetőbb, hiszen egész nap rágcsálnia kell. A foga se kopik ha nem rágcsálhat egész nap. Ha máshonnan nincs szénád vegyél kisállatok boltba, árulják mindenhol.
2017. máj. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Utolsó, mielőtt lebetegezel, olvasd már el kérlek, mit írtam. MINDIG van előtte széna.
2017. máj. 31. 16:14
 16/16 anonim ***** válasza:
Na, hogy van a nyuszika?
2017. jún. 1. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!