Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Afrikai fehérhadú törpesün...

Afrikai fehérhadú törpesün gondozása, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok regóta szeretnék egy sünit amit tegnap meg is kaptan ahándékba. Írnátok nekem tapasztalatok jó tanácsokat a tartasával kapcsolatban 100-as ketrecben van.

Lisztkukacot vettünk neki azt csak 3-4 naponta adhatok kemi?

És a fő kajája a macska szaraztáp én wishkast adok neki de olvastam h a a royal macskakaja a legjobb de en nem találtam még.

Egy kérdésem lenne miért járkál körbe körbe úgy mint amikor a kutya kergeti a farkát a ketrecben is és ha jiveszem akkor is.

Egyébket barátságos könnyen meg lehet fogni néha puffog. Ja és tüskét habosítja. Ti mivel fűtitek télen?

Előre is köszönöm a válszokat! :)



2017. júl. 23. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha valóban régóta szeretnél sünit, akkor ezeknek miért nem tudtál utánanézni, mielőtt szegèny állat hozzádkerült? Tele van a net a tenyésztők oldalaival, ahol minden info le van írva.
2017. júl. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekem 2 éve van sünim, akkora ketrec elég neki, de mindennap vedd ki hogy tudjon szaladgálni és mászkálni. Vigyázz hogy ne másszon be olyan helyre ahol nehéz kiszedni (szekrényalja,ágyalja stb.). Én whiskas macskakaját adok neki, ami 1 éves macskáknak való. Mindennap adj neki gyümölcsöt mivel nyárvan könnyű kitapasztalni, hogy melyiket szereti. Kukacot 1-2 naponta is adhatsz neki de akkor ne sokat kb. 4-5 darabot. Évente kell neki adni féregtelenítő cseppet ami süniknek való. Télen rakj a ketrece alá meleg polár plédet és vékony hungarocelt is, amikor már 15 fok van napközbe akkor már füteni kell rá. Én infralámpával melegítem egy egyszerű íroasztali lámpába rakj 35W infraégőt az elég neki, ha veszel időzítő kapcsolót azzal még szabályozni is tudod. Mindgi legyen a ketrecébe kis pokróc vagy bármi mást amibe beletud bújni.
2017. júl. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Előszőr is grat a sünidhez :)

Nekem is vannak sünijeim, és a whiskas a lehető legrosszabb amit adhatsz neki :(

Csak szuperprémium táppal etetünk (royal canin, Hill's, Optima Nova, Schesir, stb), különben mahar hiánybetegségek alakulhatnak ki, illetve az életét is jelentősem megrövidíted vele.

kukacot igen, csak 3-4 naponta és egyszerre keveset, mert nagyon sok benne a zsír, illetve a kitin székletrekedést okozhat nagyobb mennyiségben.

Gyümölcsöt/zöldséget csak néha kismennyiségben, mert nem tudja igazából megemészteni, székletlazítónak jó pl főt hússal keverve, vagy a legjobb ha a kukacokkal megeteted mielőtt a süni megkapná őket, mert akkor már emésztve van :)

A körbejárkálás azért van, mert nagyon nagy a mozgás igénye. Mennyi idős? Fél éves kora után kaphat futókereket (32cm átméröjű, nem rácsos)

A habzás teljesen normális, általában új íznél vgay szagnál illetve ha tetszik neki valaminek a szaga akkor csinálják.

Külön nme fütők télen, mert az egész lakásbna 25-26 fok van, csak ha hibernálni próbálnak akkor rakok be plusz melegvizes palackokat nekik :)

2017. júl. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!