Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszinak van jellegzetes...

Törpenyuszinak van jellegzetes szaga? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy 3 hónapos nyuszink,100-as ketrecben.Alatta egy pléd van,amire nem pisil sosem,csak az alomba a wcjébe.Minden nap takarítva van,van, hogy kétszer is.Mégis érzek pár hete egy jellegzetes szagot.Nem tudom mihez hasonlítani.De már kivettem a nyuszit és konkrétan rajta is érzem,pedig azt hittem,kimondottan a pisi miatt van...
2017. máj. 30. 07:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Minden álkatnak van szaga, de ha ez már átható szagélmény, akkor az jelez valamit.

Bak? Mert a bakoknak szokott "férfias" szaga lenni.

Illetve nem lehet hogy beletapadt valami a szőrébe, vagy van valami sebecske amit a vizelet "kimar"? Esetleg meg lehetne spéci nyuszicuccal fürdetni. Vagy ha tényleg semmut sem látsz és még mindig nagyon büdös, vidd el dokihoz

2017. máj. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nőstény nyuszi.Származási lappal,tehát biztosan az. :) Van 3 csincsillám,szintén nőstények.Na,mikor ők a fa polcaikra pisilnek,hát az igazán büdös!De kiveszem az állatot,és rajtuk nem érezni!A nyuszi nem az a kimondottan büdös,de én érzem.Lehet én vagyok túl érzékeny a szagokra.A ketrece műanyag és fémrács,minden nap át van mosva nedves ruhával is.Egyébként semmi nem látszik rajta,sérülés sem.Csak már a nagy fiam is megjegyezte,hogy olyan nyúlszag van. :) Jah,még a pléden érezni nagyon,ami alatta van.Hetente egyszer kimosom tiszta vízzel,öblítő nélkül.Lehet nem kéne alá?De az egész ketrecet bealmozni nem szeretném..
2017. máj. 30. 09:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Ivartalanítani kell. Elmúlik a szag, nyugodtabb és egészségesebb lesz, tovább is él.
2017. máj. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a nyusziknak babanyuszi illatuk van, ők alapból nem büdösek! nem kell mindenhova tenned almot, lehet kapni nyuszi wc-t, de jó egy műanyag téglalap doboz is, alacsony fallal, amit be tudsz tenni és akkor csak oda fog járni. nem hiszem h kellene neki a pléd. lehet be van gyulladva valamilye, annak szokott szaga lenni. vidd el állatorvoshoz,ő biztos tudja.de a nyusziknak elvileg jó illatuk van!
2017. jún. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nincs alatta alom,csak az alomtálban.Azt is szagoltam,nem a pisi büdös.Csak a nyúl ha bent van a ketrecben.Hülyén hangzik,de ha kiveszem,kiviszem esetleg,a nyuszi sem annyira érezhetően,a ketrec meg egyáltalán nem,ha nincs benne.Bűzmirigyei tiszták.
2017. jún. 1. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!