Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék egy patkányt, de...

Szeretnék egy patkányt, de szüleim semmilyen állatot nem engednek a lakásba. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy állatot,de ha szóba hozom otthon a témát,akkor máris elutasítanak.És megkérdeztem(többször is) hogy miért nem lehet,de nem volt rá indokuk csak az,hogy csak.De a tesóm tarthatott állatokat,és senki sem szólt érte.

És most meg azt mondják,hogy féltékeny vagyok.De ez igazságtalan.Már 2 éve könyörgök egy kisállatért. Lécci segítsetek!


2010. máj. 16. 13:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Na akkor már tudsz felelősségteljes döntést hozni. Mérlegelj azért, hogy valószínüleg a szüleiddel szembe kell nézned, de szerintem ha látják rajtad mennyire elszánt és felkészült vagy, akkor rád hagyják. Sok sikert!:)

Amúgy milyen patkányra gondoltál? Fiú-lány? Szín?

Sokféle patkány van ám.. :) van csuklyás, husky, színben rengeteg féle, kopasz, félkopasz, teljesen szőrös, göndör szőrű, göndör és félkopasz, normál fülű és dumbó... szóval nehogy azt gondold, hogy egyszerű választani... :D

2010. máj. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
tudom,teljesen szőrös ,fekete fehér patkányt szeretnék.A fajtákat nem ismerem.és asszem sima fülűt szeretnék.
2010. máj. 16. 16:43
 13/20 A kérdező kommentje:
ja,és fiút.
2010. máj. 16. 16:44
 14/20 anonim ***** válasza:

A patkányok nagyon aranyosak, azok beszélnek baromságokat csak akiknek még sose volt ilyen állata. Nekem volt sok, most is van 2, már akkor sem haraptak mikor először fogtam meg őket a kereskedésben, azóta már hallgatnak a nevükre is és ha hívom jön, mászik fel a vállamra és akár elmehetek sétálni is velük a vállamon mert azt nagyon szereti, figyel ki a hajam közül, de nem mozdul amíg nem engedem, nem szökik el:)

Volt hörcsögöm, tengerimalacom is, azok egész nap aludtak csak, nem tudtam tanítani semmire, aranyosak ugyan de unalmasak.

Én azt mondanám ha saját szobád van szerezz be egy nagy ketrecet meg patkányokat, és ha megvan akkor már könnyebb lesz elfogadniuk otthon. Én anyum is irtózott a patkányoktól, mégis hazahoztam őket, most meg hogy látja milyen aranyosak mindig jön és eteti őket, meg a fülüket vakarássza:D

2010. máj. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
:)
2010. máj. 16. 18:30
 16/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem akkor tesód ronthatott el valamit anno, azért nem akarják hogy te neked is legyen.

vagy lehet ennek - mint sok fiatal kis állattartónak - az a vége hogy a szüleidre marad, ők gondozzák, ők etetik, a gyerek meg néha ránéz és el is felejtette..


nekem most lett először úgy saját állatom hogy koliba kerültem - egyetem - és van saját keresetem, amiből fent tudom tartani.


mielőtt kisállatot szeretnél, gondold végig hogy mennyire tudsz róla gondoskodni, mindent ami szükséges megtudsz - e neki adni, és ha beteg akkor bizony állatorvoshoz is el kell vinni, ami nem kis pénz.


beszéld meg a szüleiddel, hozz fel nekik érveket, de én a helyedbe azt ajánlanám hogy várj még egy kicsit, míg igazán felnősz hozzá és megérzed hogy egy kisállatnak az élete múlik azon hogy te hogy állsz hozzá.

2010. máj. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Nem azt kérdeztem hogy mit tegyek hogy legyen patkányom???

Nem azt hogy legyen-e!

2010. máj. 17. 15:20
 18/20 anonim ***** válasza:
akkor mi a sz@rt kérdeztél könyörgöm ha nem ezt hogy mit tegyél hogy legyen??? LOL
2010. máj. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
és azt meg azért írtam mert ha egy kisállat felelőtlen szar gazdihoz kerül akkor bizony erősen sajnálom a kisállatot... és az ilyen tudatlanoknak inkább ne legyen.
2010. máj. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

120-as IQ val nem hiszem hogy buta lennék.14-éves vagyok.

És nem vagyok felelőtlen.

de te gyökér vagy

2010. máj. 26. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!